Skocz do zawartości

Loading i zwiech gry


Calandel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedewszystkim wszystkich.

Bez owijania w bawełnę przejdę od razu do rzeczy. Mam zainstalowane X3 TC z patchem 2.7 i najnowszym Tages (nie wiem czy to ma znaczenie). Uruchamiam grę, nie wczytuje mi się intro, ale to nie jest główny problem. Wchodzę w New Game i nie ważne które rozpoczęcie kliknę, w trakcie wczytywania gra się zawiesza na ekranie loadingu. Wczoraj myśląc, że się załaduje, czekałem godzinę - i nic. Taką sytuację mam na PC ale i na lapku. Może mi ktoś pomóc?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zainstalowane jakieś dodatkowe kodeki typu ffdshow ? To jeden z głównych powódów problemów z TC. Jeśli tak to odinstaluj je albo ustaw w ich właściwościach żeby TC z nich nie korzystał.

Sterowniki karty graficznej i dźwiękowej oraz sam system operacyjny są zaktualizowane ?

Spróbuj również uruchamiać grę w oknie, wtedy widać wszelkie komunikaty o błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prowler: po co jest TAGES to ja wiem. Chodzi mi wyłącznie o to, dlaczego Calandel tak napisał. Zaciągał TAGES osobno do gry czy jak??.....

Podałem link do tematu w którym opisany jest problem ze starszą wersją systemu Tages i Windows 7, a nie jego opis. W niektórych przypadkach nie rozpoznawał płyty z TC i zalecana była jego aktualizacja. Zapewne Calandel natknął się na ten temat zrobił tak jak tam podawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3tc próbuję uruchomić już od kilk dni i powoli mija mi ochota na granie. Tego tages wrzuciłem, nie wiem co to jest, przetrząsnąłem w sieci tyle tematów, że trzymam się wszystkiego. Apropos tego co napisał Prowler, odinstalowałem wszystkie codeki, stery mam zaktualizowane, bo to pierwsze na co sam wpadłem. Grę odpaliłem w oknie, ale ona po prostu zatrzymuje się na ładowaniu i kunic. 😀

Grałem wcześniej (jakiś rok temu) w x3 reunion i nie było żadnego problemu, a z tego co widzę to jest chyba ten sam silnik tylko po faceliftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podałem link do tematu w którym opisany jest problem ze starszą wersją systemu Tages i Windows 7, a nie jego opis. W niektórych przypadkach nie rozpoznawał płyty z TC i zalecana była jego aktualizacja. Zapewne Calandel natknął się na ten temat zrobił tak jak tam podawali.

Ale TAGES nie jest wymagany od patch 2.5. a w pierwszym poście masz informację, że spatchował grę do 2.7

Więc nie w tym problem.

Cytat

Grałem wcześniej (jakiś rok temu) w x3 reunion i nie było żadnego problemu, a z tego co widzę to jest chyba ten sam silnik tylko po faceliftingu.

I to sporym, wymagania sprzętowe są dużo większe, nawet za bardzo. To że na twoim sprzęcie uruchamiało się X3R, nie znaczy wcale że TC się uruchomi. Podaj specyfikację sprzętu jaki masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Podałem link do tematu w którym opisany jest problem ze starszą wersją systemu Tages i Windows 7, a nie jego opis. W niektórych przypadkach nie rozpoznawał płyty z TC i zalecana była jego aktualizacja. Zapewne Calandel natknął się na ten temat zrobił tak jak tam podawali.

LeWaR pytał o co chodziło z Tages więc odpowiedziałem.

Cytat

Ale TAGES nie jest wymagany od patch 2.5. a w pierwszym poście masz informację, że spatchował grę do 2.7

Więc nie w tym problem.

Wiem, napisałem przecież...

Cytat

Od patcha 2.5 potrzebny nie jest, ale mało prawdopodobne żeby to on powodował problem o którym pisze autor tematu.

(on = zupdate'owana wersja Tages)

...i dlatego nawet o tym nie wspominałem w swoim pierwszym poście tylko podawałem możliwe przyczyny problemu.

Jeśli ta sytuacja pojawia się na dwóch różnych kompach to wątpliwe żeby było coś typowo sprzętowego. Może rzeczywiście chodzi o to o czym pisze Kedudg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem zasmucony faktem, ale muszę ogłosić, że x3:tc mi nie działa. Zrobiłem wszystko co mi radziliście i ten sam efekt. Co tu robić.

Podam jeszcze tak pro forma specyfikacje sprzętu.

PC:

Płyta jakiś tam asus

AMD Athlon 64bit x2 4600

4GB RAM Kingstone

Palit Ati Radeon 4570 1GB DDR3

Lapek: ASUS K50AB

AMD Turion X2 Dual-Core Mobile RM-75

4 GB Ram

Ati Mobility Radeon 4570 512 MB DDR3

Ati Mobility Radeon 3700 (zintegrowana w systemie hubrydowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...