Skocz do zawartości

X3 TC a Win7


Lizard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu Win 7 i gry X3 TC akrtywując ikonę gry x3tc na pulpicie pojawił się następujący komunikat.

Cytat

Bieżące konto uzytkownika nie posiada uprawnień administratora.
Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, wymagane są uprawnienia administratora.

Więc mam pytanie, jak uruchomic sktót aplikaci X3TC.exe jako administrator. W Win 7 stawiam pierwsze kroki 🙁 tak więc byłbym wdzięczny za pomoc.

Edit.

Dziwne, ale po instalacji patchy do wersji 3.0 po aktywowaniu ikony X3 TC normalnie moge uruchomić grę 😉 Ktos wie dlaczego tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam osobiście Win7 i też miałem podobny problem - ale po zainstalowaniu najnowszych patchy (głównie tego usuwającego zabezpieczenie przed kopiowaniem) można było normalnie uruchomić grę.

Nie potrafię Ci wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje na Win7 ale podejrzewam że to jakaś 'wada wrodzona' tego systemu jeśli chodzi o zabezpieczenia. Vista miała podobnego hopla na punkcie 'uprawnień', podejrzewam że w Win7 jest podobnie.

Ale jak napisałem wyżej - najnowsze patche najprawdopodobniej pomogą 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to możesz mieć rację z tymi uprawnieniami. Jak kiedys kupiłem sobie nagrywarkę DVD i jak nie instalowałem sterów do niej, to instalacja gry Oblivion trwała wieki, a uruchomienie jej tez było trudne. Ale gdy zainstalowałem stery było juz ok 😉. W chwili obecnej w mojej jednostce centralnej mam zamontowaną nagrywarke blu-ray wraz ze sterownikami, a mimo to mogłem uruchomić grę, jak już wcześniej wspomniełem, dopiero po instalacji pachy 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WIN7 bardzo istotne jest to że jezeli zamierzacie cokolwiek zapisywac w plikach kopiowac i usuwac to najprosciej zainstalować grę nie na partycji systemowej, bo oczy wiśnie da sie te wszystkie w/w czynności zrobic ale trzeba odpalac wszystko jako admin... tez w zasadzie nic skomplikowanego ale... kwestia przyzwyczajenia czasem sprawia ze sie motamy . Ja juz sie nauczyłem że wszystko co bedzie pozniej podlegać mojej ingerencji instaluje na innych partycjach niz "C" systemowa... i wam tez przy win 7 tak radze 🙁

Pozdrawiam gdzieś z odleglej galaktyki \

\Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙁

no tak ...

Cytat

deedol: bzdura.

Jest dokładnie jak Yacek opisał.

Masz racje... bo własciwie ja nie o tym pisałem o czym było w temacie 😉, ale gwoli wyjasnienia, jezeli bedziesz chcial instalować ręcznie skrypty poprzez usuwanie plikow, wklejanie plików , tudzież zmianie nazw... to moja rada może sie przydać 😉 i wtedy temat X3 TC a Win7 jest w zasadzie adekwatny do mojej odpowiedzi 😉

Ale tak to była bzdura ... aczkolwiek ja bym to okreslił bardziej delikatnie... no ale coż ...

\miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...