Skocz do zawartości

prawo do zadawania pytań


Michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Michał napisał(a):

czy to jest w ogóle możliwe to co napisałem na końcu to chodziło mi czy możliwe jest zobaczenie latających w sektorze statków, a nie czy ktoś może zaatakować moją stację 🤪

faktycznie muszę jeszcze sporo poczytać, a nie się błaźnić na forum 😉

Co raz lepiej. Pytanie dotyczy nie tyle instrukcji, co zwykłej klawiszologi gry. To już nawet z tym się ludziom nie chce zapoznać siadając do gry.

Temat zamykam. Proszę po raz kolejny zadawać pytania w odpowiednich tematach, jeśli nie ma odpowiedniego tematu, proszę założyć nowy, nadając odpowiedni, odnoszący się do pytania tytuł tematu.

Proszę o nie tworzenie tematów typu: kilka pytań itp. Jedno pytanie, jeden temat.

nie wiem za bardzo o co Ci chodzi Yacek, ale chyba nie odmawiasz forumowiczom prawa do zadawania pytań, dla Ciebie może prostych bo jesteś alfą i omegą w tej grze, ale to nie znaczy, że masz inne osoby traktować jak gorszych od siebie

akurat w tym pytaniu, które zacytowałeś chodziło o problemy z widokiem w sektorze, w którym umieściłem satelitę, to żadna klawiszologia chyba, wiem jak się włącza widok sektora jeśli o to Ci chodzi, a jeżeli nie chcesz odpowiadać takim początkującym graczom jak ja to po prostu olewaj moje posty i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyjaśnij mi jaki masz problem z widokiem, bo może nie zrozumiałem Twojego pytania dokładnie.

Interpretacja była że nie wiesz jak właśnie włączyć podgląd sektora, a to opisane jest w instrukcji. zasada niepisana natomiast jest taka, że nie odpowiada się na pytania, na które odpowiedź jest w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umieściłem satelitę zaawansowanego w sektorze, w którym mam fabrykę, chodziło mi o to żebym widział jakie statki latają po tym sektorze będąc gdzie indziej, np. piraci, ale z tego co zauważyłem w czasie gry widzę dokładnie wszystkie aktualne ceny w fabrykach i nieraz jakiś statek, tak jakby satelita miał jakiś zasięg i pokazywał mi tylko statki będące blisko farmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoku sektora takiego jak z pokładu Twojego statku mieć nie będziesz, będzie widoczna jedynie mapa sektora z podglądem wszystkich obiektów NPC w promieniu kilku-kilkudziesięciu km od danego satelity. Więc, to co na niej zobaczysz zależy od tego jakich satelitów użyłeś i gdzie je umieściłeś- zaawansowane mają większy zasięg niż zwykłe i dzięki nim możesz obserwować większy obszar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

...i nieraz jakiś statek, tak jakby satelita miał jakiś zasięg i pokazywał mi tylko statki będące blisko farmy

O tym że satelity mają określony zasięg i różnią się nim (satelita i satelita zaawansowny) pisze właśnie w instrukcji, dlatego polecam zaglądnięcie do niej, przed pisaniem na forum.

Jeśli chcesz widzieć więcej (cały sektor) musisz rozmieścić kilka satelitów w różnych miejscach sektora. Pamiętaj przy umieszczaniu satelitów również o trzeciej współrzędnej, jeśli umieścisz satelity za wysoko lub za nisko względem płaszczyzny ekliptyki, to nadal nie będziesz widział statków w sektorze. Przydatny do rozmieszczania satelitów jest skrypt do automatycznego rozmieszczania satelitów Automated Satelite Network.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienia

nie każdy kto zaczyna grać zna na pamięć instrukcję, zaglądam do niej w trakcie gry, ale nieraz można nawet nie wiedzieć gdzie szukać

w każdym razie teraz będę dłużej szukał w instrukcji zanim się zapytam na forum, bo się za bardzo denerwujecie 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dzięki za wyjaśnienia

nie każdy kto zaczyna grać zna na pamięć instrukcję, zaglądam do niej w trakcie gry, ale nieraz można nawet nie wiedzieć gdzie szukać

w każdym razie teraz będę dłużej szukał w instrukcji zanim się zapytam na forum, bo się za bardzo denerwujecie 🤪

Spoko, prawidłowa reakcja. Natomiast na pytanie inne, na które nie znajdziesz odpowiedzi w instrukcji, gwarantuję Ci że dostaniesz odpowiedz. czasem będzie to skierowanie (link) do tematu z odpowiedzią, czasem link do FAQ X3 (warto też się z nim zapozna), a czasem odpowiedź w poście.

Co do zadawania pytań, skoro taki temat o tym jest, to jak już nie raz pisałem, proszę zadawać jedno pytanie w jednym odpowiednio nazwanym temacie lub w istniejącym temacie dotyczącym tego problemu. Dlaczego? Aby ktoś następny, jeśli tylko będzie miał chęc przeglądnąc tytuły tematów, mógł je łatwo znaleźć, a nie musiał wertować sterty postów w temacie "kilka pytań".

Oczywiście jest też opcja "szukaj" na forum, też pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...