Skocz do zawartości

Skrypt poprawiający działanie autopilota.


Szynszyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba każdy miał problemy z autopilotem. Jeśli ma się statek typu M2 lub M1 autopilot często wariuje kręcąc się w kółko. Ja właśnie miałem taką sytuacje (5 min dokowałem do stoczni moim M2), dlatego naszło mnie takie pytanie czy jest skrypt/mod poprawiający autopilota. I najważniejsze czy będę musiał po instalacji takowego pluginu zaczynać od nowa??

Aha i żeby nie było szukałem i znalazłem to: http://xudb.pl/topic/981-skrypt-zaawansowana-nawigacja/#entry14565 ale wydaje mi się że nie oto mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to nikt nie wymyślił sposobu na to by poprawić działanie autopilota (nazywanego przez anglojęzycznych graczy auto-pillok'iem) i wątpliwe żeby komuś się udało, skoro nawet Ego nie potrafi tego zmienić już od kilku części gry.

Skrypt do którego podałeś link dodaje tylko więcej rozkazów nawigacyjnych i pozwala na automatyczne omijanie niebezpiecznych sektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam grę Elite, gdzie trzeba było samemu dokować do stacji, a nie było to proste. Trzeba było poświęcić chwilkę na to by umiejętnie zadokować do stacji. Dopiero po zakupieniu autopilota dokowanie odbywało się tak jak w X, gdy zapalają się "lampki" i nasz statek samodzielnie dokuje do stacji. Tak nawiasem mówiąc Automat dokujący w x3 tc to nic więcej jak cheat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w otaczającym nas "środowisku" X zawsze jest coś co utrudni rozgrywkę i ułatwi.

W przypadku zastosowania Automatu dokującego nasz statek automatycznie dokuje do basy, stacji ect. Ale gdy przykładowo weźmiemy misje zlecenie przewozu personelu i są odliczane już ostatnie sekundy, to aby zmieścić się w czasie wystarczy nacisnąć shif+D, a nasz statek sukcesywnie zadokuje, na dodatek zmieści się w czasie. Gdybyśmy mieli nie używać automatu dokującego nie zawsze udałoby się nam zdążyć na czas.

Taka moja, mała opinia na temat automatu dokującego.

Ludzie piszą tutaj na forum Chaterom stanowczo mówimy nie. No cóż a mapa Scorpa to niby czym jest ?

Ja tam nie wnikam kto, jak i czego używa, ale... myślę że wiecie co chce przez to powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ludzie piszą tutaj na forum Chaterom stanowczo mówimy nie. No cóż a mapa Scorpa to niby czym jest ?

Ja tam nie wnikam kto, jak i czego używa, ale... myślę że wiecie co chce przez to powiedzieć.

Jeśli chodzi o mapę ja do normalnej gry nie używam częściowo psuje zabawę. Fajnie czasem przemierzać sektory w poszukiwaniu broni a jeszcze do końca nie wiesz czy tam będzie wtedy też mają sens Satelity. Ale dobra bo teraz to się obi offtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zgadzam się z tobą Prowler. Ja używam Chatu do tworzenia wrogich jednostek ponieważ .... jest ich za mało i za słabe w grze.

Ja do tego celu używam skryptów. Dlaczego? Jak pisałem, wprowadzają element losowy. Co za przyjemność wiedzieć gdzie i w jakiej sile wróg uderzy?

A Automat Dokujący był już w X3 Reunion. O ile nie wcześniej.

PS. Jeden jedyny raz dokowałem ręcznie, na samym początku X3R, potem tylko na autopilocie lub z Automatem dokującym. Szkoda czasu na takie zabawy, jak ręczne dokowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja czasami ręcznie dokuję, ale nawet nie ustawiam się na kursie wyznaczonym przez lampki. Lecąc do stoczni, po prostu wlatuję pod odpowiednie miejsce parkingowe, po skosie, od dołu, różnie. Byle jak najkrócej. Nie ufam autopilotowi gdy odlatuje od celu (ale to w przypadku jednostek M7 wzwyż). Raz załatwił mi Tytana, bo zahaczył antenkami (?) o fragment stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddkowywanie to inna bajka. Też kilka razy w dużym statku zahaczyłem, kilka razy było bum i GAME OVER. Jeśli tylko dokowałem, to nie problem wczytanie zapisu po dokowaniu i po krzyku, gorzej jak podczas tego dokowania załatwiałem interesy. Druga balanga po zawarciu kontraktu i murowany ból głowy na drugi dzień 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...