Skocz do zawartości

Profil startowy - zdrajca. Jak to rozegrac ?


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proboje od wczoraj grac na tym profilu, gre bez mozliwosci zapisu czyli - a kto umarl ten nie zyje. Poki co wielkim problemem jest dla mnie opuszczenie sektora.

Do dyspozycji mamy calkiem dobry statek, ale pozbawiony rozszerzen. Chimera Prototyp, predkosc 97, oslona typu "jedynka", brak oprogramowania bojowego. Z przodu jest calkiem sporo zamrozonej gotowki czyli bateria 6x Pulsacyjny Emiter Wiazki (PBE) oraz 2x AC. Sprzedanie tego w jakims doku przyniesie wiele szmalu, ktory otworzy nowe mozliwosci.

Na poczatek warto zdjac AC i przelozyc je na na wieze Przod - Tyl. Jedyna opcja ataku to atakuj moj cel, zawsze cos. Mimo to jestesmy pozabwieni ochrony przed zabojczymi rakietami.

Zaczynamy gre w Splickim sektorze wybranym losowo. Gdy ustawi nas w Family Pride - zacznijmy od nowa. Po kilku probach udaje sie. Ustawia mnie w Family Zyarth lub Tkr Deprivation. Wystarczy pokonac tylko dwie bramy i jestesmy juz na neutralnym terytorium. Na karku mamy rozwscieczonych Splitow, Paranidian. Rowniez Boroni tez nie maja najlepszego nastawienia, ba wkoncu jestesmy Splitem. Pozostaja wiec Argoni, Teladianie oraz frakcje pirackie.

W pierwszej fazie co kilka minut mamy spawn grupy poscigowej 3xPegaz 1xMamba. Do tego Dochodza Splici tj. Skorpion, Jaguar oraz Smok. W przypadku spotkania duzego statku mamy gwarancje, ze skieruje swoj kurs na nas.

Proboje leciec na pelnej predkosci oraz dodatkowo wyciskam nieco wiecej przy locie bonczym. Pierwsze dwa patrole, jakos idzie... Zas trzeci juz zaczyna wypuszczac pociski, w dodatku Pegazy tluka z LDi i zazwyczaj przed brama konczy sie moj lot. Tym statkiem nie jestem w stanie jednoczenie strzelac, unikac salw oraz zwalczac rakiet. Zawsze cos mnie niszczy, jak nie szybki Pegaz to pocisk. Brak obrony przeciwrakietowej dla wiezyczek jest bardzo dokuczliwy, bo w momencie opedzania sie od Pegazow lykamy jakas srednia rakiete, ktora nas niszczy.

Co tu robic, komus sie udalo? Sugestie odnosnie taktyki ucieczki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem z tym problem, i tylko raz udało mi się przebyć trasę do terenów neutralnych 🤪 niestety spotkałem wtedy małą inwazje xenków... natomiast metoda którą wykonujesz jest jak najbardziej dobra. Musisz próbować aż się uda, nie mam innego pomysłu. Po maturze się z tym pobawię, puki co mój umęczony Teladianin dorobił się Hyperiona. Tak wiec nie chce mi się kombinować od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też się bawiłem tym profilem i po którymś z kolei spawnie ścigających mnie statków (każda z grup była mocniejsza, wraz ze wzrostem rangi bojowej) wykombinowałem coś takiego... Zniszczyłem część statków, a pozostałe uszkodziłem tak, że zostało im parę % kadłuba. Nie niszczyłem wszystkich, bo to by spowodowało pojawienie się nowej grupy. Te uszkodzone podążały za mną dalej ale ich prędkość spadła do dosyć bezpiecznej wartości i mogłem w miarę spokojnie zająć się normalną grą. Zniszczyłem je dopiero po jakimś czasie, gdy wiedziałem że poradzę sobie z kolejnymi falami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...