Skocz do zawartości

Jak/w co najlepiej uzbroić korwetę


mike
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem mój pierwszy większy okręt wojenny, korwetę Skiron w OTAS, ale nie wiem na jakie uzbrojenie się zdecydować by nie przedobrzyć ale by jednocześnie okręt coś sobą reprezentował (moc laserów 14500 odnawianie 435) do dyspozycji mam 8 głównych i 6 dodatkowych pozycji w wieżyczkach, wybrać mogę z następującego uzbrojenia:

- emiter promieniowania impulsowego

- działo akceleratorowe

- miotacz wysokoenerg. plazmy

- generator impulsu uderzeniowego

- miotacz materii

- fazowe działo samopowtarzalne

- działko jonowe

- pulsacyjny generator jonowy

- energetyczne działko automatyczne

- generator plazmowy

podzielcie się doświadczeniem jaki zestaw byście wybrali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do głównego działa:

na drobnicę Działko Akceleratorowe, albo Generator Plazmowy. Generator ma kopa, ale to broń obszarowa i łatwo strącić przyjacielski statek.

na większe Miotacz Wysokoenergetycznej Plazmy. Wystarczy, a nie będzie zżerał energii.

Jak nie masz skryptu do zmieniania broni to można tak:

2xGP 3xDA 3xWMP (MWP)

do wieżyczek DA z poleceniem "Zniszcz wszystkich wrogów" lub "Chroń statek" , do jednej można Miotacz Materii (ale pamiętaj o amunicji) z poleceniem "Tylko rakiety".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zauważył braki energii, a nie przeszkadza Ci konieczność uzupełniania amunicji to możesz wpleść do tego zestawu energetyczne działka automatyczne. Nie korzystają prawie wcale z generatora energii laserów, a sumarycznie moc mają podobną do WMP.

Dodatkowo możesz sobie kupić trochę rakiet różnego typu i pomagać sobie nimi przy szczególnie denerwujących przeciwnikach (klastry khaak, szybkie M5, itd). Zerknij na ich statystyki w encyklopedii i wybierz takie, które Ci odpowiadają. Na forum pojawiło się kilka tematów z opisem zastosowania poszczególnych rakiet, możesz skorzystać z tych podpowiedzi gdybyś nie był zdecydowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis uzbrojenia jest udostępniony w temacie Uzbrojenie w X3 TC Rakiety jak i Broń Pokładowa Fajnie by było jak ktoś w końcu przykleił ten temat, tak by ludzie wiedzieli że w ogóle coś takiego jest na XUDB. Kolejna praca niedoceniona ]😀 .

A ja do głównych jak i prawej i lewej używam Generatora Impulsu Uderzeniowego góra i dół daje broń która dobrze sprawdza się na myśliwce. W przypadku M6 to główne GIU a wieżyczki jak wspomniałam każda broń na myśliwce dobrze się sprawdza. Wystarczy poczytać w temacie Uzbrojenie X3 TC jaka broń ile "je" energii. Ja wyposażając M6 w GIU śmiało mogę mierzyć się z Q i wychodzę z tego bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedz 😀 moja pierwsza korweta już w pełni uzbrojona osłania moje bimbrownie w "split fire" 😀 😀 teraz przyszła pora na rakiety przeczytałem temat podesłany przez Jagode ale do końca nie wiem co wybrać na "grubego zwierza" chyba wybiorę pożogę za bardzo nie wiem co wybrać na myśliwce (mam zamiar wybudować kompleks produkujący rakiety) zależy mi też na normalizacji tzn fajnie by było gdyby w te rakietki można było też wyposażyć myśliwce osłony np elite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A zdradzisz jak uzbroiłeś te M6

Oczywiście i nie ma się tu z czego śmiać mój M6 ma następujący zestaw 2x GIU 3xMWP reszta to działka akcelratorowe 😀 + 20 pożóg/pożog 😀 Co do rakiet to przeczytałem te tematy ale najważniejsza dla mnie jest opinia ludzi którzy na tej grze stracili "zęby" znam statystyki ale to wy macie doświadczenie a to jest najważniejsze, dlatego jestem ciekawy waszej opinii i nią się będę kierował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uzbrojenia, to najlepiej samemu sprawdzić różne zestawy w walce. Wybrać ten, który najbardziej nam pasuje. Wszystko zależy od gracza, jak ciężki ma palec, jak duży generator ma statek itp. itd.

A rakiety, polecam Tajfuny i Burze. Tajfuny na duże statki, Burze na małe. Do tego Moskity do Obrony Antyrakietowej Moskito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od tego z kim walczysz. Jak już pisałem, sprawdź statystyki statków i rakiet i dobierz odpowiednie, zwracając uwagę głównie na prędkość i moc ładunku rakiety/siłę osłon celu.

Jeśli grasz bez CModa to te o których pisał Yacek są dosyć uniwersalne. Szerszenie też się przydają, można nimi np. zniszczyć klaster kha'ak z bezpiecznej odległości zanim statki się rozdzielą albo używać przy abordażu na TM/TL/M6 (zadają po 200k uszkodzeń, więc łatwo można obliczyć ile ich potrzeba do zdjęcia osłon). Poza tym coś przeciwko upierdliwym M5 (np. Huragan) i Osy, których używam bardzo często choćby po to żeby zająć nimi wieżyczki jakiejś groźniejszej jednostki, czy wprowadzić trochę zamieszania w formacji statków wroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie info jest na wagę złota 😀 głównie walczę z piratami, yaki oraz khak-ami, co myślicie o moim pomyśle by uzbroić wieżyczki (po 2 działka) w większych okrętach (do walki z myśliwcami) w DA i wyrzutnie bomb odłamkowych ????? a może zamiast WBO dać coś innego(stałem się dumnym posiadaczem Deimos-a 😀 😀 😀 ) (warto mieszać uzbrojenie czy lepiej pakować jeden typ do wieży ???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przesiadłem się na Skirona,

Na myśliwce przeważnie wszystko w DA i MWP (4x DA 4X MWP) lub (2x DA i 6x MWP) do głównego a wieżyczki 1xDA + 1x MWP. Głownie zależy jak mi się założy ale w ładowni 4x DA 6x MWP 2x GIU 2x PGJ.

Jak coś grubszego to wywalam z głównego DA albo 2x DA i 2x MWP i pakuje 2x generator impulsu uderzeniowego i 2x pulsacyjny generator jonowy... i jadę z koxem 😀

wieżyczki często na zniszcz wroga lub chroń statek bo częściej one zniszczą drobnice niż ja 😀

Co do rakiet to używałem pożogi przy Xenon Q (ten większy od P? (chyba) bo mi się myli, który większy 😀) tak to jakoś nie mam kiedy polatać za kupnem rakiet a własnej linii produkcyjnej nie mam jeszcze.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój ulubiony M6 to Hyperion. Kombinowałem z różnymi wariantami i najbardziej optymalny okazał się zestaw:

- węzeł główny 8 x EPP;

- wieżyczki przednie 2 x 2 MWP -jedna z rozkazem "zniszczyć wrogów", druga z rozkazem "atakować mój cel";

- wieżyczki tylne 2 x 3 DA - obie z rozkazem "obrona przeciwrakietowa";

- rakiety ~ 300 pocisków destrukcyjnych do zwalczania większych ilości M5 i M4;

Zestaw ten sprawdza się na wszystko od M5 do M7 - w rozsądnych ilościach oczywiście 😀

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...