Skocz do zawartości

Zmienione sektory i rozproszony skok


ComradeJacob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Chciałem tutaj napisać co nieco o przekombinowaniu Egosoftu w sprawie sektorów, a przynajmniej tych, w których cosik zauważyłem. Chodzi tutaj o zmiany w stosunku do Reuniona.

*Pierwszy z nich, pierwsza zmiana - tak to nazwijmy. Dotyczy Home of Light, za które miałem ochotę rozszarpać twórców gry. Jak można było dopuścić się spartolenia jednego z najbardziej klimatycznych sektorów?! Pamiętam jeszcze z Reuniona, że do HoL'u aż chciało się wlatywać z tego i wyłącznie (głupiego być może dla co niektórych) powodu, aby podziwiać jego piękno w akompaniamencie klimatycznej muzyki... Jedyne, co mogę zrobić, to podmienić plik dźwiękowy w folderze /soundtrack. Tylko co z tego, jak przy okazji zmieni mi się muzyka w kilku innych sektorach, do których ona akurat za bardzo nie pasuje.

Druga sprawa - Nopileose's Memorial (dobrze napisałem nazwę?). Tutaj trochę twórcom puściły wodze fantazji. W Reunionie był to zwyczajny sektor, jakaś mgławiczka w tle, skalista planeta z wodą. W Terran Conflict natomiast planeta kojarzy mi się z tą z Antigone's Memorial, no i ta żółto-pomarańczowo-sraczkowata mgławica dookoła. Nie da się tego wyjaśnić nawet przeistoczeniem gwiazdy w czerwonego olbrzyma/białego karła (po odrzuceniu zewnętrznych warstw fotosfery), gdyż nie trwa to 3 lata/jazury.

Jest jeszcze kilka sektorów, w których doszło do zmian - większych bądź mniejszych. Nie wiem, co nakłoniło do tego twórców.

Nie chciałem tworzyć nowego tematu, więc napiszę to tutaj. A chodzi o rozproszony skok (pisałem krótko w jednym temacie na ten temat, ale tutaj chcę go rozwinąć).

Pierwsza rzecz, jaka rzuciła mi się w oczy to to, że jest on dostępny tylko na statkach M2/M1/M7(? - nie sprawdzałem na M7 tego). Przyznam się, że głupim cheatem 🙁 chciałem go sobie dodać swego czasu do Centaura, lecz to nic nie dało. Dziwne to jest, skoro, i tu kolejna sprawa, nie pożera on dużych zasobów energii, a wręcz są one skromniutkie. Najwyższe zużycie z jakim się spotkałem to 15 ogniw. Poza tym, opcja skoku rozproszonego pojawia się automatycznie po kupnie jumpdrive'a, nie trzeba nic robić.

Kolejna kwestia związana z tym bajerem, to losowość sektorów, w które jesteśmy rzucani. Nigdy nie spotkało mnie, żebym trafił na któryś ze znanego wszechświata. Zawsze wywalany jestem na obrzeża kosmosu (tak to nazwę), gdzie jest ciemno, zimno 😁 i... strasznie. Może to uczucie strachu powodują dziwne dźwięki (trudno to nazwać muzyką 😀 ) jakie towarzyszą nam w tych częściach uniwersum.

A teraz, ostatecznie, przechodząc do rzeczy bardziej praktycznej - skok rozproszony został stworzony po to, aby w razie krytycznej sytuacji dać nam możliwość chwilowego oddechu, poprzez wciśnięcie Enter, strzałka w dół, enter, 2x strzałka w dół i enter. Czasem po prostu wybranie bramy trwa o ułamek sekundy za długo, niż byśmy chcieli, będąc pod ostrzałem 20 PPC'ków 😀 . Jednak z tym nie jest też do końca kolorowo, bo może nam zdarzyć się spotkanie na przykład z... niszczycielem Krzaczorów bądź ze skrzydłem korwet Xeniów. No i co najgorsze, warto czasem poczekać kilka minut (od czego jest SETA 😀 ), bo po wciśnięciu opcji "powrót do znanego wszechświata", napęd przenosi nas dokładnie w to samo miejsce, w którym wykonaliśmy skok. Niestety, nie ma opcji wybrania sektora z mapy wszechświata.

Uff, to tyle. Trochę się rozpisałem, nie każdy się musi z tym of course zgodzić. Ot własne zdanie i obserwacje młodego pilota, z krótkim stażem na forum 😀.

*Dobrze, że Egosoft się nie walnął i President's End też jest zmienione, na wzór HoL'u. W końcu, sądząc po Reunionie, są to sektory położone blisko siebie. Ogólnie, nie wiem, czy zauważyliście, ale przez część sektorów Teladian towarzyszy nam w tle jedna i ta sama galaktyka...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Uff, to tyle. Trochę się rozpisałem, nie każdy się musi z tym of course zgodzić. Ot własne zdanie i obserwacje młodego pilota, z krótkim stażem na forum 🙁.

No cóż, widać. Rozpisałeś się, a nie przeczytałeś forum.

Pisałem już o tym, ale powtórzę:

Napęd Rozproszony jest nagrodą za fabułę Gonerów. Nie do zdobycia w inny sposób w czystej grze. Można go posiąść bez robienia fabuły Gonerów dzięki skryptom Spadkobierca, All Plots Complete lub opcji startowej Lucky Heir.

Sektor do którego przenosimy się po skoku z Napędem Rozproszonym jest jeden. Znajduje się on daleko w dole i na prawo mapy Galaktyki, dalej niż Nieznany sektor na południe od Menelaus Oasis (widać do dobrze na mapie Scorpa). Podczas skoku dynamicznie tworzone jest losowe tło tego sektora dlatego wydaje się że skaczemy do kilku różnych sektorów.

Celem tego sektora zapewnienie rozrywki nudzącym się graczom, zawsze w nim spotkamy wroga (Xenonów lub Kha'ak). Aby było warto tam skakać, na przynętę dodano w nim pojawiającego się w nim, po kilku skokach Arana, którego można przejąć. Wykorzystywanie Napędu Rozproszonego do ucieczki, też jest praktykowane, ale częściej doświadczony pilot z przyzwyczajenia wciśnie Shift+J niż przeklika się do opcji Napędu Rozproszonego.

Do sektora dostępnego przy pomocy Napędu Rozproszonego może skoczyć tylko statek gracza, inne jego statki, podążające za nim, nie wykonają tego skoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to widać, że przegapiłem gdzieś wątek ze skokiem rozproszonym. Mój błąd, przepraszam 🙁 .

Swoją drogą, wydawało mi się, że skaczemy do różnych sektorów. I rzeczywiście, jest na mapie Scorpa ten nieznany sektor. Zawsze się zastanawiałem, do czego on jest, skoro nawet nie ma z nim połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wrzucic jakas fotke z Home of Light ? Ja nie pamietam jak wygladal oryginalnie w TC (byl inny od tego z Reuniona?), bo gram z modem ktory zmienia wyglad wszystkich. Fakt, ze Nopileos to padaka, w Reunionie byl to ciemny sektor z jasna lodowa planeta. Lubialem tam zalatywac. W TC ten sektor mnie sie nie podoba, ni stad ni z owad pojawila sie pomaranczowa mglawica i stalo sie tam strasznie jasno. Typowalbym to na jedna z najbrzydszych miejsc w grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...