Skocz do zawartości

Prosze o rade, jaka fabryka przyniesie duże dochody??


Szynszyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem.

Ja zawsze, ale to zawsze zaczynam od budowy kompleksu w nieznanym sektorze na wschód od Montalaar zwanym inaczej AVARICE i to właśnie w nim buduję kompleks który produkuje gwiezdną wódkę.

Więc tak, po ukończeniu fabuły Terran dysponujemy pokaźną gotówką, sprzedanie wszystkich statków oprócz Vidara + bonusy z misji ~ 8 mil kredytów.

Posiadając statek klasy M6 Vidar ( ma wiele zalet ) udaje się nim do Light of Heart i tam zakupuje 3x Farma pszenicy L każda po ~ 917.000 kredytó. Do łączenie fabryk w kompleks używam skryptu Factory Complex Constructor. Następnie udaje się do sektora Legend's Homei tam zakupuje 3x Destylarnia gwiezdnej wódki L. W tym samym sektorze zakupuje w stoczni OTAS 2x mistral Super Frachtowiec i wyposażam je w Napęd skokowy i temu podobne pierdoły niezbędne oprogramowanie do prawidłowego funkcjonowania naszych handlowców. Nie zapominam też o ich tuningu jak sterowność, przyśpieszenie i prędkość. Następnie wysyłam je do Ianamus Zura i tam w doku zakupuje kolejne niezbędne oprogramowanie. Po drodze w sektorze Aladna Hill możemy dokupić uzbrojenie i rakiety dla naszych TS-ków. Po połączeniu fabryk w kompleks przelewam 1.5 miliona kredytów, i po upływie 3 godzin mam już dość sporą kasę na na koncie mojego świeżo postawionego kompleksu. Nielegalne dochody przynoszą Olbrzymie dochody, lecz należy pamiętać o tym by fabryki/kompleksy stawiać w neutralnych sektorach, to znaczy nie należących do nikogo. Możesz użyć modu FDN bardzoooo polecam poczytaj, zrozumiesz o co chodzi w nim.

Jeżeli nie bawi cie nielegalny biznes możesz zabrać się za produkcje tarcz 25 MJ bardzo opłacalne.

Ale ja to tam zawsze ładowałam kasiurkę w gwiezdna wódzię i Teladichuanę. Tylko ostrzegam przed jej nagminnym używaniem, możesz wyglądać i zachowywać się tak samo koszmarnie i jak ja 🤪

Pozdrawiam.

Po Leszku ciężko się piszę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku zainwestowałem w satelity w zwykłe i zaawansowane potem dodałem mikrochipy droidy bojowe i wieże laserowe każdego po 2 fabryki, wszystko schodzi bardzo ładnie mikrochipy i wieże schodzą nawet po maksymalnej cenie zaopatrzenie to kopalnia krzemu i rudy i po jednym Mistralu super frachtowcu do każdego surowca

Sprzedaje też Ogniwa i to według mnie jest najlepszy biznes tyle ze koszt postawienia jest wysoki

Wódka też bardzo ładnie schodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wszystko zależy jaka fabryka, co produkuj i gdzie jest zlokalizowana. Nie ma złotego środka, choć w większości przypadków wystarczy obniżyć cenę produktu o jeden kredyt (tak jest w przypadku GW). Czasem jeśli jesteśmy jedynym producentem danego towaru w sektorze, a jest w nim sporo fabryk, gdzie możemy go zbywać, możemy cenę podnieść.

Poczytaj też w FAQ odpowiedź na pytanie #76 O co chodzi z tymi cenami zakupu/sprzedaży? Jak ustawiać ceny we własnych fabrykach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam

podzielcie sie doświadczeniem, na jakiej zasadzie ustalacie ceny produktów w fabrykach ???? ja przy sprzedaży ustawiam cenę trochę niższą niż średnia

Jak pisał Yacek, zależy od produktu, lokalizacji i sposobu dystrybucji. Jeśli nie masz statków do sprzedaży to praktycznie zawsze trzeba obniżyć cenę poniżej średniej. O ile ? Zależy od popytu na dany towar, czasem wystarczy zejść o 1 oczko i już będzie schodził.

Gdy fabryka posiada własne transportowce to jest już większe pole manewru i obserwując zależność cena-ilość skoków w oknie ustawień fabryki można ustalić optymalną kwotę, w niektórych wypadkach nawet blisko ceny max. W tym wypadku warto skorzystać z dodatkowych skryptów handlarzy np. przedstawiciela handlowego, żeby mieć pewnośćm że nasze statki zawsze transportują odpowiednią ilość towaru i nie będą sobie nawzajem robiły konkurencji przy sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...