Skocz do zawartości

Free jump i Advanced jumpdrive- nie umiem wgrac.Co robic?


Novicjusz222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam X3:TC 2.7.1 i chcialbym sie dowiedziec jak sie wgrywa skrypt,jakie programy sa potrzebne(oprocz plugin managera bo bez niego czytalem ze sie da a zainstalowalem go i nie dzialal- error wyskakiwal i z niego zrezygnowalem) zeby je wgrac i jak zrobic zeby dzialaly?Czytalem juz duzo na forum,F.A.Q i na mamucie i jest wytlumaczone jak co sie robi ale mi sie kompletnie nic z tego nie udaje- robie to co pisze)chyba) ale nic mi nie dziala. A robie to tak: Na przykladzie skryptu free jump: sciagam free jump w wersji rar, rozpakowuje scripts i t do moich dokumentow i kopiuje pliki z folderu scripts do scripts gry i z folderu t do folderu t gry.Potem tlumaczenie na Polski sciagam i tak jak tamte rozpakowuje i kopiuje do t gry.Nastepnie odpalam gre i sprawdzam czy juz moge darmowy skok robic.Niestety dalej bez ogniw nigdzie skoczyc nie moge. Ze scryptem Marine training manager to samo bylo- nie bylo w sterowanie/interfejs opcji przypisania klawisza skrotu do szkolenia marins. Nie wiem co robie zle ze nic mi nie dziala.Jeszcze nigdy nie udalo mi sie uruchomic zadnego skryptu. Czy jelsi nie korzystam z plugin managera musze miec programy: Ware Manager i Hotkey Manager? Jesli musze je miec to jak z nich korzystac jak juz sciagne? Nie sciagalem zadnych programow do gry tylko patcha do wersji 2.7.1Czy moze mi ktos najprostszym jezykiem np w punktach napisac dokladnych krok po kroku jak wgrac skrypt( i ewentualnie jesli trzeba programy do jego prawidlowego dzialania z wyjatkiem Plugin managera - wolalbym recznie) np free jump lub advanced jumpdrive?Z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z instalacją skryptów jest problematyczna. Ponieważ są one dostępne w dwóch różnych formatach: jako archiwum (.zip .rar) lub jako paczka .spk dla PM.

Jeśli skrypt dostępny jest jako archiwum, wystarczy rozpakować to archiwum wskazując jako miejsce wypakowania katalog główny TC. Archiwum zawiera pliki skryptów i tekstów pogrupowane w odpowiednich katalogach, które zostaną wypakowane w odpowiednie im miejsca. Można oczywiście wypakować archiwum gdzieś na boku i samemu przekopiować odpowiednie pliki do odpowiednich katalogów w grze, pozbywając się przy okazji niepotrzebnych plików tekstowych innych wersji językowych gry. Kopiujemy pliki z katalogu script do katalogu script w katalogu głównym gry TC. Pliki XXXX-L0YY.xml gdzie XXXX to czterocyfrowy numer strony kodowej, a YY to dwucyfrowy kod wersji językowej (48 to polska wersja językowa) to pliki tekstowe, muszą być w katalogu T w katalogu głównym gry TC.

Jeśli skrypt dostępny jest w formacie .spk to musimy mieć Plugin Managera. Instalacja skryptu w PM polega na kliknięciu na pliku .spk i potwierdzeniu instalacji skryptu przez PM. Więc chyba opis nie jest potrzebny? 😀

Można też użyć PM do wypakowywania plików .spk (prawoklik na pliku .spk opcja extract). Po wypakowaniu .spk instalujemy skrypt tak jak w opisie ręcznej instalacji.

Przed instalacją jakieś skrypt dobrze by było zapoznać się z opisem tego skryptu na tym forum (linki najlepiej znaleźć w temacie o spolszczeniach) lub na angielskim forum Egosoftu o skryptach i modach. Zapoznać się opisem instalacji, szczególnie wymaganymi przez skrypt innymi skryptami pomocniczymi (bibliotekami), opisem uruchamiania skryptu w grze, czasem będzie on wymagał przypisania klawisz skrótu do konfiguracji, czasem konfiguracja będzie dostępna w Community Configuration Menu, czasem w ustawieniach Sztucznej Inteligencji, do której dostęp będziemy mieć po wpisaniu "magicznego imienia".

Tak więc po za ogólnymi zasadami instalacji, nie ma jednego przepisu na rozwiązanie problemów z instalacją i konfiguracją skryptów. Dlatego jeśli masz problem z jakimś konkretnym skryptem, szukaj odpowiedzi w opisie skryptu lub zadaj pytanie w temacie o tym skrypcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Nie sciagalem zadnych programow do gry tylko patcha do wersji 2.7.1

Rozumiem że nie tylko tego patcha ale rónież 1.01 do 2.6, następnie 2.6 do 2.7.

Sprawdź którego plugin managera zainstalowałeś? tego najnowszego?

http://forum.egosoft.de/viewtopic.php?t=256718&postdays=0&postorder=asc

Czy po rozpoczęciu gry uruchomiłeś edytor skryptów?

Spoiler

zmieniamy nazwę pilota na "Thereshallbewings"

Czy w statku w którym chcesz uruchomić free jump masz zainstalowany napęd skokowy (tak tylko pytam 😀 )

Jeśli wszystko jest odpowiednio zainstalowane to w rozkazach statku (nawigacyjne) na samym dole powinien pojawić się free jump który od wersji 1.4 nie jest już darmowy (można również przypisać sobie odpowiedni skrót do tegoż rozkazu).

1.Nie... kupilem X3:TC PL z Kolekcji Klasyki i od razu mialem wersje: 2.05.00( tak sie wyswietlalo jak sprawdzalem wersje czyli to chyba wersja 2.0 a nie 2.5).Wszedlem na aktualizacje i byl do wyboru tylko wersja 2.7 i zaktualizowalem do niej a potem do 2.7.1 i na tym sie zakonczylo moje pobieranie czegokolwiek do X3:TC. Potem sprobowalem tak jak opisalem wczesniej PM Lite 1.2(ktory nie dzialal bo nie dlo sie uruchomic- error wyskakiwal,wiec go odinstalowalem) i recznie probowalem sciagnac skrypty w sposob w jaki wczesniej tez napisalem.niestety nie udawalo mi sie.

2.Nie uruchamialem edytora skryptow(nie wiedzialem jak to sie robi mimo ze widzialem w zakladce sterowanie/edytor skryptow klawisze jakies przypisane od poczatku jak tylko gre mialem ale nie wiedzialem jak tego uzyc)

3.Mam w swoim statku naped skokowy i korzystlem sporo z niego ale nie lubie co kilka skokow leciec tankoac ogniwa do stacji.

4.Nie sprawdzlm tego ...myslalem ze poprostu dam podstawowe polecenie naped skokowy i od razu bedzie skakal za darmo:)Lub za kredyty w wersji 1.4

Dzieki za porady:) Zaraz sproboje tak jak wczesniej recznie zrobic tyle ze jak mowies z uzyciem edytora skryptow

Zapomnialem jeszcze czy w katalogu t trzeba wrzucic i angielska wersje pliku t i spolszczenie czy tylko spolszczenie a angielska usunac?

Sproboje sciagnac tego calkowicie darmowego free jump 1.3 w wersji archiwum rar i recznie rozpakowac i skopiowac....zaraz sprawdze czy sie uda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat
Cytat

Nie sciagalem zadnych programow do gry tylko patcha do wersji 2.7.1

Rozumiem że nie tylko tego patcha ale rónież 1.01 do 2.6, następnie 2.6 do 2.7.

Sprawdź którego plugin managera zainstalowałeś? tego najnowszego?

http://forum.egosoft.de/viewtopic.php?t=256718&postdays=0&postorder=asc

Czy po rozpoczęciu gry uruchomiłeś edytor skryptów?

Spoiler

zmieniamy nazwę pilota na "Thereshallbewings"

Czy w statku w którym chcesz uruchomić free jump masz zainstalowany napęd skokowy (tak tylko pytam 😀 )

Jeśli wszystko jest odpowiednio zainstalowane to w rozkazach statku (nawigacyjne) na samym dole powinien pojawić się free jump który od wersji 1.4 nie jest już darmowy (można również przypisać sobie odpowiedni skrót do tegoż rozkazu).

1.Nie... kupilem X3:TC PL z Kolekcji Klasyki i od razu mialem wersje: 2.05.00( tak sie wyswietlalo jak sprawdzalem wersje czyli to chyba wersja 2.0 a nie 2.5).Wszedlem na aktualizacje i byl do wyboru tylko wersja 2.7 i zaktualizowalem do niej a potem do 2.7.1 i na tym sie zakonczylo moje pobieranie czegokolwiek do X3:TC. Potem sprobowalem tak jak opisalem wczesniej PM Lite 1.2(ktory nie dzialal bo nie dlo sie uruchomic- error wyskakiwal,wiec go odinstalowalem) i recznie probowalem sciagnac skrypty w sposob w jaki wczesniej tez napisalem.niestety nie udawalo mi sie.

2.Nie uruchamialem edytora skryptow(nie wiedzialem jak to sie robi mimo ze widzialem w zakladce sterowanie/edytor skryptow klawisze jakies przypisane od poczatku jak tylko gre mialem ale nie wiedzialem jak tego uzyc)

3.Mam w swoim statku naped skokowy i korzystlem sporo z niego ale nie lubie co kilka skokow leciec tankoac ogniwa do stacji.

4.Nie sprawdzlm tego ...myslalem ze poprostu dam podstawowe polecenie naped skokowy i od razu bedzie skakal za darmo:)Lub za kredyty w wersji 1.4

Dzieki za porady:) Zaraz sproboje tak jak wczesniej recznie zrobic tyle ze jak mowies z uzyciem edytora skryptow

Zapomnialem jeszcze czy w katalogu t trzeba wrzucic i angielska wersje pliku t i spolszczenie czy tylko spolszczenie a angielska usunac?

Sproboje sciagnac tego calkowicie darmowego free jump 1.3 w wersji archiwum rar i recznie rozpakowac i skopiowac....zaraz sprawdze czy sie uda:)

Niestety nie udalo mi sie. Nie wiem jak uruchomic edytor skryptow(wpisalem tamto imie ktore podales ale oprocz zmiany nazwy nic sie nie stalo. Nie wiem tez jak mozna zmienic ustawienia sztucznej inteligencji(rozgrywka/ustawienia AL)- mam ta opcje przezroczystymi literami i nie da sie na to kliknac. Niby w opcach interfeji/edytor skryptow pisze jakim klawiszem sie aktywuje edytor - litera l. Ale nie wiem kiedy trzeba to kliknac.W trakcie lotu?Klikam i nic sie nie dzieje.Pliki z scripts i t rozpakowalem i wrzucilem do scripts gry i t gry(w t wrzucilem wersje ta podstawowo i spolszczenie- 2 na raz-piewrszea normalna skopiowalem i zaraz spolszczenie i uruchomilem gre).Nie mam opcji darmowy skok na samym dole w poleceniach nawigacyjnych. Co moge zle robic?Jak ten edytor skryptow uruchmic?I zmienianie sztucznej inteligencji jesli do czegos sie przyda?Mam imie zmienione i zapisane w 1 z save na to ktore napisales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zapomnialem jeszcze czy w katalogu t trzeba wrzucic i angielska wersje pliku t i spolszczenie czy tylko spolszczenie a angielska usunac?

Cytat

Można oczywiście wypakować archiwum gdzieś na boku i samemu przekopiować odpowiednie pliki do odpowiednich katalogów w grze, pozbywając się przy okazji niepotrzebnych plików tekstowych innych wersji językowych gry.

Źle wpisałeś nazwę. Należy powoli wpisywać, tak aby pojawiły się dwa "l" w nazwie. Prawidłowo wpisane :magiczne imię" nie zmienia na stałe tego imienia. Polecam zapoznać się z FAQ, tam znajdziesz podstawowe rozwiązania problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepiej:) Oprocz uruchomienia edytora skryptow udalo mi sie znalezc polecenie edycja skryptow i znalazlem te liki ktore so scripts skopiowalem ktore a free jump odpowiadaja.Tylko ktory teraz wybrac?Mam 5 do wyboru.Ten plugin.graxsetup? I co dalej robic?Bo tam dalej opcje rozne sa.Nie chce czegos niewlasciwego tam wybrac. Nie jestem pewien czy napewnoPolska wersja mi sie wczytac chce wiec na wszelki wypadek nie ryzykowalem( bo czytalem ze jesli by sie angielska zainstalowala to potem juz sie tego nie usunie). Do t katalogu skopiowalem t normalne i t polska wersje(wiec oba) Dobrze zrobilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz uruchomić skrypt, więc po co go edytujesz? Edycja jest do zmian w skrypcie.

OK. Już wiem o co chodzi. Starsza wersja Free Jump wymagała dodatkowego skryptu dodającego HotKey. Wersja 1.4 zawiera już go w sobie, ale ma zmieniony plik tekstowy. Nowe tłumaczenie jest dostępne na Mamucie (zaktualizowałem stare).

Teraz wystarczy przekopiować 6 plików wypakowanych ze ściągniętego archiwum skryptu do katalogu script. Ściągnąć i wypakować plik spolszczenia 3442-L048.xml, wrzucić go do katalogu T i uruchomić grę, aby mieć taki efekt:

post-65-13043681031239_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Free Jump w wersji single działa mi bezproblemowo. Problemem jest skok iluś tam statków za mną.

Wygląda to tak , że wykonuję skok do sektora swoim M2 :

- przypisany klawisz + 'yes' na zadane pytanie

- jest dajmy na to M1 z poleceniem 'podążaj za mną' + skrzydło [ M7 + 6x Skiron z poleceniem 'ochraniaj' M1 ]

- ląduję w sektorze M2, po chwili zjawia się skrzydło M7 + 6x Skiron'y,

- jeszcze 2sek ....jest M1

- a po chwili ..... połowa skrzydła // lub więcej - losowo ? // wraca tam skąd przybyła [ sama ] i robi się gorąco jak wpadniesz w sam środek potyczki !

? 🙁 nie wiem dlaczego. Wszyscy mają odpowiednie upgrady, zapasy ogniw . Używam między innymi CODEA - w/w są w grupie uderzeniowej Komodora /M1/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...