Skocz do zawartości

Moje rozważania na temat X3


Neofita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem tak zatytuowac swojego posta zeby moc gdzie pisac 🙁

Otoz dzisiejszego dnia poswiecilem sporo czasu na zainstalowanie paru skryptow.

Podchodzilem do tego jak pies do jeza bo trzeba bylo jakies biblioteki,hotfixy i inne cuda ale mam nadzieje ze nic nie skopalem bo trzymalem sie instrukcji.

Miedzy innymi zainstalowalem sobie Telladianski Bank.

Rewelacyjny pomysl,przynajmniej odpadlo mi z glowy sledzenie przeplywu gotowki z globalnego konta na inne stacje a teraz bank zalatwia wszystko.

Telladianie nie robia jednak tego za darmo....mam nadziej na odsetki 😀

Nastepnie zainstalowalem maly skrypcik pokazujacy jak moi handlowcy zarabiaja w sumie nic wielkiego ale sie przyda

Kolejnym posunieciem bylo zainstalowanie Race Invasion.....popatrzymy zobaczymy,ciekawi mnie czy jakies porzucone statki bedzie mozna polapac po walkach.

Po tym treningu z instalacja tych w mojej ocenie prostych skryptow przeszedlem do czegos trudniejszego.

Otoz ruszylem i zainstalowalem skrypty MEFOS,CODEA,Military transpor i personel transporter.

Troche grzebania z tym mialem zastanawialem sie czy czegos nie pomylilem ale dziala.

Moze to moje przeoczenie ale czemu ie ma na forum opisu MEFOS?

Jest tylko pusty post http://xudb.pl/topic/808-system-uzbrojenia-mefos/ Jagody i to tyle.

Chcialobym cos wiecej o nim wiedziec...owszem mozna sobie przetlumaczyc na google tlumacz ale wychodza tam dosc ciekawe kwiatki logistyczne dlatego pytam gdzie znajde opis co i jak z MEFOSem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w dużym skrócie system MEFOS odpowiada za adekwatną zmianę broni w wieżyczkach, ale jednocześnie zawiera w sobie odpowiednik skryptu Weapons Quick Swap. Działa od korwety wzwyż. Wymaga do obsługi zakupu MEFOS Weapon System Software i odpowiedniej liczby załogi: kanonierów, techników i naukowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko idzie tak jal czlowiek sobie zaplanuje.

Swieta...chcialem pograc ,odpoczac po czasie pracy a tu sie okazalo ze zlapalem grype zoladkowa.

Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo do onca stycznia mam zwolnienie lekarskie 🙁

24 grudnia nie pogralem nic lezalem i kwiczalem..he he,25 gudnia chcialem pograc i jakas godzinke moze pogralem nie wiecej glowe mialem wielkosci wszechswiata a bolala jak nie wiem co.

Dzis pogram ale zaczne od poczatku.

Niestety mam pewna przypadlosc w moim usposobieniu ktorej nie moge sie pozbyc a jest czesto i wada.

Mianowicie podam przyklad na TC.

Nie umiem brac kilku misji na raz.Trafilem wiec na fabule HUB.

Kazali mi pozbierac mikroczipy,ilosc mnie nie powalila jednakze powalila mnie dopiero wtedy jak zobaczylem jaki to deficytowy towar we wszechswiecie.

Tak wiec popstawilem 2 fabryki chipow i do roboty.Mikroczipy dostarczone.

Kiedy jednak dostalem zadanie 150 tysiecy telldianium to wymieklem.

Chcialem ustawic handlowcow zeby wozili to pacany gineli w sektorze xeonskim i po pewnym czasie nie mialem zadnego.Mozliwe ze nie zrozumialem jak podlaczac bramy i cos zle zrobilem chcialem ominac xeonski sektor a on tam nadal podlaczony byl.

Tak wiec pozostalo wozenie telladianium samemu do HUBa.Masakra

Postawilem fabryke...lekki wzrost ale minimalny.

Skonczylo sie tym ze savy zachowalem sobie i wgralem Spadkobierce Yacka.

Ja poprostu nie umialbym miec misji HUB w dzienniku i wykonywac innej z fabuly.Moglbym tak miec jakby mi ttransportowce tam lataly i dostarczaly material do dostarczenia ale tak to odpada.

Na koniec pytanie co do HUBa ktorego dostane w spadku.

Czy moglby mnie ktos pokierowac do tematu o nim jak w koncu podlaczac tam bramy?

Nie chodzi mi o to co z czym bo kwestia samego gracza tylko chodzi mi o to jak to dziala?

Czy ja dobrze rozumiem ze na przyklad podlaczajac Elisium of Light (pisze o tym sektorze bo ma jedna brame) do Huba to do Elisium bedzie mozna wleciec normalnie z sasiadujacego sektora ale juz z Elisium tam nie wrocimy tylko wlecimy do HUBa i dopiero z HUBa gdziekolwiek indziej?

Mam nadzieje ze dobrze kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Fabuła HUB-a nie jest fabułą na dzień dwa, czasami robi się ją kilka miesięcy. Ja za pierwszym razem, tylko samymi TS-ami, robiłem ją ponad trzy miesiące.

2. Spadkobierca nie jest kompatybilny z patchem 3.0, nie polecam Spadkobiercy, jeśli chcesz otrzymać nagrody za wszystkie fabuły. Poszukaj na forum All Plots Complete lub Lucky Heir, ich najnowsze wersje są kompatybilne z patchem 3.0. Spadkobierca nie jest już rozwijany (oficjalnie).

3. Gdybyś zrobił HUB-a wiedziałbyś jak podłączać bramy, technicznie.

W HUB-ie jest odpowiednie polecenie do tego. Na każde podłączenie potrzeba 1000 Ogniw Energetycznych w HUB-ie. Jeśli podłączysz bramę z EoL do HUB-a to będzie to tak jakbyś pomiędzy EoL a Treasure Hunt miał sektor z HUB-em. Statki lecace z EoL do Treasure, i z treasure do EoL będą po drodze teraz przelatywały przez sektor z HUB-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...