Skocz do zawartości

Asteroidy Krzemu i Rudy


Matiu23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zapalonym budowniczym 😀 Właśnie walnąłem sobie bimbrownie za 50 patyków 5x5 + 1 El XL, tylko mam problem. Na forum znalazłem namiary na asteroidę ze 102 Rudy w mieścinie Midnight Star, ale nigdzie nie znalazłem co do krzemu. TU moja prośba jeśli ktoś zna miejsce skąd mogę przytachać sobie dobrą skałkę na odwierty to pisać, będę wdzięczny 😀

P.S. Proszę nie odsyłajcie mnie do np Mapy Scorpa, staram się grać na czystej grze bez pomocy, dlatego bardziej wolałbym jakieś info o sektorze np w kantynie przy kuflu piwa 😀 bo te GPS Scorpa to nie dla mnie, ja wole starą papierową mapkę kosmosu 😀 i język za przewodnika 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak zasobnych asteroid z krzemem nie znajdziesz, max. jakie występują w grze to 70-72. Jest ich kilkanaście, po dwa znajdziesz w Cho's Defeat, Spring of Belief i Mines of Fortune, zwłaszcza ten ostatni to prawdziwe zagłębie krzemowe 😀

Bardzo fajne asteroidy znajdziesz również w Nieznanym na południowy zachód od Unholy Descent. Są one porozrzucane po całym sektorze, miałbyś trochę zabawy z promieniem holowniczym, ale za to jest duży i zupełnie pusty, więc możesz w nim spokojnie rozbudować spore kompleksy. Obok jest drugi Nieznany, z niezłymi zasobami rudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym sektorem na kompleks jest też Anitgone Memorial.

2x RUDA 90

2x Krzem 61 + KRZEM 21

Jak sobie połączysz te kopalnie i dodasz resztę możesz zrobić ciekawy kompleks. W dodatku cisza i spokój + rynki zbytu 😀

Co do skryptów i dodatków, uwierz mi, że prędzej czy później po nie sięgniesz. Gra traci wiele na wartości bez urozmaiceń, polepszeń itd. Nikt nie każe przecież instalować Ci skryptów "cheaterskich". Dla przykładu powiem np o handlowcach: wyszkolisz sobie 10-15 wszechświatowych handlowców, puścisz ich samopas, będą ładnie zarabiać na Ciebie. Niestety do czasu aż trafią na piratów/xenonów. Gdy stracisz jednego powiesz sobie "ok, trudno, wszechświat jest niebezpieczny". Ale jak stracisz kolejnych 4, pomyślisz o tym, że sensowne by było jakby autorzy dodali opcje blokowania dla UT sektorów niebezpiecznych/wrogich. Stąd właśnie biorą się skrypty. Twoja w tym głowa, żeby wybierać tylko takie, które nie ułatwiają rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

P.S. Proszę nie odsyłajcie mnie do np Mapy Scorpa, staram się grać na czystej grze bez pomocy, dlatego bardziej wolałbym jakieś info o sektorze np w kantynie przy kuflu piwa 😀 bo te GPS Scorpa to nie dla mnie, ja wole starą papierową mapkę kosmosu 😀 i język za przewodnika 😀

Zainstaluj sobie mapę Scorpa 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😀

No trochę można powiedzieć skłamałem bo musiałem użyć skryptów, chociażby FCC do budowy kompleksu i Skryptu do przeniesienia asteroidy 😀 Ale już powoli moja bimbrownia staje się samowystarczalna 😀 Jeszcze jakieś 10 melonów i tak też będzie 😀

Co do handlarzy. Mam 5 mistrali latających na full wypas i maja ustawione awaryjne skoki, raz już jakiś Xenon mnie zaczepił ale mistral zwiał i zadzwonił do mnie 😀 To ja wtedy kombinezon, Skiron + Vidar i idę nawracać niewiernych 😀 Dlatego niech atakują, papo niedługo dorobi się paru większych potworków i wprowadzi swoja demokrację 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...