Skocz do zawartości

Widok 'skafandrowy'


red45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Latając sobie w skafandrze mamy piękny, czysty obraz kosmosu, bez żadnych zbędnych części przed sobą. Tymczasem latając statkami widok zasłania nam kawał dziobu, jakaś wieżyczka, itp. Mnie np. to dosyć mocno irytuje i zasłania mi widok. W niektórych statkach jest lepiej - Kord, w innych bardzo źle - Vidar. Trochę poczytałem o modach zmieniających kokpit i widok z niego, ale nie jestem pewien czy zrobią to o co mi chodzi - tzn. zlikwidują widok zewnętrznych elementów statków. A może istnieje jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buszuje jak ten dzik na forum skryptow Egosoftu, ale nie slyszalem o takim modzie, ktory by usuwal elementy kadluba. Rzecz jest jak mowi kolega Volvez. Kazdy statek, ma tzw hardpoint gdzie jest widok z kamery. Bylaby to bardzo czasochlonna robota by poprawnie to wszytsko ustawic, wiec raczej sie nikt w to nie bawi.

Jesli ci przeszkadza widok kadluba, moze wlasnie obczaj sobie ktorys z kokpit modow. Bedziesz mial fajny widoczek kabiny, owszem bedzie zaslanial wiecej, ale nada klimatu i sie jakos przyzwyczaisz do widoku kadluba statku 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W każdym modelu należałoby przestawić obiekt zwany kamera. Na czubek statku. A to już niezła dłubanina.

Nie do końca. Każda grupa statków (np.: Argońskie M3, Splicke M6 itd.) ma swój plik cockpits. Wystarczy znaleźć statek (i jego grupę) z którego kamera najbardziej nam odpowiada, i przypisać ją do wszystkich grup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

W każdym modelu należałoby przestawić obiekt zwany kamera. Na czubek statku. A to już niezła dłubanina.

Nie do końca. Każda grupa statków (np.: Argońskie M3, Splicke M6 itd.) ma swój plik cockpits. Wystarczy znaleźć statek (i jego grupę) z którego kamera najbardziej nam odpowiada, i przypisać ją do wszystkich grup.

Czyli np. Teladiański Sokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli np. Teladiański Sokół.

Tak. Tylko, że sposób podany przeze mnie wymaga rozpakowania jednego z plików cat/dat (najwyższy numerem w którym znajduje się folder ships z widokami z kokpitów) a następnie podmiany (czyli przekopiowania i zmiany nazwy poszczególnych plików scen).

Zaleta:

Robisz to w 10 minut

Wada:

Łatwo coś skaszanić i wtedy nie uzyskasz zamierzonego rezultatu.

Z kolei sposób podany przez LeWaRa jest prostszy i wymaga skopiowania nazwy widoku/kamery z interesującego Cie statku do wszystkich pozostałych w pliku TShips.

Zaleta:

Cała praca to raz kopiuj i wiele razy wklej.

Wada:

Wklejasz tyle razy ile statków jest w grze (minus ten z którego kopiujesz) czyli bardzo dużo i długo.

Ogólnie moim zdaniem nie warto. Te wystające nosy statków trochę urozmaicają grę i sprawiają, że widzisz różnicę pomiędzy statkami w których latasz. taki sam widok ze wszystkich latadeł byłby wg. mnie trochę nudny, ale każdy gra po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...