Skocz do zawartości

Treasure Hunt (Polowanie na skarby)


promet22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam wszystkich, i wielki szacun dla głównych prowodyrów strony, sporo cennych informacji.

Utknąłem na 3 wskazówce.. owszem przeczytałem opis z FAQ misji:

"Kontener znajduje się we wschodniej części sektora z jego odszukaniem nie powinno być problemów. Problem będzie ze statkami Xenków w tym sektorze, oraz ochroną kontenera. Kiedy się do niego zbliżymy pojawią się w sporej ilości Roboty Bojowe MkII, które potrafią nieźle ugryźć. Wsparcie bojowe na pewno się przyda."

ale za nic nie mogę tego kontenera znaleźć. wybiłem wszystko do nogi, cerber patroluje z pokładowym skrzydłem myśliwskim, a dwa skauty robią mi mapę sektora... już w desperacji do 200 promień wyznaczyłem i nie mogę znaleźć. Cofnąłem się o 2 dni do zapisu sprzed rozpoczęcia misji, bo może babol jaki, ale dalej nie mogę znaleźć. Może ktoś podać dokładne koordynaty tego kontenera w sektorze? bo nie wiem czy mi się uwaliła misja czy akurat gdzieś przeoczyłem. 🤪

Sorka, że nowy temat, ale oryginalny z misjami zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zapuściłem skrypt, nie chce odnaleźć i tyle.... musiało mi się coś uwalić, pewnie konflikt po skryptach jakiś.... trooooochę ich zapuściłem. po prostu sobie tę misję odpuszczę chwilowo. Przy kolejnym podejściu do gry, jak już ustalę jakie skrypty mi są naprawdę potrzebne to się spróbuje. Proszę usunąć temat, bo tylko zaśmieca 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misja jest pisana w innym języku niż skrypty, więc raczej mało prawdopodobne by był konflikt. Choć ja zauważyłem że skrypt SCS Suite, a raczej polecenie przejmowania statków i astronautów, uruchomione podczas wykonywania misji fabuły (Aldrin i Nowy dom) lubiło mi wywalać grę do pulpitu. Normalnie (czyli bez robienia fabuł) nie mam takich efektów.

Czego szukałeś w sektorze? Jeśli Modułu Przechowującego dane to źle. Najpierw jest to kontener, potem jak podlecisz do niego i pojawią się Droidy zmienia się on w Moduł.

Tematów nie usuwamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤪

Ano faktycznie poszukiwałem modułu. Do tego dopiero przyuważyłem, że funkcja robienia mapy działa inaczej, niż gdy bawiłem się w Reunion (nie pamiętam czy to funkcja ze skryptu tam była czy z samej gry). Chodzi o to, że tam przeszukiwał kulę, a tu tylko dysk (a przynajmniej ja nie umiem wymusić inaczej), a mi ten kontener wyskoczył poniżej przeszukiwanej płaszczyzny, więc go nie znalazłem. Teraz już problem rozwiązany, wielkie dzięki 😉

Sktypty tak czy inaczej muszę jednak przetrzebić, bo mam fps poniżej akceptowanego poziomu, jak tylko ktoś zacznie pukać z broni która trochę więcej błyska i robi dużo hałasu to mam slajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem shadery dodałem no civilians (ten goły bez dodatków), tylko asteroidy zostawiłem bo mam górników... dalej skacze. Mam najniższe detale... podejrzewam, że jednak za wiele skryptów. Po testuje jeszcze na nowej instalce dodawanie po jednym skrypcie naraz i zobaczy się co mi tak zwiesza.

Na razie nurtuje mnie jak podnieść reputacje u Yaki.. Czytałem na forum i niby wiem, tylko, że statki Yaki z ikoną misji znikają jak tylko na nie kliknę na mapie. reputację mam bardzo złą i nie wiem czy to od tego, czy to z mojego bałaganu w skryptach 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zmieniłem shadery dodałem no civilians (ten goły bez dodatków), tylko asteroidy zostawiłem bo mam górników... dalej skacze. Mam najniższe detale... podejrzewam, że jednak za wiele skryptów. Po testuje jeszcze na nowej instalce dodawanie po jednym skrypcie naraz i zobaczy się co mi tak zwiesza.

Na razie nurtuje mnie jak podnieść reputacje u Yaki.. Czytałem na forum i niby wiem, tylko, że statki Yaki z ikoną misji znikają jak tylko na nie kliknę na mapie. reputację mam bardzo złą i nie wiem czy to od tego, czy to z mojego bałaganu w skryptach 😀

Napisz jakie skrypty i mody masz zainstalowane to może dojdziemy do tego co tak spowalnia grę. Z tego co zauważyłem u siebie największy wpływ na to miały wszelkie skrypty dodające większe ilości statków we wszechświecie (np. RRF, MBRR itd). Niektóre generowały po jakimś czasie takie ich ilości, że całość dosyć skutecznie przytykała kompa. Z pozoru nieszkodliwe skrypty też potrafią po jakimś czasie spowolnić grę, na przykład tworząc coraz większe pliki log.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... tylko asteroidy zostawiłem bo mam górników...

Chodzi Ci o krypt Remove Rock? On nie usuwa asteroidów tylko gruz z sektorów. Górnicy i kopalnie będą mogły funkcjonować (górnicy fedrujący, nie zbierający, chyba że im asteroide rozłupiesz), więc raczej spokojnie możesz usunąć gruz. No chyba że jednak górnicy u Ciebie go zbierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisz jakie skrypty i mody masz zainstalowane to może dojdziemy do tego co tak spowalnia grę. Z tego co zauważyłem u siebie największy wpływ na to miały wszelkie skrypty dodające większe ilości statków we wszechświecie (np. RRF, MBRR itd). Niektóre generowały po jakimś czasie takie ich ilości, że całość dosyć skutecznie przytykała kompa. Z pozoru nieszkodliwe skrypty też potrafią po jakimś czasie spowolnić grę, na przykład tworząc coraz większe pliki log.

😀

No i właśnie na tym polega mój bajzel w skryptach, że nawet nie wiem już które doinstalowałem. Kilka głównych znam, a reszta to już trzeba by po plikach szukać ręcznie (co się tylko dało pakowałem z rar`ów bo nie przepadam za pluginem). Cuż chciałęm szybko sprawdzić jakie udogodnienia mi odpowiadają i przesadziłem, a że dość daleko zaszedłem żal reinstalować. Niemniej trzeba tak będzie w końcu zrobić. Niemniej pomysł z logami może być całkiem trafiony. Te skrypty dość szybko namierzę i każe wyłączyć raporty. Co do sprzętu to dual E2140 1.6GHz 2GB RAM i 9500GT Gainwarda... Silent wersja

Obawiam się, że to może nie koniecznie skrypty mulą, jak się odwracam plecami do bitwy (czyli nadal jest młócka, tylko akurat na nią nie patrzę) to tnie trochę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, zależy z czym porównywać... To intel, któreś tam już wydanie dwurdzeniowych. Nie te grzałki z początku 😀 Działa bardzo stabilnie i o ile mi wiadomo, ten model się łatwo podkręca... tak mniej więcej 2x i dalej jest stabilnie. Tyle że jakoś nie mogę się przekonać, by swojego podkręcać. Chociaż model dobrany właśnie pod tę możliwość jeśli by była wyższa potrzeba ku temu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padaka to może nie jest ale demon szybkości również nie. Nie sugeruj się datą wydania gry, jak już pisaliśmy potrafi ona wycisnąć siódme poty z każdego kompa, nawet nowych i7, no i obsługuje tylko jeden rdzeń, więc Twój procesor nie wypada w niej najlepiej.

Przy takiej konfiguracji polecam zaaplikować sobie profilaktycznie większość skryptów i modów poprawiających wydajność, z shaderami na czele. Wiele na wyglądzie gra nie straci, a różnie w FPS mogą być naprawdę spore. Spróbuj też pokombinować z ustawieniami grafiki w grze, o ile jeszcze tego nie robiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafe uciąłem jak się tylko dało, mody jeszcze raz czytam sobie wątki o przyśpieszaniu, może co przeoczyłem... Jak już ostatecznie dobiorę skrypty i mody, a dalej będzie żabka, to spróbuje procka podciągnąć. Z tego co wyczytałem to do trojki mniej więcej się kręci. Poprzestanę pewnie w okolicy 2,4GHz, ale to już jak będzie komplet skryptów. Teraz dochodzę w grze do abordaży i testuje które skrypty mi tam podpaszą. Tu na szczęście opis na forum bogaty 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeffmmm no tak, już myślałem, że szybko rozpracuje abordaż i zrobię wtedy selekcje skryptów, potem już tylko reinstalka i można grać.... Tyle że nie idzie mi ten abordaż jakoś. Opisy czytałem, wszystko jasne zero stresu.... tylko ciężko zsynchronizować wszystko tak by te matoły wlazły na pokład jednocześnie. Część dzielnie zaczyna walkę, a część już ma w nosie i wraca. Niby w opisach jest że można wysyłać posiłki, ale to bez sensu bo wygląda jakby ta dodatkowa ekipa zaczynała od początku. Pozostaje tylko wyszkolić wszystkich na max i próbować ataki od jakichś transporterów, najlepiej bez broni. Oczywiście wszystkie te akcje są kosztowne (szkolenia, statki itd) więc postawiłem kompleks, bo ktoś kasę musi zbijać jak ja mam ją marnotrawić 😀 Niom i dochodzę tu do pytania właściwego, bo choć przeczytałem instrukcję od a do z (pismem wodnym pod światło też nie było 😀 ), przewertowałem forum, to nadal nie mam pewności co jest co. Mianowicie czym jest produkt pośredni !!! ten z którego da się jeszcze coś przerobić wogóle czy ten który w moim kompleksie jest produktem końcowym. Czyli taki komplex elektrowni LX na splickiej technologi (1x elekrtownia LX i po 4x olej akwarium i wytwórnia kryształów) który ma nadwyżkę ogniwa i kryształy a niedobór płytek krzemowych. Ogniwa są w nim traktowane jako produkt pośredni?

Czy może też do tematu podejść jak w info produkcji, gdzie jest podział na kategorie surowce, produkty, produkty drugorzędne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkt drugorzędny, to produkt drugorzędny, nie mylić z pośrednim. Produkt pośredni, chyba nazwa sama wskazuje co to oznacza. Jest pośrednim produktem, otrzymywanym z surowców i służącym do produkcji towarów docelowych.

Produkcja Ogniw:

Produkt finalny - ogniwa.

surowiec wstępny krzem -> kopalnia wydobywa krzem i sprzedaje jako płytki krzemowe, fabryka kryształów produkuje z nich Kryształy, a te służą do produkcji Ogniw w Elektrowniach. Jeśli połączysz te trzy fabryki w kompleks, to:

surowiec - krzem

produkt pośredni - płytki krzemowe

towar finalny - Ogniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

słuchajcie po ukończeniu tej kampani - polowanie na skarby, wszystkie statki (woskowe i cywilne) oraz stacje teladian są na czerwono - reputacji nie ruszyło - pozostała na takim samym poziomie jaka miałem

spotkał się ktokolwiek z czymś takim i jak sobie z tym poradzić?

pozdrawiam

dodane

teladianie staja się wrogo nastawioną rasą po ostrzelaniu Xperymentalnego statku w Sektorze 101 po zeskanowaniu wcześniejszym pierścienia kesslera a nie wraku jak jest to w opisie misji

czy spotkał się ktokolwiek z czymś takim i co można ewentualnie zrobić aby ukończyć kampanie bez rozlewu krwi z rasą teladian?

każda sugestia i podpowiedź mile widziana

pozdrawiam eksploratorów X uniwersum 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...