Skocz do zawartości

Mój pierwszy milion


Martius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znalazłem jakiś opuszczony i uszkodzony M3: naprawiłem go laserem i odesłałem do najbliższej stoczni. Po sprzedaży zainkasowałem około 1 800 000 bo w jego ładowni było jakieś uzbrojenie. To było w około 20 minucie gry -bez mapy Scroppa 😀

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam w ponurej rzeczywistości.Jestem sam a moje szkolenie bojowe to za mało w tym świecie.Dostałem zlecenie na dostarczenie grupy naukowców do innej bazy ale gdzie ja ich pomieszczę?.Poza tym ciągle gubię moc.Zdecydowałem że najlepiej będzie jak zdobędę trochę technologicznego żelastwa, ale to nie starczyło.Takie żelastwo wymaga kredytów,których ja nie mam więc otwieram wielką księgę i moim oczom pojawia się rozwiązanie...jak nie patrzeć to wszędzie tylko ogniwa i ogniwa.To mam już jakiś zaczep.wkrótce jednak handel ogniwami mi się przejadł.Kolega po fachu mówi żeby zrobić jakiś napad,ale i to kończy się niepotrzebną naprawą statku.Zostaje więc handel Mocnym trunkiem.Nielegalny ale za to jaki dobry myślę wszędzie go sprzedam.Jednak złudzenia mylą,ledwo umykam kontroli sprzedaję i konto rośnie.Po kilku takich wyprawach mam dość ryzyka ale stać mnie na malutki niepozorny statek transportowy.Myślę taniej kupię drożej sprzedam.I zaczyna się konkretne zarabianie...

CDN....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk właśnie z tym że wiekszość zaczynających w XTC nie wie co to mapa SCORPA i to trzeba im powoli wytłumaczyć jak co i gdzie.Zauważ iż większość pisze iż czytała instrukcję i FAQ a to im nic nie dało.Zresztą mnie też ale ja się uczyłemn już od Reuniona inni zaczynają od TC.Po pierwszych kilku godzinach jest zaparcie i granie dalej lub odstawka gry w kąt a tego nie chcemy przecież.Dlatego założyłem temat.pokażmy Nowym jak to jest od nowa zdobywać fortunę prawie krok po kroku, ważne aby zrozumieli zasady jakimi X się kieruje.Niech zdobywają doświadczenie na naszym przykładzie w końcu nauczą się sami decydować i sami coś wprowadzać do świata który tak cenimy.A może nawet kiedyś zagramy na ich udanych modach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z tym czytaniem i FAQ i instrukcji jest różnie. Rozumiem gdyby ktoś poprosił o wyjaśnienie czy rozwinięcie jakiegoś punktu w nich zawartego, ale takich tematów praktycznie nie ma, większość osób pisze chyba 'na odwal', że czytało, a w rzeczywistości nie chciało im się przewertować tych kilkudziesięciu stron.

Co do tematu, myślałem że będzie to prosty zbiór porad jak i na czym się najprościej dorobić, ale widzę że poszedłeś inną drogą. Na pewno tak jest ciekawiej, ale obawiam się, że te osoby którym się nie chce czytać FAQ/instrukcji nie będą miały ochoty czytać takich dłuższych poradników w formie opowiadań. Czas pokaże, obym się mylił 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sęk właśnie z tym że wiekszość zaczynających w XTC nie wie co to mapa SCORPA i to trzeba im powoli wytłumaczyć jak co i gdzie.Zauważ iż większość pisze iż czytała instrukcję i FAQ a to im nic nie dało.

No cóż, jeśli piszą tylko że czytali instrukcję i FAQ, a faktycznie nie zrobili tego, to nic na to nie poradzimy. Taka Mapa Scorpa jest dokładnie opisana w FAQ i jeśli ktoś przeczyta ze zrozumieniem tekst w FAQ będzie wiedział o niej tyle samo co doświadczony gracz. Jeśli uważasz inaczej, znaczy że sam nie odrobiłeś lekcji z FAQ 😀

Cytat

Wiesz, z tym czytaniem i FAQ i instrukcji jest różnie. Rozumiem gdyby ktoś poprosił o wyjaśnienie czy rozwinięcie jakiegoś punktu w nich zawartego, ale takich tematów praktycznie nie ma, większość osób pisze chyba 'na odwal', że czytało, a w rzeczywistości nie chciało im się przewertować tych kilkudziesięciu stron.

Dokładnie. Powiem więcej, tu nie chodzi o przewertowanie kilkunastu stron (jeśli chodzi o FAQ), wystarczy zapoznać się z tematem Pytania do FAQ, gdzie mamy listę najczęściej zadawanych pytań, znajdziemy coś co na zaintrygowało, czytamy odpowiedź zawartą w linku. Jeśli za jakiś czas znów mamy problem, zaczynamy od listy i szukamy czy nie ma tam pytania, jakie sami chcielibyśmy zadać.

Cytat

Co do tematu, myślałem że będzie to prosty zbiór porad jak i na czym się najprościej dorobić, ale widzę że poszedłeś inną drogą. Na pewno tak jest ciekawiej, ale obawiam się, że te osoby którym się nie chce czytać FAQ/instrukcji nie będą miały ochoty czytać takich dłuższych poradników w formie opowiadań. Czas pokaże, obym się mylił 😀

Zgadzam się. Jak pisałem mój pamiętnik jest takim zbiorem porad dla początkujących, okraszonym pseudo literackim bełkotem. Ale komuś się chce to czytać? 😀

Cytat

Od tego jest dział opowiadań. Mam zamknąć temat? Nic nie wnosi... ]😀

Poczekaj.

Oto jak powinien wyglądać ten temat:

Proste sposoby na zarobienie pierwszego miliona:

1. Zbieractwo

Zaczynając nową grę w słabym statku, z marną gotówką, nie mamy szans w walce. Na handlu też zbyt wielkich kokosów nie zbijemy ze względu na małą ładownię, brak gotówki na zakupy itp. Najlepszym wyjściem jest zbieranie pozostałości po walkach (rakiet, bo takie na początku gry pozostają, czasem trafi się również uzbrojenie) i sprzedawanie ich w najbliższym DOK-u lub Placówce Wojskowej. Oczywiście trzeba najpierw znaleźć dobry sektor, gdzie będzie często dochodziło do walk i gdzie będzie można szybko sprzedać to co zbierzemy. Idealnym sektorem do tego typu działań jak pisałem w pamiętniku jest Elena's Fortune. Oto cytat:

Wróciłem do sektora Elena's Fortune, lubię ten sektor. Jest idealny dla takiego "początkującego" pilota jak ja.
Po pierwsze ze względu na położenie. Sąsiaduje z dwoma sektorami pirackimi. Przebiega przez niego szlak handlowy piratów, więc o ich statki łatwo.
Po drugie, sektor jest dobrze chroniony, więc ryzyko jest znikome.
Po trzecie, jest w nim Placówka Wojskowa, gdzie można szybko zamieniać zdobycze na kredyty.
I po czwarte, w sektorze jest sporo stacji, w których można znaleźć ciekawe zlecenia. Jeśli akurat nie ma w sektorze piratów, zawsze można poszukać zlecenia obrony stacji lub patrolu. Przyczaić się gdzieś z boku, i poczekać, aż obrona sektora upora się z napastnikami. Nam pozostanie posprzątać po nich i spieniężyć łupy, a do tego, kasę za to że wyraziliśmy chęć pomocy też dostaniemy. Nie jeden pilot dorobił się w ten sposób w tym sektorze fortuny, nie tylko Elena.

Jeśli mamy dobrą reputację u piratów, można również zapuszczać się do okolicznych sektorów pirackich, gdzie o kolejne łupy będzie łatwo.

2. Misje

Jak już można było przeczytać w cytacie, misje też mogą być przydatne. Szczególnie dwa rodzaje misji.

- Obrona stacji - na początku gry statki atakujące stacje to marne M5/M4 czasem M3. Jeśli zbieractwem zarobiliśmy na to by dokonać upgradów naszego statku (sterowność i prędkość na początek), posiadamy już dobre osłony i broń (Miotacze Materii, choć polecałbym Działa Akceleratorowe). Możemy pokusić się o czynny udział w obronie stacji. Statki atakujące są tak zajęte atakiem, że w większości przypadków nie będą nas kontratakowały, my zaś będziemy mogli spokojnie niszczyć je po kolei. Jaki zysk z tego? Kasa za misję, kolejne łupy w postaci pozostałości. Ponadto morale pilotów atakujących stacje jest niskie i nawet w czystej grze mamy spora szansę na zdobycie statku, który po naprawie sprzedamy z zyskiem. Można też pozostawić rozprawienie się z atakującymi stacje statkami, flocie obronnej sektora. Otrzymamy wtedy mniejsza zapłatę za misję, ale zawsze coś do zebrania nam się trafi.

- Misje patrolowe i inwazje - też nie koniecznie musimy brać w nich czynny udział. Ja czasem w jednym sektorze biorę 3-4 takie misje i patrzę spokojnie z boku jak Piraci, Yaki Xenki i obrona sektora nawzajem się wyżynają. Kiedy skończą, inkasuję kasę za chęć pomocy w obronie sektora i zbieram to co pozostanie po walkach. W takich przypadkach to bywa że muszę kilka razy dokować i sprzedawać to co wyzbierałem.

3. Ataki na statki w celu ich zdobycia

Najłatwiej zdobywa się TS-y, ale jest to najmniej dochodowe. Chyba że trafi nam się drogi ładunek w ładowni, lub pilot wcześniej go na pozostawi. W innym przypadku statki TS/TP/TM nawet po naprawieniu sprzedamy z marnym zyskiem, choć można na duzych TS-ach zarobić i ponad milion kredytów.

Najlepszym łupem i to wcale nie zbyt trudnym do zdobycia i nie wymagającym dobrego statku są wszelkiego typu handlarze broni. Latają oni najczęściej statkami M3 (a przynajmniej na takie statki warto polować). Morale nie mają zbyt wysokie, więc nawet w czystej grze mamy spora szansę na przejęcie statku. A statek M3 po naprawie sprzedamy za 2-3 miliony.

I to by było kilka moich sposobów na pierwszy milion.

O pozostałych można przeczytać w FAQ w pytaniach #7 Jak zacząć - pytania początkującego. i #8 Czym handlować na początek? i w linkach jakie znajdują się w tych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na niektóre nasze posty można wywnioskować, że nie jesteśmy zbyt przyjaźnie nastawieni do nowych i nie chcemy pomagać 😀 Kilka razy miałem wątpliwości, czy ta zasada o nieodpowiadaniu na pytania zawarte w FAQ/instrukcji jest dobra, ale patrząc na to jak wygląda forum Ego... Tam często w kilku sąsiednich tematach poruszana jest dokładnie ta sama kwestia, bo ich autorom nie chciało się zerknąć kilka tematów wyżej. Z jednej strony jest to dobre, bo forum jest bardziej aktywne, ale z drugiej robi się wtedy straszny śmietnik i w takim gąszczu giną te bardziej przydatne informacje. Z dwojga złego chyba lepiej żeby było u nas tak jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie pasuje mi "zbieractwo/łowiectwo" więc na początku latam jako przemytnik z wódką itp np w Herrons Nebula jak się dorobię TL-a to już z górki tzn pszenica do Weavers Tempest i z wódeczką do pirackich baz itd oczywiście jak po drodze coś się znajdzie to sprzedaje 😀 i biznes się kręci potem kupuje kolejne TL-e 😀 😀 tak sobie latam aż dochrapie się mamuta i realne stają się zlecenia stawiana fabryk za które czasami kasowałem 15-18 baniek 😀 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma być opowiadanie tylko tak zacząłem widać źle to odebrano.Zasada jest 'Prosta', każdy nowy gracz zaczyna w sektorze X w maleńkim statku,kredytów na waciki ledwo starcza.Yacek ma absolutną rację aby ten temat rozpisać na zasadzie Zbieractwo,Handlowanie,Zdobywanie statków w walce,bo opisywanie zarabiania na misjach tutaj nie pasuje.Chodzi o to by każdy mógł sensownie opisać jak zarabia nie tylko pierwszy milion jak to w temacie tylko podzielił się z innymi swoim sposobem nabijania na konto kredytów.Jedni nabijają kasę na handlu a inni na walce.Temat ma za zadanie usunąć bezsensowne pytania typu:

jak mam zarobić na osłony 25MJ, albo jakim towarem najlepiej handlować na początku.Taka była moja idea założenia tego tematu.I jak wspomniane było iż większość nowych graczy ma lenia i nie czyta instrukcji i F.A.Q to niech poczytają temat jak zarabiają inni może to coś da.Sory za zamieszanie.Jeżeli uważacie że temat trzeba zamknąć to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...