Skocz do zawartości

Ekonomia czyli wielki problem


kipax1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prośbę czy ktoś może mi poradzić jak organizować imperium handlowe jak patrzeć gdzie stawiać jakie stacje o co chodzie że szkoleniem handlowców wszechświatowych.Oraz co robić na samym początku gry.

Ponieważ dotąd moja gra zaczynała się tak mapa Skorpa porzucone statki taki statek komendy Cheat Console sklonuj x30 potem ewentualnie ustaw se fabrykę gdziekolwiek.Cheat Menu rozproszony napęd skokowy i śmigam.Chociaż w X3:R udało mi się osiągnąć wszystko uczciwie ale zajęło mi to 10x więcej czasu niż wam wiec proszę o pomoc w zrozumieniu gry oraz panujących w niej zasad handlu itp oraz pomoc w staniu się uczciwym graczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zarobić trzeba trochę pograć. W czystym TC najpierw zbieram wolne statki z mapy scorpa, a następnie stawiam kompleks, za pieniądze uzyskane ze sprzedaży części tych statków. Zawsze zajmuje mi to sporo czasu, ale tak mam większą frajdę, niż przy cheatach. Obecnie mam 3 kompleksy w XTM. 2 są w pełni samowystarczalne. Jeden składa się z 29 stacji i produkuje Przyprawy sottu, HEPT i satelity zaawansowane, drugi 20 stacji i produkcję osłon 125MJ. 3 kompleks to 2 kopalnie rudy, mające poprawić mi stosunki z paranidianami. Niewypał, ale nie będę przecież niszczył 🙁

Co do ST/UT to często mi giną, więc zrezygnowałem z tej fantastycznej opcji

Destylarnie GW w TC nie sprawdzają się, bo można je spokojnie stawiać tylko w sektorach pirackich/nieznanych, inaczej są niszczone. Z resztą nigdy nie inwestowałem w lewe interesy 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobra dzięki za porady ale teraz mam problem z mapą Skorpa. Kiedy ją włączam i klikam S w prawym górnym rogu i klikam free ships nic się nie dzieje czemu ?

Nie ma porzuconych statków???

Cytat

Destylarnie GW w TC nie sprawdzają się, bo można je spokojnie stawiać tylko w sektorach pirackich/nieznanych, inaczej są niszczone. Z resztą nigdy nie inwestowałem w lewe interesy 🙁

Sprawdzają się. I to jeszcze jak. Lokalizacja nie ma wielkiego znaczenia, ale jest kilka dobrych sektorów gdzie warto je postawić. Chodzi o nieznane sektory. Ważna jest cena, wystarczy obniżyć ją o jeden kredyt i klientela będzie sama latała po GW, tak że ledwie nadążysz z produkcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem start w X3:TC jest banalniejszy niż w X3:R tylko trzeba popatrzeć czego w fabrykach brakuje.

Kilkanaście kursów z gwiezdną wódą w sektorze Argońskim - Herron's Nebula (po tym zakup merkurego), następnie już merkurym transporty rudy do Argońskich fabów (produkujących broń, chipy, satelity itp). Następnie kilkanaście kursów z surowcami drugorzędnymi po sektorach Borońskich i Teladiańskich i po pierwszym dniu takiej zabawy miałem już 2 ST (handlowców sektorowych) na szkoleniu.

Najpierw stawiasz jednego ST (Duke's Domain lub Shore of Infinity - tam się szybko szkolą) a sam przesiadasz się do M5 lub M4 - ważne żeby szybki w miarę był, i robisz rajd po free shipy.

Jak ST się wykształci do 10 poziomu, uruchamiam go jeszcze raz jako ST z liczba skoków 3. Wtedy handluje w sektorze w którym został uruchomiony + 3 bramy dalej w każdą stronę. Jak zarobi stawiasz drugiego ST. Zanim postawiłem trzeciego ST przemianowałem dotychczasowych ST na UT i zwykle latałem już wypasionym M3+ i brałem się za misje stacji. Dalej już jest z górki i nie wiadomo co z kasą robić 😛

Czasami sobie pomagam zostawiając kompa na noc na SETA, niby toto mało uczciwe ale ja sobie to tłumaczę że moje komputerowe alter ego idzie na urlop, a wyrobnicy cały czas latają i zarabiają 😀

Obecnie w tej grze po miesiącu grania mam kompleks GW w nieznanym sektorze (Avarice w X3:R), kompleks ziemskiego uzbrojenia w Obłoku Oorta, 10x ST z progiem skoku 5, oraz 6x UT. Niemałą flotę (88 statków z czego tylko 20 to myśliwce zaokrętowane na Tokio) i 900 milionów na koncie. Najwięcej kasy zarobiłem po postawieniu już 10 ST i kompleksu wódy, wtedy zostawiłem część ekonomiczną gry samą sobie, sam odkryłem cały wszechświat, zbudowałem sieć satelitów zaawansowanych (w każdym sektorze min 2) i zrobiłem fabułę ziemską, 4 misje FF i kilkanaście misji ze stacji (tylko bojowych). Obecnie mam plan wybudować fabryki wszystkich broni i osłon wspólnoty, na cele własne i handlowe + mega kompleks Tajfunów - ich zawsze za mało.

Ogólnie ekonomia w X3:TC jest banalna i daje masę możliwości dobrego zarobku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...