Skocz do zawartości

Zawieszanie się gry


Vidaar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mialem cos takiego ... Gram, gram, dokuje gdzies i nagle jeb! Zmuła i grafika wyglada jak jajecznica, wszytsko jakies biale swieci sie, porozjedzane tekstury itd. Nawiasem mowiac temperatura procka i grafy byla w normie. Odkrylem ze zwijajac gre do paska alt+tab i z powrotem do gry niweluje ten efekt. Ten mumer powtarzal sie co 20-30 minut i wkoncu zainstalowałem najnowszy sterownik do grafiki, bo taki sie wowczas ukazal i problem jak reke odjal, ba gra zyskala 1-2 klatki ekstra robiac testy w Argon Prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom(tm) II x4 955 procesor 3200 GHz 2 giga ram DDR2

GeForce GTS 250 Zotac

system XP nowy vista nowa byla stawiana by mozna bylo w 3D grac monitor 3D Nvision .

wszystko poza pamiecia nowe bo na pamiec braklo funduszy 😀 ale to i tak nie oto chodzi bo przedtem tez mialam te same efekty 😀

czyli lecial i stop bez jakiegos widocznego efektu poprostu porogram nieodpowiadalczy to w kosmosie czy w stacji czy gdziekolwiek zawsze ten sam efekt zaczymywalo sie i nie ruszylo juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualka sterów - od tego bym zaczął. Przedtem to znaczy kiedy było tak samo? Przed zmianą sprzętu? Ja bym tam przejechał jakimś memtestem po całości. Zwłaszcza, że nie są dobrane do zestawu.

Robi się tak też na innych grach czy tylko przy Xach? Gra "zwykła" bez 3D wodotrysków też powoduje takie rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się metoda eliminacji;

1. Odłącz internet, wyłącz firewalla i antywirusa. Uruchom grę; są zwiechy = wiadomo, że nie antywirus (choć uważam, że to właśnie te aplikacje powodują problem u Ciebie).

2. Najnowsze sterowniki do karty graficznej + zainstaluj Everesta tu: http://www.lavalys.com/support/downloads - Ultimate program diagnostyczny (trial 30 dni). Sprawdzisz nim temperatury, jeśli się coś grzeje za mocno = wiadomo - zmiana chłodzenia.

Jeśli nadal jest problem, to (w dowolnej kolejności):

1. Sprawdzić kompa na obecność wirusów innym antywirusem niż używany - niedawno wróciłem do Avasta, po tym jak Avira wpuściła mi 130 wirusów...

2. Rozumiem, że w panelu sterowania/menadżerze urządzeń nie ma żadnych żółtych znaków zapytania (?) Czasem w przypadku najnowszych urządzeń występują konflikty sprzętowe. Po własnoręcznym kilkugodzinnym złożeniu kompa z nowych części, przez następne 3 dni instalowałem system (szukając i sprawdzając działające ze sobą sterowniki).

Czasem przyczyna błędu jest drobna i głęboko ukryta. Metoda eliminacji pozwoli rozwiązać każdy problem komputerowy, choć może to potrwać.

Miałem kiedyś przypadek, że komp walił bluscreenami co tydzień, wymagając za każdym razem reinstalacji systemu. Doszedłem do perfekcji w instalacji systemu i aplikacji na czas 😀 Wymiękłem jak częstotliwość wzrosła do 2 dni... Okazało się, że taśma od dysków (wtedy Ultra ATA133) "się zepsuła". Po wymianie problem się skończył. Troooochę zajęło mi dojście do tego, że to taśma...

Szukaj zatem...

albo oddaj do serwisu. Jeśli Ci się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie re instal i proba na czystym potem kilka jakis mod i kilka scryptow i bede szukac co jest nie tak .

na innych grach tego nie mam zapylaja az milo na full detalach i w 3D Mount&Blade Warband naprzyklad czy half life 2 oraz Oblivion fryga jak panienka na balange .

dzieki za szybka odpowiedz i pomoc 😀

pozdrowienia ze szwecji Joanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sądząc po specyfikacji sprzętu, to chyba TC nie lubi procków AMD??

Zanim komp mi się zepsuł (co opisałem w moim przydługim poście) działało bez zwiech. 😀((

Gram już dość długo, ale się nie zaczęło wieszać, (odpukać) może dlatego że zdefragmentowałem dysk? Użyłem Ultimate Defrag firmy Disktrix. Hmmmmmmmmmmmm... Oby problem nie wrócił. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wiesza TC zdecydowanie częściej od innych gier. Czasem zaraz po odpaleniu, czasem po kilku godzinach. Na szczęście na kilka godzina grania zdarzy się to max 2-3 razy więc nie jest takie uciążliwe.

Nie ustaliłem co to powoduje ale podobnie było z poprzednią częścią i na innym komputerze. Może po prostu ten silnik gry tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mi też się wiesza TC zdecydowanie częściej od innych gier. Czasem zaraz po odpaleniu, czasem po kilku godzinach. Na szczęście na kilka godzina grania zdarzy się to max 2-3 razy więc nie jest takie uciążliwe.

Nie ustaliłem co to powoduje ale podobnie było z poprzednią częścią i na innym komputerze. Może po prostu ten silnik gry tak ma.

Silnik tak nie ma. Ja gram w TC od prawie dwóch lat, mam masę skryptów (link do nich w mojej stopce) i zwiechy w tym czasie miałem tylko kilak razy. Z dwóch powodów:

1. Zwiecha po instalacji jakiegoś nowego lub nowej wersji skryptu, spowodowana błędami skryptu lub "gryzieniem" się z innymi. Po ustaleniu przyczyny i usunięciu lub przywróceniu starszej wersji skryptu, wszystko OK.

2. Podczas wykonywania fabuł. Zauważyłem że nie lubią się one ze skryptem SCS. I nie chodzi o przejmowanie statków z fabuł, a o zwykłych porzuconych statków, gdzieś w odległym sektorze. Po 2-3 takich zwiechach, na czas wykonywania fabuł zawieszałem działalność złomiarza i nie uruchamiałem na moich statkach polecenia "Przejmij statek/statki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Teraz zamiast zapętlonego dźwiękowo lagu gra się po prostu wysypuje. 😀(( No nic. Może następny patch coś zmieni...

Mówicie, że TC używa tylko jednego rdzenia, tak? Więc jak to możliwe, że jak otworzę Menadżera zadań Windows w trakcie grania pokazuje on na wykresach podobne użycie (70%- 80%) obu rdzeni? 😀 😀 Nie miałem włączonego nic oprócz TC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Super. Teraz zamiast zapętlonego dźwiękowo lagu gra się po prostu wysypuje. 😀(( No nic. Może następny patch coś zmieni...

Wątpię aby patch poradził na Twój problem. Wygląda on na sprzętowy.

Jaką masz kartę dźwiękową? Zintegrowaną? Jeśli tak to wyłącz EAX na pierwszym oknie po uruchomieniu gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mówicie, że TC używa tylko jednego rdzenia, tak? Więc jak to możliwe, że jak otworzę Menadżera zadań Windows w trakcie grania pokazuje on na wykresach podobne użycie (70%- 80%) obu rdzeni? 😀 😀 Nie miałem włączonego nic oprócz TC.

Windowsa też wyłączyłeś? 😀 Zerknj też na listę procesów 😀 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Egosoftu dość często piszą, ze silnik X3TC jest ten sam co X3R i po prostu nie wykorzystuje nowych technologii obecnych we współczesnych PC-tach jak wielordzeniowe CPU ale jednocześnie dodano mu do obsługiwania bardziej wymagające bajery graficzne zdaje się. Summa summarum stanowi on sam w sobie wąskie gardło bo jak wiadomo częstotliwość taktowania CPU stanęła kilka lat temu jakby w miejscu i w zamian za to ich producenci wprowadzili wielordzeniowe architektury co soft wykorzystuje jakby z oporami podobnie jak i 64-bitowe OS. A że gry robione w seriach to przeważnie wielokrotnie sprzedawany ten sam lub nieco zmodyfikowany stary kod/engine no to cóż...dobrze chociaż, że saga gier o Uniwersum X jest już zakończona i teraz Egosoft pracuje and zupełnie nową grą. Może to być spory hit jeśli będzie posiadać multiplayer a być może coś na kształt MMORPG - World of Warcraft!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po urlopie i nadrabianiu w pracy.

Ja na razie odłożyłem sprawę mało już dla mnie uciążliwych zwisów. Największą poprawę zarejestrowałem po zainstalowaniu nowych directx i sterówników karty graficznej. Gra chodziła gorzej ,gdy 1 raz odpuściłem wyłączenie antywirusa.

Cytat

Zanim komp mi się zepsuł (co opisałem w moim przydługim poście) działało bez zwiech.

Jak kiedyś miałem laptopa z płytą intela ze zintegrowanym dźwiękiem, to po jakimś czasie pojawił się tzw. przydźwięk.

Pamiętam,że nie mogłem uruchomić Gothica ze sterownikami dla EAX. Komp się wysypywał. Pomagało wybranie domyślnych sterowników gry. Po chyba roku płyta padła.

Na razie , tak jak radził Yacek spróbuj bez EAX. Może masz znajomego elektronika, który sprawdzi płytę główną??

Może to być przyczyną wcześniejszych problemów z dyskiem twardym(???)

A generalnie patrząc na historię twojego kompa, to na odległość trudno coś poradzić. Jak można przeczytać w jednym z postów musisz systematycznie sam przebadać wszystko po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EAX mam wyłączony już od dłuższego czasu....

Zrobiłem coś innego: w "właściwości systemu" "opcje wydajności" "użycie pamięci" ustawiłem "bufor systemu" zamiast "programy". Nie wiem czemu, ale działa lepiej 😀 (w sumie to i tak się nie znam, może tak miało być) Zakładam że wszystko będzie OK, bo po wprowadzeniu tego ustawienia kupiłem Boreasza i czyściłem Xenońskie sektory, a jak wiadomo PDFy są najbardziej chłonącą zasoby bronią, potem byłem jeszcze w Maelstrom, i też było OK, a przedwczoraj wyczyściłem Xenoński 101, i tylko raz się przycięło.

No i oduczyłem się ciągłego oglądania statków na widoku F3 😀 wtedy najczęściej gra się wieszała 😀

Hura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nikt mnie nie lubi i nie słucha ale mam taką samą sytuację. Dzieje się to ponieważ komp się nagrzewa. Jeżeli chcesz zminimalizować ten efekt to zdejmij blachę z jednej strony ( lepsze chłodzenie { średnio poprawie} ). Lub wyłącz kompa na powiedzmy 30 minut niech się schłodzi. Później gra chodzi płynniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...