Skocz do zawartości

Fallout 3 - Rozmowy


Lizard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy gral juz pan w Nowe Vegas ?

Szczerze mówić to niezbyt podszedł mi F3, ze względu na lokalizacje. Zdecydowanie West Coast jak dla mnie 🙁 Nie pograłem w te grę zbyt długo, w dużej mierze ze względu na oblivionową formułę. Aczkolwiek, New Vegas wyglada bardziej obiecująco i byłbym się w stanie skusić, wreszcie zobaczyć to całe NCR jake ono dalekie i szeroke 😉

Nie czytałem, żadnych lipnych recenzji póki co, bo piszą je osobnicy zachłyśnięte piękną grafika i nieważne jak gra by kaszniastą była to zawsze ocenę dostanie jak najlepszą. Ogółem weteranowi F1F2, ciężko jest dogodzić czymś co wychodzi poza znany kanon 😉 Mimo to widziałem kilka tych klipów i zdjęć z gry i muszę przyznać, iż sceneria i krajobrazy godzą sie z moimi wyobrażeniami, być może w ten sposób twórcy chcą zdobyć tą sentymentalna zagrywka sympatię wygrzanych falloutowych maniaków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sorkvild.

Przyznam się szczerze że długo czekałem na grę dość niecierpliwie. Uważam podobnie jak ty, niechce się napalać, bo boje się że sama gra może rozczarować moje oczekiwania. Szata graficzna jest naprawdę wspaniała, na screnach widziałem że poprawili system zdobywania doświadczenia i otrzymanych profitów. Ale na razie wstrzymam się, ponieważ polskim wydawcą jest (zmiłuj się) Cenega 🙁 W każdym razie z F NV wstrzymam się.

Cenega jak zwykle nie popisała się jeżeli chodzi o Fallout 3. Po pierwsze, gracz musiał czekać dość długo na dodatki. Te kolidowały z polską podstawką, czyli gra musiała być po polsku jak i dodatki, w innym przypadku dodatki nie działały 😉 Typowe.

Wspaniały mod FOSE nie działa z polską wersją i nigdy niebędzie. Dzięki Cenedze, oczywiście. Ta jak zwykle, tak namieszała że nic nie da się zrobić. FOSE, to najlepszy mod dla Fallout 3, coś jak G.E.C.K. ba nawet lepszy. Jeżeli chodzi o samo spolszczenie, to głowa boli 😉 Nie wiem co Ci ludzie w Cenedze robią, ale z tego co ja widzę, to kaszanią wszystkie gry jakie wydadzą, wliczając to Civilization IV, gry z wersji X, i Fallout 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o skryptach i modach do F3, mógłbyś polecić jakieś ciekawe ?

U mnie gra (w wersji ang.) leży na półce od dłuższego czasu, robiłem do niej kiedyś podejście, ale jakoś mnie nie wciągnęło. Może dam jej jeszcze jedną szansę w jakiś zimowy wieczór, wtedy taka informacja by się przydała na pewno 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pisałeś o skryptach i modach do F3, mógłbyś polecić jakieś ciekawe ?

Pewnie.

Oto lista modów i skryptów jakie znajdują się w mojej grze.

Some Poses - Za pomocą tego skryptu, nasza postać wykonuje ciekawe pozy. W trakcie gdy robimy coś innego, nasi NPC lub komputerowi przeciwnicy. Drapią się po pupie, grzebią w pipboyu, wykonują spektakularne pozy w trakcie strzelania, typu rodem z hollywood. Buruce Willis ze szklanej pułapki się chowa 🙁

Craft - Za pomocą tego moda możemy konstruować różne nowe schematy. Przykładowo w warsztacie możemy zrobić minę kapslową to tak z misia, zbroi skórzanej, kleju i ubrania przedwojennego możemy zrobić plecak bagażowy dla naszego psa ochłapa którego spotykamy na złomowisku. Opis skryptu mówi ze pies może wziąć dodatkowe 70 kg. Bardzoooo przydatne. Nie musimy decydować co należy zostawić, a co wywalić. Nie musimy również latać do miejsc i w których wykonywaliśmy misje i zbierać pozostawione towary. W poniższym spoilerze jest fotka mojego ochłapa z ty plecakiem. Spora fotka nie miałem czasu edytować 1190x670

Spoiler

Xepha`s Dynamic Weather - Ten mod wprowadzi cie w krainę czarów 😉 Na stołecznych pustkowiach będą burze piaskowe, deszcz, mgły i inne warunki atmosferyczne. Jak dla mnie, Bomba.

Spoiler

Spoiler

Spoiler

BlackWolf Pack - Mod umożliwi zakupienie plecaka od 15 kg do 70 kg. Również bardzo przydatne. Ciekawe jest też to że nasi NPC z wyjątkiem psa oczywiście teżmogą nosić takie plecaki. Dzięki temu im również zwiększa się tonaż niesionych przez nich rzeczy.

Spoiler

Basic Needs - Ten modzik zmusza gracza by nasz bohater jadł, pił i spał. Za niedopilnowanie tych potrzeb gracz otrzymuje punktu karne a nawet śmierć.

Nightvision Goggles - W NOCY JEST CIEMNO JAK W .... Aby noktowizor działał prawidłowo gracz musi posiadać też energetyczne ogniwa. Bez tego łatwo zginiemy w nocy.

Colt M4 Carabines - Genialna broń. Bardzo mi się podoba wymaga amunicji 5.56 mm.

Alien Pulse Rifle - Karabin z filmu Aliens. Towarzyszy mu specyficzny odgłos 😉 To ten karabina na którym uczyła się Ripley.

Ghost Combat Helmet - fajny hełm z nakryciem na twarz.

Spoiler

Fallower Amata - Mod umożliwiający przekonać nas w trakcie ucieczki z krypty 101 by Amata udała się z nami. Polecam.

Obecnie w skład mojej drużyny wchodzi:

Pies Ochłap, Ghul Charon, Amata i Sidney oraz ja czyli Max i porządnie trzęsiemy stołecznymi pustkowiami 😉

DogMeat Leather - Czyli zbroja dla naszego psa Ochłapa.

Oiled Body - Smaczny mod. Lekko, średnio lub mocno naoliwione kobiece ciała sprawia że warto zawiesić oczko na brzuszku jakiejś NPC 😀

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

DIMONIZED TYPE3 female body - Kobiety posiadają bardziej zgrabne ciała na których są ciekawe "dziary"

Valkiria Echo wersja 2.09 - Mod zupełnie zmieniający aspekty gry. Więcej o nim Tu

Underground_Hideout_DLC_V - Chyba najlepszy mod jaki przypadł mi do gustu. Więcej na ten temat można poczytać na Tej stronie.

HD Version (Recommended) - Mod zmieniający mesh postaci występujących w grze. Raczej na dobrze wypasiony sprzęt.

Pack Brahmin - Posiadamy własnego Brahmia( dwugłowa krowa ), która może nieść chyba do 250 kg 😀 Bardzo przydatne.

Apocalipse weapon -Paczka z dodatkową bronią 😀 Polecam. (obecnie nie używam)

Posiadam kilka innych modów i skryptów ulepszających grafikę.

Sorki za błędy i styl, ale piszę to naprawdę bardzo szybko z powodu braku czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest jakas centralna strona z modami do F3/NV ?

Tak jest, Fallout3 Nexus. Można znaleźć tam sporo modów jak i innych dodatków do gry, które ulepszają rozgrywkę.

Zapomniałem dodać że mod Valkiria Echo wersja 2.09 jest to zbiór modów zrobiony przez polaka, i jest całkowicie po polsku. Zresztą na Fallout3 Nexus można znaleźć dużo modów zrobionych przez polaków.

Edit.

Właśnie na stronie Fallout3 Nexus znalazłem jednego użytkownika, który zarejestrował się na stronie w 2006 roku. Do dnia dzisiejszego nastukał, bagatela 148,639 postów 🙁 Wyliczyłem że "gościu" rocznie robi ponad 37.000 postów, 3096 miesięcznie i 102 posty dziennie. On w ogóle śpi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wnioskuje że najszybciej zdobywa się doświadczenie na wykonywaniu Questów jak i ich pobocznych zadań. Przykładowo Skryba w bibliotece w Arlington szuka przedwojennych książek. Za każdą książkę płaci nam 100 kapsli i daje sporo PD ( punktów doświadczenia). Tak samo jest z dziadkiem w Megatonie, który szuka złomu. Tak więc książek, złomu i Nuka Coli Quantum nie sprzedajemy.

Co do otwierania zamków lub szyfrów. Ja nigdy nie używam, kluczy. Przykładowo mamy sejf do który trzeba otworzyć za pmocą klucza lub terminala. Włamuje się do terminala

Spoiler

W którym szukamy właściwego słowa, gdy je znajdziemy otrzymujemy nawet do 40 PD. W zależności od stopnia trudności zamka jak i poziomu gry. Gdy włamiemy się do terminala, nie otwieramy zamka za pomocą terminalu. Forsujemy zamek śrubokrętem i spinka do włosów.

Za sforsowanie zamka dostajemy pomiędzy 25 a 40 PD. Tak więc jednorazowo otrzymamy do 70 - 80 PD. szafek, skrzynek, sejfów i terminali w grze jest mnóstwo. Tak więc najczęściej i największą ilością zdobywanych PD jest właśnie włamywanie się do terminala lub sforsowania zamka.

Za Quest dostajemy około 200 - 450 punktów. Natomiast w quescie mamy do kilkudziesięciu szyfrów, szafek, skrzynek i terminali z których zdobędziemy dwa, nawet trzy razy tyle co za wykonanie questu. Tak więc otwieranie zamków jak włamywanie się do komputerów ( nauki ścisłe ) jest bardzo istotne, o ile zależy nam na szybkim awansie naszej postaci. Warto dlatego zerknąć na wybór pierwszych profesji jakich dokonałem przy zdawaniu testu z K.O.Z.Y.

Edit.

Jeżeli chodzi o czasopisma jakie znajdujemy w grze, za pomocą który zwiększają się nam zdolności po przeczytaniu to zalecam czytać wszelkie czasopisma dopiero po zdobyciu umiejętności Pojmowanie. Dzięki zdolności Pojmowanie za przeczytane czasopismo otrzymujemy dwa PD danej dziedziny a nie jeden jak to ma miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...