Skocz do zawartości

Szukam Skryptu - do tworzenia grup bojowych


El_Dar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

widziałem i nie dokońca spełnia to moje oczekiwania chodzi mi o polecenie patrol jedno sektorowy i wielo sektorowy.

Lub możliwość stworzenia partolu powiedzmy 4-5 M3 i kazanie im chronienia stacji (sektora)

Nie bardzo rozumiem o co ci jeszcze chodzi? Przecież patrol jedno i wielo sektorowy masz w Poleceniach Specjalnych MkI?

Natomiast w drugim przypadku to, przynajmniej u mnie, świetnie sprawdzało się wydanie jednemu statkowi polecenia "Chroń pozycji" i wskazanie pozycji tuż przy stacji, pozostałym statkom (ilu chcesz) wydajesz polecenie "Chroń" i wybierasz ten pierwszy statek. Możesz też wszystkim dać polecenie "Chroń pozycję", będą niszczyły każdego wroga w zasięgu, goniły za wrogiem do bram skokowych i po zniszczeniu lub ucieczce wroga wracały na wyznaczona pozycję. Ja kilka statków mam z takim poleceniem ustawionych w sektorze 347 w pobliżu bramy skokowej do sektora 547. Mysz się nie prześlizgnie, a co dopiero Xenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, coś mi tu nie pasuje, przecież patrol jedno- i wielosektorowy masz bez żadnego kombinowania. W przypadku jednosektorowego wskazujesz statkowi kolejno cztery pozycje w sektorze, wzdłuż krórych będzie on patrolował (osobiście mam tak w Velvet Tears, gdzie 2 Niszczyciele T2 bronią dostępu do Kwatery Głównej w Fading Echoes).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o możliwość tworzenia "Patrolu" składającego sie na przykład z 4x Eclypse i danie mu polecenia patrolowania jedno lub wielo sektorowego a opcja chroń nie spełnia dokładnie założenia gdyż oni zareagują w momencie gdy jednostka chroniona jest atakowana a mnie chodzi raczej by zachowywali się bardziej agresywnie czyli wszyscy od razu atakowali gdy pojawi się wróg, a nie czekali na zaproszenie.

Dlatego bardzo by my mnie interesowało tworzenie "Patrolu" (Grupy bojowej) której mógł bym zażądać jak jednym statkiem np: dowódcą skrzydła do którego by dopasowywali by się skrzydłowi.

Gdyż jak masz w sektorze kilka m2, m6,m7 i innego tałatajstwa to tego typu grupowanie było by bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież grupowanie statków pojawiło się w jakimś patchu. Tylko że ja nigdy się w to nie bawiłem i nie wiem jakie to ma korzyści, co daje i jakie statki można grupować.

Chyba kolejny powód do odpalenia znów X3 i sprawdzenia 😀

//Edit: nie w patchu tylko w Bonus packu.

tu jest opis, może ktoś byłby łaskaw to przetłumaczyć na ludzki język? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ale muszą to być statki tej samej klasy - choć i tu czasem zdarzały mi się błędy. Generalnie miałem kilka grup patrolujących parę sektorów. Najlepiej zagonić statki tego samego typu do jakiegoś sektora (żebyś nie miał tam innych swoich jednostek) i tam tworzeć grupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odgrzebuję temata.

Albo jestem głupi (w sumie nie albo, na pewno) albo cosik nie mogę znaleźć żadnej opcji patrolowania sektora. X3 2,5 + bonus pack. Z tego co tu czytam, powinno takie coś być jeśli się ma Polecenia Specjalne MK1. No i mam takowe, ale nijak nie ma tam żadnego patrolu. Mogę zwolnić pilota, pozbierać bety w sektorze, ale wydać rozkazu do patrolowania niet. Any sugestie pliz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Double post ale jeszcze raz się muszę o cosik spytać (jeśli można prosić modka o połączenie postów byłbym wdzięczny, piszę nowy bo gdybym edytował stary to nie byłoby widać, że nowe).

Skrypty do grup mam, działa poprawnie (za wyjątkiem wykrzaczania się polskich literek ale to mi nie przeszkadza i nawet nie myślałem o tym, żeby zmienić).

Problem jest następujący: jak zlikwidować już utworzoną grupę? Miałem jedną składającą się z 5 myśliwców, dorzuciłem szóstego i chciałem grupę podzielić na dwie części. Jedną trójke zabrałem do innego sektora, dowódcy pierwszej dałem rozkaz do ponownego utorzenia grupy ale tym razem z 3 myśliwców. Niby utowrzył ale pozostałym wcale się status nie zmienił, wciąż należały do poprzedniej, 5-cio myśliwcowej grupy. Więc drugiej ekipie w innym sektorze dałem rozkaz do utowrzenia osobnej grupy z nadzieją, że się przyporządkują. I co? A guzik. Nie działa, dwa dalej na upartego przynależą do poprzedniej grupy. W interfejsie nie znalazłem żadnej komendy do rozwiązywania grupy, nic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...