Skocz do zawartości

przejecie statku pytanie


moskito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam pytanie jak w temacie:

- jaka jest szansa ze koles ktorego atakuje podda sie i opusci swoj okret ??

a moze trzeba to jakos odpowiednio wykonac ? atakowalem juz wiele razy jakis cel rozwalilem mu tarcze i kadlub nieraz do kilku % i nigdy nie wyskoczyl 😆 zawsze mowi ze woli zginac albo cos w tym stylu. jest na to jakis sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w książeczce pisze że prędzej piloci zgina niż oddadzą statek aczkolwiek czasami opuszczają swoje pojazdy. W książeczce jest przepis jak to zrobić ale ja używam jak na razie tylko wysoko energetycznej plazmy czy coś takiego 😆 i udało mi sie przejąć kilka myśliwców w tym jakiegoś xenońskiego co jest trochę dziwne jak się czyta opis tej rasy bo to są w sumie automaty wiec nie powinny czuć strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez BSE, da się przejąć statki, jest to tylko bardzo rzadkie. Zależy też od rasy, jedni wolą ginąć, inni uciekać, a inni zostawiać statki. Piraci to też piloci różnych ras i z nimi jest podobnie.

A Xenki to maszyny, ale z systemem WinXXX, więc nie ma się co dziwić że się zawieszają i dzięki temu można czasem ich statek przejąć 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejecie statku jest stadardowe:

- zbicie osłon do 0%

- uszkodzenie kadłuba na minimum 84%

i teraz komputer losuje czy gość wyskoczy czy nie wyskoczy. Poczekać, aż osłony sie trochę odnowią i zaatakować ponownie.

BSE przyspiesza wyskakiwanie pilotów i umożliwia przejęcie statków większych niż M3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

BSE przyspiesza wyskakiwanie pilotów i umożliwia przejęcie statków większych niż M3.

Nie tyle przejęcie, bo do tego służy Wirus lub SCS, ale wyskoczenie pilotów ze statków większych niż M3. Bez tego skryptu z takich statków nigdy nikt nie wyskakiwał, można je było tylko zniszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przejecie statku jest stadardowe:

- zbicie osłon do 0%

- uszkodzenie kadłuba na minimum 84%

Tu się nie zgodzę, bo nieraz dostałem nowiutki (z pełnym lub prawie pełnym HULLem) statek po jakimś piłacie z kałaibów. Jeśli jest jakiś procent minimum to ja bym obstawiał na 95-99%.

BSE nie używam, bo to zwykły cheat, tylko trochę zakamuflowany.

Statki łatwiej (chociaż nie ma na to reguły) przejmuje się słabszymi laserami, np. LDI Alfa, ewentualnie AC Alfa, bo wróg częściej obrywa i częściej musi stawać przed dylematem "wysiadać czy nie wysiadać?", no i walka trwa dłużej bo z takich sikawek Novy w 30 sek. raczej nie załatwisz 😆 Z WMP Beta dostaje 5 razy i trzeba złomiarzy wołać XD

Ale jak pisałem nie ma na to reguły, bo nie raz i po 1-2 porządnych strzałach zaczyna beczeć i chce do mamy 😆

Ja jak polowałem na piratów to robiłem tak, że jak znalazłem to co chciałem czyli, np. Nova +Sokół (byle bez tych generatorów fal...brrrr) to sejwowałem grę i atakowałem. Gdy dostałem to co chciałem (Nove ewentualnie Sokoła jak miałem dobry humor) to było OK, a jak nie to Load. )

Novę można bez problemu załatwić Pogromcą tylko trza uważać na jej brzydką tylną wieżyczkę z WMP. Za egzemplarz dobrym stanie jest coś koło 1,5mln jak dobrze kojarzę, a za Sokoła po 1mln.

Troche to nudne i psuje klimat gry, ale działa i jest "legalne" 😆

Ja wole handel, w końcu to X3, a nie jakiś Freelancer czy inny joystickowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja jak polowałem na piratów to robiłem tak, że jak znalazłem to co chciałem czyli, np. Nova +Sokół (byle bez tych generatorów fal...brrrr) to sejwowałem grę i atakowałem. Gdy dostałem to co chciałem (Nove ewentualnie Sokoła jak miałem dobry humor) to było OK, a jak nie to Load. )

Taki sam cheat jak BSE. Ja jednak wolę BSE, nie tracę czasu na kolejne wczytywanie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Dodam od razu swoje trzy grosze, bo odkad rozpoczolem nowa gre jako pirat ataki na konwoje staly sie moim glownym sposobem na zarabianie kredytow. W ciagu 4 godzin gry udalo mi sie przejac ok 14 frachtowow i 7 mysliwcow. Piloci roznie konczyli (nie igra sie z piratami ]😆 ).

I zaowarzylem, ze piloci wyskakuja ze statkow gdy ich kadlub jest nawet powyzej 90% (sorki LeWaR ale nawet dzis mialem taka akcje, barakuda scigacz wraz z oslonami), czasem tez zostawiaja do oslony, ktore w chwile sie odnawiaja, a raz nawet udalo mi sie wychaczyc naped skokowy.

Kolejne spostrzezenie dotyczy boronow, ktorzy katapultuja sie najszybciej, w porownaniu z innymi rasami.

Zas do takich akcji idealnie nadaje sie PEW (oslony spadaja w seke, a kadlub powoli ale nieprzerwanie co tez ma wplyw na decyzje pilota), mam na razie tylko jeden na Mambie i od razu zaczal na siebie zarabiac. Polecam.

P.S.

Przepraszam za brak polskich znakow, komp nie moj, a i kraj nie ten.

Pozdrawiam Elo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taki sam cheat jak BSE. Ja jednak wolę BSE, nie tracę czasu na kolejne wczytywanie gry.

To zależy od punktu widzenia, ja tam wole robić to tak jak robie, a nie zmieniać im % na wyższy.

Cytat
Cytat
Cytat

Przejecie statku jest stadardowe:

- zbicie osłon do 0%

- uszkodzenie kadłuba na minimum 84%

Tu się nie zgodzę.

Nie kłóć się ze starszymi. Jest dokładnie tak, jak napisałem. Możesz to sprawdzić na forum ego....

Nie wierzę Ci o Starszy, bo tak jak mówiłem miałem kilka razy statek zdobyczny z HULLem ponad 84%. Kolega Blantas też tak twierdzi. Jeśli na forum Ego twierdzą inaczej to zdaje się, że kilka razy doświadczyłem cudu...

@ A przypomniało mi się, kiedyś przejmowałem statki Działem Jonowym, a to ni cholery kadłuba nie chce niszczyć...

I jeszcze jedno, w instrukcji jest mowa o 87% - dobre, nie? 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Taki sam cheat jak BSE. Ja jednak wolę BSE, nie tracę czasu na kolejne wczytywanie gry.

To zależy od punktu widzenia, ja tam wole robić to tak jak robie, a nie zmieniać im % na wyższy.

Każdy gra tak jak lubi. Ja wolę przejąć statek i grać dalej, czyli lecieć załatwić kolejnych piratów, Xenków. Ty lubisz wczytywać po raz enty tego samego sejva.

W konfiguracji BSE możesz ten % ustawić na dowolny jaki chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat
Cytat

Taki sam cheat jak BSE. Ja jednak wolę BSE, nie tracę czasu na kolejne wczytywanie gry.

To zależy od punktu widzenia, ja tam wole robić to tak jak robie, a nie zmieniać im % na wyższy.

Każdy gra tak jak lubi. Ja wolę przejąć statek i grać dalej, czyli lecieć załatwić kolejnych piratów, Xenków. Ty lubisz wczytywać po raz enty tego samego sejva.

W konfiguracji BSE możesz ten % ustawić na dowolny jaki chcesz.

Źle by mi się grało ze świadomością, że panuje nad tym kiedy mają wyskakiwać... Poza tym teraz już nie poluje tylko siedzę za biurkiem w moim kompleksie 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...