Skocz do zawartości

UFO Enemy Unknown - Remake


Lizard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnimi czasy tęskno mi za grami z Amigi, gdy znalazłem grę UFO - Enemy Unknown napotkałem pewien problem. Gra działała za szybko i utrudniało prowadzenie rozgrywki. Przypadkiem znalazłem grę UFO: The Two Sides.

Jest to poprawiona gra starej jak że kultowej gry UFO Enemy Unknown. Gra z tej strony jest ciągle aktualizowana, a ostatnia aktualizacja gry 0.93 wyszła w 2010/08/13 czyli kilka dni temu.

UFO - Enemy Unknown jest to rozgrywka typu ekonomiczno-strategiczna. Czas rozgrywki w UFO: The Two Sides jest osadzony w niedalekiej przyszłości, w 2019 roku. Gdy ziemie coraz częściej odwiedzały dziwne latające spodki, ginące bydła, a z czasem nawet ludzie, rząd ziemi powołał specjalna grupę zwaną X-COM, której zadaniem była ochrona ziemi przed najeźdźcami z kosmosu, czyli obcymi. A TY mój drogi czytelniku zostałeś nominowany na szefa tej organizacji. To od ciebie będzie zależało jakie projekty broni lub wyposażenia mają być opracowywane w laboratoriach, to ty zadecydujesz co zostanie wyprodukowane w warsztatach twojej tajemniczej bazy. Dostaniesz pełen personel którym będziesz musiał umiejętnie zarządzać. Los ziemi jest w twoich rękach, dzięki twoim poczynaniom i interwencjom przeciw obcym będziesz otrzymywał od wszystkich większych państw takich jak Rosja, Niemcy, Francja, Włochy, Chiny, Japonia, Usa i inne odpowiednie wynagrodzenie, dzięki któremu będziesz mógł rozwijać swoją bazę a nawet wybudować kolejne nowe bazy. Należy pamiętać że państwa dające na dotacje na zwalczanie inwazji obcych nie będą tolerowały niekompetencji i z czasem zakręca kurek, a wtedy ziemie będzie czekała niechybna eksterminacja. Należy też pamiętać że obcy nie spią budują potajemnie bazy na ziemi z których zaczyna przeprowadzać wypady na stolice państw i będą starały się przejąć kontrolę.

Gdy umiejętnie będziemy tępili obcych zdobywali co róż to nowe technologie w koncu przyjdzie wymarzona pora i przystąpimy do kontr ataku. Pierwszym celem będzie stacjonujący statek Matka na orbicie ziemi a potem baza obcych na Marsie.

Gra nie należy do łatwych, ale na pewno daje wiele satysfakcji.

Gdy już pobierzemy grę z działu Downloads, to również polecam pobranie programu Config editor. Obydwa programy ze względy małej "wagi" są ściągane w ułamek sekundy. Za pomocą tego programu będziemy mogli ustawić rozdzielczość ekranu, bez tego programu rozdzielczość wynosi 1017x762. Będziemy mogli też ustawić głośność muzyki i dzięków specjalnych, kiedy i co ile ma być zapisywany stan gry czyli Save i parę innych pierdółek.

Następnie musimy posiadać na dysku rozpakowaną już grę UFO Enemy Unknown, jest ona potrzebna byśmy mogli w katalogu z grą UFO: The Two Sides uruchomić program extractor. Po uruchomieniu tegoż programu musimy wskazać katalog z pierwotną grą. Gdy to uczynimy program extractor pobierze z gry UFO Enemy Unknown i przekopiuje do katalogu z grą UFO: The Two Sides pliki takie jak Tła Menu, Muzykę, dźwięki i temu podobne. Zajmie to około 10 sekund. Po wykonaniu tej opcji śmiało możemy już odpalić grę ;D

Gdy dokonamy już odpowiedniej konfiguracji jak rozdzielczość, głośność i temu podobnych możemy śmiało uruchomić grę. Naszym oczom ukaże się nam następujące Menu główne gry.

W tym menu będziemy mogli rozpocząć nową grę, wczytać wcześniej zapiany stan gry, dowiedzieć się o twórcach gry i oczywiście wypadem do windy.

W przypadku rozpoczęcia Nowej gry ukaże się nam nowe okno.

W powyższym Menu będziemy mogli rozpocząć rozgrywkę solową lub z kumplem po przez opcję Mutliplayer. W przypadku rozpoczęcia gry solowej ukaże się nam przejdziemy do kolejnego menu.

W tym Menu będziemy mogli wybrać po której stronie będziemy chwieli się opowiedzieć, a do wyboru mamy dwie nacje Ludzi i Obcych. Każda z nacji ma swoje własne wyglądy jednostek Żołnierze, Myśliwce jak i wygląd bazy.

W dolnej części ekranu mamy do wyboru trzy stopnie trudności Łatwy/Średni/Trudny. Po wybraniu interesujących nas opcji otworzy się nam okno przedstawiające Glob a na nim przyjdzie nam wybrać miejsce naszej pierwszej bazy dla Ludzi/Obcych w zależności od naszej rozgrywki.

Starzy wyjadacze którzy mieli przyjemność grania w legendarne UFO Enemy Unknown na pewno dostrzegą miażdżącą różnicę w grafice 😀 Ci co nie mieli okazji zagrać w grę UFO Enemy Unknown nie wiedzą co stracili. Ponieważ UFO Enemy Unknown jest dość kultową grą, która na swoje czasy była wspaniałą kontynuacja równie wspaniałej gry noszącej nazwę Laser Squad z komputerów 8 bitowych jak Commodore,Atari czy Zx Spectrum.

Gra ciągle się rozwija, i jeszcze troszku została do zrobienia jak tło w Menu. Autor pokłada wielki starań by gra wyglądała naprawdę wspaniała i zasługiwała na miejsce na naszych twardzielach.

Tak wspaniała gra nie musi zostać zapomniana

Więc zapraszam do pobierania tej jak że wspaniałej kultowej gry jaką jest właśnie UFO Enemy Unknown – Remake. Na koniec chciałbym również zaznaczyć że osoba która postanowiła wskrześić grę jest NeFuRii i jest Polakiem. Można się z tą osobą kontaktować w jzyku polskim, aczkolwiek na forum projektu obowiązuje język angielski.

Pozdrawiam i naprawdę gorąco polecam grę UFO: The Two Sides.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pobieram, wielkie dzieki za linka. Szkoda, ze nie ma zadnego remake wysmienitego Ufo 2 ,ktore bylo bardziej wyzywajace i trup wsord naszych scielil sie gesto. Bardzo czesto, trzeba bylo anulowac akcje z powodu wyrzniecia naszego skladu np. poczas czesto misji likwidacji podwodnych baz.

Jakis czas temu sciagnalem sobie tez wersje UFO, ale na pocket PC. Gra jest genialna i naprawde milo sie w nia gra na malutkim ekraniku. http://pocket-ufo.en.softonic.com/pocketpc

Jest tez wersja pocket ale pod windowsa na duze PC http://www.xcomufo.com/pufo_126_pc.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą Sorkvild X-COM: Terror From The Deep było o wiele trudniejszą rozgrywką i równie ciekawą jak pierwsza część.

Dzisiaj poprawię błędy w opisie gry, pisałem przy piwkach 😀 Mam tez zamiar opisać szczegółowo poradnik dla graczy. Może osoby z XUDB będą chcieli pograć z kolegami więc może się przydać. Tak nawiasem mówiąc ciekaw jestem ile osób może grać online. Fajnie by było jak każdy z graczy mógłby mieć po jednej bazie co oznaczało by że może zagrać aż do 16 graczy ;D po 8 po stronie ludzi i obcych 😀 Totalny armagedon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufo miedzy innymi to klasyk, ale do dzis niedoscigniona taktyczniakiem turowym jest Jagged Alliance 2. Czesto sobie go odpalam i koniecznie z patcho-modem o nazwie 1.13. Ten dodatek dodaje do gry takie rzeczy, ze w glowie sie nie miesci iz cos takiego w grze zoabczymy. Jest dosc duzy realizm, aczkolwiek komp czAsami zachowuje sie jak debil, ale pracuja nad tym 😀

http://jagged-alliance.pl/artykul99/dzi ... e-2-v1-13/ Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorkvild Jagged Alliance to kontynuacja klasycznej gry Sabre Team, gra miód malina,palce lizać 😀 Jagged Alliance zresztą też,aczkolwiek mało w nią grałem. Ale moim zdaniem jak by się tak zagłębić w dyskusję i tematykę gier uważam że Jagged Alliance jak i Sabre Team to kolejny kolejny klon gry Laser Quad. Podobnie sprawa ma się z X4 TC co by było gdyby nigdy nie powsrtała gra Elite 😀(( ?

PS. Znalazłem ramake gry Laser Squad, oto jeden ze skrenów 😀

Laser Squad PC

Laser Squad C-64

to się nazywa ewolucja 😀 i [CIACH] offtopik.

Dziękuje za ciacho 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I za to właśnie bym wypił 😀 panie Sorkvild. Odnośnie gier uważam jak ty że nie liczy się grafa tylko jak to mówią "miodność" Nie wiem jak długo Sorkvild masz doczynienia z kompem ale uważam że większość gier ma jakieś swoje korzenie , a czasem wręcz zerżnięty temat z poprzednich pierwowzorów.

Jezuuu ale ciężko się pisze po 7 x 500ml 😀 Nawet nie wiem czy dobrze piszę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Tło jest. Musisz pobrać z sieci starą grę UFO, a następnie w tej nowej grze uruchamiasz program extractor. Za pomocą tego programu wskazujesz miejsce starej gry ufo i rozpoczynasz rozpakowywanie, dzięki temu będziesz miał tło, muzykę itd itp. Co do muzyki to pobierz nową. Link do niej jest na stronie domowej UFO:TTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...