Skocz do zawartości

Kiepska liczebnosc floty w sektorach


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie jestem w macierzystych sektorach teladianskich i proboje zlokalizowac gdzie znajduje sie TL chcac skorzystac z jego uslug, zas w Seizewell szalaje w najlepsz garstka piratow + korweta rozbijajac wszelkie transporty w pyl. Oblecialem wszystkie sasiednie sektory i nie znalazlem zadnych korwet, lotniskowca czy niszczyciela ktore zawsze patroluja macierzyste sektory. Cala gospodarka poprostu padla, nikt nic nie produjkuje bo transportery sa wybijane. Co jest grane w takim razie ?

Edit:

Wczesniej jak gralem to w sektorze xenonskiem statkow bylo jak na palcach dloni policzyc.

Cos chyba nie tak jest:/ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troche dziwna sytuacja, ja mam cos takiego w Elena's Fortune, ale to zupelnie inna pozycja - sektor na granicy i w dodatku przelotowy miedzy pirackimi Farnham's Legend i Split Fire. Efekt tego jest taki, że przez Elena's Fortune ciągną hordy pirackie rozbijając wszystko na swojej drodze, a od czasu do czasu zagląda tam argoński Cerber, który rozstawia towarzystwo po kątach.

Ciężko coś poradzić, ale ja postawiłbym na cierpliwość - pewnie są lepsze wyjścia, ale wydaje się, że ekonomia po jakimś czasie sama wróci do normy. Pytanie tylko gdzie podziała się flota... poszła na kawę i ciastko 😆

Ewentualnie można zabawić się w bohatera i samemu poradzić sobie z piratami, o ile ma się odpowiedni sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra rządzi się swoimi regułami, być może nie pojętymi dla nas maluczkich.

Ja w tej grze widziałem już trzy prawie doszczętnie zniszczone sektory. Na samym początku gry pierwszy Mantis wyczyścił dokładnie (oprócz jednej kopalni) sektor Belt of Aguilar. Do dziś, oprócz tej kopalni pojawiła się tylko Stacja Handlowa.

Kiedy polowałem na Galeona, ten uciekł mi do sektora Aladna Hill, zanim dopadłem go, wyczyścił dokładnie sektor. Do dziś, mimo że minęło kilka tygodni, odbudowała się tylko Stacja Handlowa.

Kolejny Mantis wyczyścił sektor Company Pride, została tylko jedna elektrownia. W tej chwili oprócz niej jest tylko dok zaopatrzeniowy i stacja handlowa.

Co do piratów, to zarówno w tej grze, jak i w poprzedniej "Wróg publiczny" (obie z XTM-em) w sektorach pirackich w okolicach od Farnham's Legend do Red Gamble, piratów mam tyle co na lekarstwo. kręci się tam trochę drobnicy w Błotniakach, czasem zaglądnie jakiś Sokół i Pogromca. Raz na bardzo długi czas coś większego, typu Maruder. Dopiero moje wrogie działania wobec piratów w okolicach sektorów Maelstrom, Velvet Tears lub Moo-Key's Revenge powodują pojawienie się jakiś większych sił pirackich w tych pierwszych sektorach. Przy czym jest to jednostkowa ucieczka piratów z sektorów, w których ich atakowałem. Po jakimś czasie, sytuacja wraca do poprzedniego stanu. Resztki piratów, albo padają moim łupem, albo łupem sił policyjnych w Elenas Fortune, albo wracają do siebie, czyli tych dalszych sektorów pirackich, gdzie jest nich cały czas sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do problemów z odbudowa stacji w sektorach mi pomógł skrypt sector takeover w dosyć przewrotny sposób.

Zaludniłem Peresident End postawiłem stacje handlową w nim przejąłem go a następnie wysadziłem stacje w powietrze (by argoni go ogzyskali) i o dziwo zaczęły powstawać tam stacje. Aktualnie stoi tam fabryka rakiet rojowych i kilka fabryk surowców (kryształy, pszenica, wołowina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzerzenia Yac. Tak apropos, to wlasnie wpadlem do Thuruks Beards zobaczyc co slychac i patrze a tu sobie hasa ziemianski Tyr ekspedycja wojskowa i oprocz tego sektor wyglada na przesiany. Jak to wkoncu jest z tymi ziemianami, jakich ras oni nie lubia ? A moze nie lubia wszystkich tak samo ?

Co do odbudowywania sie sektorow to czy macie wlaczaone w opcjach AI opcje: inne kompanie handlowe oraz inne stacje ? Czy takze bez tego AI bedzie sie odbudowywac ?

Na forum Xtended natafilem na podobny temat dotyczacy niskiej liczebnosci statkow we wszechswiecie.

http://www.thexuniverse.com/forum/showthread.php?t=11034

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mi się podobać ten skrót, chyba zmienię nicka 😆

Co do Ziemskiego Tyr-a z Ekspedycji wojskowej to pojawia się on zawsze na początku gry, robi małe zamieszanie, a potem odlatuje do ziemskich sektorów i więcej się nie pojawia. Możesz o tym poczytać w tym temacie na forum Ego: Ziemska ekspedycja wojskowa

Sektory odbudowują się bez włączonych innych kompanii. To nie ma wpływu na stacje, które są w standardzie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja potoczyla bardziej niz dramatycznie. W zwizazku z tym ze sily teladian zostaly zniszczone przez Tyra, zauwazylem wzrost lliczby piratow przedostajacych sie do sektora Company Pride, malo tego wraz z nimi przedostawali sie takze xenoni z sektora 101. Orbitalna stacja bojowa Company Prode zostala zniszczona a w sektorze hasal sobie w najlepsze piracki Reaver + wesola kompania w Blastclawach. Zostawilem gre na kilka godzin z wlaczona seta i Company prode zostalo wyczyszczone do cna.

Normalnie z a l a m k a... Piraci juz w najlepsze hulaja w Seizewell. Zaczynam gre od nowa z wylaczona obecnoscia terran (poki co)

Czy statki flagowe ras sie respawnuja co jakis czas ?

Chetnie zainstlowalbym Race Response Fleets ale z tego co czytalem w temacie na forum ego to ten skrypt moze tez niezle namieszac w grze. Ewentualnie, poleccie mi cos co dodaje patrole ras miedzy sektorami. W zwyklym X3 latal sobie patrol sektorowy i zawsze cos pomagali, niestety w xtm chyba zrezygnowali z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam propozycje, zamieńmy się grami, bo szczerze powiedziawszy to nie wiem czemu narzekasz. Dla mnie taka sytuacja jak Twoja to gratka. Reaver i jego wesoła kompania, do tego Xenki w Company Pride. Ja piratów w tym sektorze to ostatni raz widziałem chyba w czystym X3. Co prawda teraz ten sektor też mam pusty, ale to wina Mantisa.

Natomiast co do Tyra, dzięki niemu zaraz po rozpoczęciu tej gry, w dwie godziny po starcie miałem już dwie full wypas Novy. Oczywiście BSE też mi pomogło. Tak więc nie wyobrażam sobie nowej gry bez Tyra i latania za nim jako zbieracz złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jednokrotnego pojawiania się ziemskiej ekspedycji to nie był bym tego taki pewien. W jednej z moich gier Tyr i Aegir pojawiły się w Omicronie. Zrobiły tam totalną demolkę pozostawiając jedynie stację handlową, po czym odleciały „na północ” niszcząc jeszcze kilka stacji w Circle. Po jakimś czasie, kiedy Argonom udało się odbudować stocznię, dok i kilka innych stacji, ponownie pojawił się Tyr z Aegirem robiąc powtórkę z demolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac juz do tematu. Slyszeliscie cos o skrypcie modyfikujacym nastawienie terran do argonow ? Zdaje sie ze kiedys takie cos widzialem, lecz nie moge sobie przypomniec. Chdzi o to ze gdy Tyr wleci do sektorow argonow to nie bedzie ich niszczyl, polata sobie chwile i na tym koniec jego ekspedycji.

W ogole terranie w xtm to jakas popierdolka, pomijajac fakt ze ich statki wygladaja jak zabawki dla dzieci. Tworcy gry chyba inspirowali sie klockami Lego 😆 Maja jeszcze mniej powiazan z rasami nizli xenoni, ot poprostu taki dodatek. Coz rozumiem ze byli w izolacji, ale bardziej mnie chodzi o to ze nie ma zadnych ustawien ai terran co do innych ras. I stad mamy dziwne zachowania niczym "polityka nieprowokowania" Niemiec przez Anglie i Francje z czasow drugiej wojny swiatowej. Tzn. Tyr leci sobie i demoluje jak mu sie podoba, a ofiary stoja i daja sie masakrowac. Zaczynajac teraz gre zuplenie ich wylaczylem z rozgrywki (Moze wlacze pozniej bo relacje T-> Gracz sa takie same jak Arg-> Gracz)

Im dluzej w to gram to mam ochote wpasc do tych sektorow ziemskich, zniszczyc je, napluc i rozetrzec pod butem 😆. Hmm ...da sie przy uzyciu jakiegos cheatu rozpusic po ukladzie terran inwazje xenonow albo khaakow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ziemian to zgadzam się. Ekonomii żadnej, ilość statków w sektorach stała z tendencją malejącą.

Co do inwazji to nie wiem, nie spotkałem się z takimi u nich. Nawet Mantisa nie widziałem w żadnym sektorze ziemskim, pojawia się losowo w różnych sektorach. Choć w poprzedniej grze w sektorze Wenus grasowała fregata Kha'ak, która bardzo ułatwiła mi zadanie przejęcia sektora.

Co do własnoręcznego rozmazania ziemian to da się. Sam tak robiłem w poprzedniej grze. Pierwsze przejąłem sektor Wenus (wyczyszczony przez Fregatę), potem po kolei czyściłem ze statków ziemskich kolejne sektory. I tu ciekawostka. Po przejęciu sektora przy pomocy skryptu Sektor Takeover co jakiś czas próbuje go odbić mała ekipa sił zbrojnych rasy do której należał wcześniej sektor. Tymczasem sektor Wenus próbowali odbić... Piraci. Co jakiś czas do sektora, a następnie do mojej Stacji Handlowej podążał Pir. Rybołów i dwa Pir. Myszołowy. Ziemianie niestety nie interesował los sektora.

PS. Ostatnio widziałem na forum Xtended skrypt poprawiający ekonomię ziemian, ale był możliwy do pobrania tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie! terran trzeba nauczyc pokory i dac im nauczke za tego Tyra 😆 Ponowna kolonizacja sektorow brzmi bardzo ciekawe. Kosmiczna konkwista, he he he, czemu nie!

Piszesz o pirackim rybolowie Mk2, czegos takiego to jeszcze niewidzialem. To z XTMu ? W pirackim barwach bojowych ?

Ja wiem o jakim skrypcie mowisz. W glownym dzialem prosilem kogos, moze kto juz jest tam zarejestrowany o sciagniecie tego pliku, ale nie spotaklem sie z odzewem. Ten skrypt pochodzi stad: http://thexuniverse.org/forum/showthread.php?threadid=10291. Niedawno sie tam zalogowalem i mam kilka postow. Niestety nadal nie moge tego sciagnac. Chyba na bezczelnego poprosze kogos z foum thexuniverse by mi podeslal ten plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Piszesz o pirackim rybolowie Mk2, czegos takiego to jeszcze niewidzialem. To z XTMu ? W pirackim barwach bojowych ?

A co w tym dziwnego? Piraci wszystkim mogą latać. A żeby było śmieszniej to tutaj znajdziesz relację MARMURA243 na którego Stację Handlową poleciał Pir.Rybołów uzbrojony w systemy wiertnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacek:

Trafiłeś! ^_^No prawie... 😆))

Bo jak zaczynasz grę np. jako Flight Leader (czyli ziemniak), to sektor należy do ziemian!

A co do ziemskiej ekonomii, to jest taka jak w całym X-sie. Polega na prostej relacji: kup/wyprodukuj i sprzedaj, zanim zrobi to ktoś inny.

Mantis pojawia się losowo, więc jest możliwe, że w końcu zawita i do sektorów ziemskich.

A Sektor Takeover? Jest taki jak go napisał autor. Myślę (bo jeszcze nie próbowałem), że po przejęciu sektora jakiejkolwiek rasy „zespół odbijający” będzie wyglądał tak samo: Pir. Rybołów i dwa Pir. Myszołowy (a tak przy okazji - jak wygląda to u Xenków?). I jeszcze jedna rzecz. Jeśli przejęcie sektora nie będzie związane z niszczeniem stacji rasy do której sektor należy, to nie spadnie nam nawet reputacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oddziału odbijającego to jest to:

M6 + 2x M4 odpowiednie dla rasy w wyłączeniem piratów (oni mają teladiańskie), nie wiem jak, Khacki i Yaki

A co do reputacji przy "bezkrwawym" przejęciu to owszem nie spada ale potem trza się liczyć z oddziałem odbijającym a zniszczenie go już obniża reputację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Yacek:

Trafiłeś! ^_^No prawie... 😆))

Bo jak zaczynasz grę np. jako Flight Leader (czyli ziemniak), to sektor należy do ziemian!

A tego to nie wiedziałem, myślałem że we wszystkich opcjach startowych jest Paranidzkim.

Cytat

A co do ziemskiej ekonomii, to jest taka jak w całym X-sie. Polega na prostej relacji: kup/wyprodukuj i sprzedaj, zanim zrobi to ktoś inny.

Jest tylko jedno ale. W innych sektorach pełno TS-ów różnych ras uwijających się między stacjami i goniącymi za okazja zysku. W sektorach ziemskich po starcie gry jest kilka TS-ów, które próbują coś tam wozić. W tej grze obserwowałem je i zauważyłem że po pewnym czasie ich ilość maleje, powodem jest zapuszczanie się ich w sektory Argonów, gdzie padają łupem konwojów Xenków z sektora 347. Nowe statki ziemskie nie są na ich miejsce produkowane, zresztą inne statki ziemian też więcej nie wchodzą do gry po za tymi, które pojawiają się przy starcie. Miejsce ziemian w handlu między ich stacjami zajmują Gonerzy i Argoni, ale dość słabo im to idzie.

Cytat

A Sektor Takeover? Jest taki jak go napisał autor. Myślę (bo jeszcze nie próbowałem), że po przejęciu sektora jakiejkolwiek rasy „zespół odbijający” będzie wyglądał tak samo: Pir. Rybołów i dwa Pir. Myszołowy (a tak przy okazji - jak wygląda to u Xenków?).

U Xenków jest to P i dwa M albo N, już nie pamiętam, widać że dawno nie grałem 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyszły mi braki w wykształceniu... 😆

Co więcej wcale nie obiecuję poprawy, bo niedawno wgrałem sobie powtórnie nowe poziomy startowe by Yaki i właśnie je testuję. Wyprowadzałem już uszkodzoną Valhallę z sektorów yackich a wczoraj, przy pomocy Aegira, zadzierzgałem przyjaźń ziemsko-splicką w Kao’s. I to był dopiero ból! Po krótkiej imprezce, dzięki BSE, w sektorze zostały min. T2, parę fregat i korwet a ja nie miałem ich czym przejąć... 😆

A co do ziemskiej gospodarki to pewnie masz rację, tyle tylko, że to dla gracza raczej dobra wiadomość. Bo czy można sobie wyobrazić lepszą sytuację, niż pełne magazyny u dostawców i puste u odbiorców? 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A co do ziemskiej gospodarki to pewnie masz rację, tyle tylko, że to dla gracza raczej dobra wiadomość. Bo czy można sobie wyobrazić lepszą sytuację, niż pełne magazyny u dostawców i puste u odbiorców? 😆

Też mi się tak wydawało. Po wyczyszczeniu sektorów ziemskich z Piratów i Kha'ak (zawsze jak pierwszy raz wlatujesz do sektora ziemskiego to coś znajdziesz) podniosłem reputację u ziemian do takiego poziomu że mogłem dokować i handlować. Puściłem w ruch tradera (ręcznie, na szczęście) i pomalutku podbijałem repke. Niestety mimo że większość statków ziemian zmieniła kolor na niebieski już dużo wcześniej, to w każdym sektorze pozostał przynajmniej jeden czerwony (w centralnych to więcej niż jeden) i wyspecjalizował się w polowaniu na mojego tradera. Po kilku udanych akcjach z jego strony, zostawiłem tradera w jakiejś stacji ziemskiej i problem odłożyłem na później, czyli nigdy. Mogłem co prawda wytłumaczyć temu nadgorliwcowi że jestem dobry, ale skutkowałoby to pewnie spadkiem reputacji i kolejnymi znów czerwonymi statkami. Ponieważ ziemniaki nie mają znowu aż tak wiele do zaoferowania, zostawiłem ich w spokoju i ruszyłem w inne rejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pozwole sobie odswiezyc tego posta. Chcialem znow nawiazac do ekspedycji Ziemian. Lataja sobie i niszcza wybiorczo, raz Teladian, raz Paranidow. Zaczyna mnie to irytowac bo psuja caly swiat gry, pokasowali juz stocznie i doki. Pierwszej ekspedycji dowalilem az milo (oprocz Tyra). Osamotniony TYr sobie polecial i zniknal. Wlasnie uzylem skryptu Scorpa i natrafilem na nowa grupe.

Z poziomu gry nie da sie tego wylaczyc, to jest pewne. W menu AI mam wylaczonych ziemian. Nie jest tak, ze ekspedycja nie moze wrocic na Ziemie i blaka sie po swiecie, rozwalajac to i owo? Czy uaktywnienie Ziemian z menu cos zmieni i czy ekspedycja sobie poleci ?

Ewentalnie bylbym zainteresowany jesli ktos oczywiscie wie jak to zrobic ... Chodzi mi o wyedytowanie odpowiednich plikow odpowiedzialnych za spawning ekspedycji. Wersja gry 0.7.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...