Skocz do zawartości

AGI


UEF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, Ziemianie wysłali Terraformerów w bezgraniczny wszechświat, to miał być zacny projekt, ale znając ludzi wyszło jak zawsze.

Cytat

Po eksplozji reaktora w Czarnobylu w kwietniu 1986 Wiktor Czernomydin powiedział:

Chcieliśmy dobrze, a wyszło jak zawsze.

Gdy zrozumieli że Terraformerzy są "beee" zamknęli ich w jakimś układzie niszcząc za nimi wrota. Ci natomiast w niewyjaśniony sposób ewoluowali stając się Xenami.

Mimo iż "tłuczemy" się z Krzakami w fabule Aldrin, to właśnie dlatego wspominają o Xenach na samym końcu fabuły, przyznając się do tego że Xeni są puszką pandory, wrzodem na dupie, zarazą, wirusem, blabla bla blablabla. A ludzkość jest odpowiedzialna za ich stworzenie.

I tutaj mam pytanie, bowiem moja przygoda zaczyna się od X3 TC więc nie jestem w temacie. W internecie widziałam mapy galaktyk, systemów które są podobne do tych z TC z tym że niektóre systemy zwłaszcza te kontrolowane przez Xenów wyparowały z mapy. Jak to możliwe ? Wszelkie inne sektory Teladian, Boron, Federacji Argon jak i innych ras pozostały na miejscu. I jeszcze jedno skąd się wzięli Krzaczki ? Może to głupie ale chciałabym to wiedzieć 🤪

No i co z tym Wintersem który uciekł z CPU w bitwie pod Aldrin 😉 czy spotkamy go w paczu 2.6 lub kolejnym, czy przyjdzie mi poczekać i spotkać go w X4 ? Pytam bo nie wiem czy twórcy gry skaczą tak samo jak George Lukas z gwiezdnymi wojnami V,VI,I,II,III 😀 you know what I'm talking about.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khaak wzieli sie z odleglych zakatkow galaktyki lub nawet przybyli z innej galaktyki. Pewne jest to, ze potrafia doskonale uzywac napedu skokowego, ktory nie wymaga bram i potrafi przenosic ich statki na olbrzymie odleglosci. Co jeszcze. Posiadaja hierarchie spoleczna, a wygladem przypominaja skrzyzowanie insekta z gadem. Generalnie sa slabo poznana rase i malo wiadomo o ich pochodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX Sorkvild.

Mam jeszcze jedno pytanie, gdy tak przyjrzeć się mapie Scorpa to w rzędzie układów gdzie znajduje się system Aldrin na prawo jest Aldrin 2 a następnie Ziemski Nieznany sektor 1 i 3 a obok jest Xenoński sektor. No i właśnie jak się do niego dostać, skro nie mam namiarów ? Podobnie jak z Aldrin jak nie ukończę fabuły Terran i Aldrin lub Final Furry to raczej nie będę mogła wykonać skoku do systemu Aldrin i jego sąsiednich układów jak i do Sektorów Krzaków. W ogóle ktoś już był w tym Sektorze Xenońskim ? Co tam właściwie jest ? Może Winters gra w X4 w swoim laboratorium knując kolejną inwazję Terraformerów 🤪. Może ten Winters to jakiś szaleniec - Megaloman który uruchomił program terraformerów, a następnie wdrążył go w życie. Może za pomocą AGI chciał podbić/zniewolić wszechświat 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skończeniu misji Aldrin, we wszystkich sektorach będą znajdowały się bramy skokowe, więc dostać się będzie można do tych sektorów bez problemów. Ponadto Ziemski Nieznany 2 zostanie połączony z sektorem Neptun, brama skokową (jest to w FAQ misji fabuły).

Co do sektora Xenków za Ziemskim Nieznanym sektorem 3 to po skończeniu fabuły Aldrin, niezależnie czy jej trakcie odkryliśmy Bramę skokową do sektora Xenków (mamy polecenie eksploracji sektora Ziemski Nieznany 3), czy też nie, z sektora tego rozpoczyna się eskalacja konwojów Xenońskich. Konwoje te zmierzają do ziemskich sektorów, poprzez Ziemski Nieznany 3, Ziemski Nieznany 1, Ziemski Nieznany 2 i Neptun. Oczywiście pod warunkiem że do niego dotrą, bo Ziemski Nieznany 3 staje się sektorem podobnym do do sektora Kaos Mistake z X3R+XTM (Ci co grali wiedzą o co chodzi, tylko że tym razem to Xenoni są tymi złymi, a nie Kha'ak, Ci co nie grali w XTM-a niech poszukają informacji na forum o Kaos Mistake).

Już po kilku godzinach gry po zakończeniu fabuły Aldrin z sektora Xenońskiego coraz częściej wyruszają konwoje, na początku są to małe statki i szybko są niszczone przez ziemskie siły w sektorze Ziemski Nieznany 3. W miarę upływu czasu i wzrostu naszej reputacji (chyba), statki Xenońskie są coraz większe (Q, J, K). Siły ziemskie topnieją (są zastępowane przez świeże posiłki z sektorów Aldrin i Neptun). Jednak coraz częściej Xenonom udaje dostać się coraz dalej. Ja w którejś z poprzednich gier (chyba pierwszej w TC), praktycznie co godzinę wyciągałem z Ziemskiego Nieznanego sektora Springloosoma i kilka myśliwców. Ponieważ nieopacznie postawiłem kilka swoich kompleksów w Ziemskim Nieznanym 1 i 2, musiałem ich pilnować. W końcowej fazie gry, miałem w sektorze Ziemski Nieznany 2 trzy Osaki i kilka M7 i M6, których zadaniem było niszczenie sił Xenońskich, i czasem bywało że musiałem ich pilnować, aby nie stracić żadnego statku. Inna sprawa że grałem wtedy z MBRR i IR, ale czy te skrypty miały na to wpływ i w jakim stopniu to nie wiem. Teraz mam fabułę Aldrin skończoną (szybko, bo opcja startowa Spadkobierca), wyżej wymienionych skryptów nie mam, a konwoje już się pojawiają. Bardzo mi się przydały, jak potrzebowałem podnieść szybko reputacje u ziemian, aby zakupić statki z moda Cadiusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnosnie Khaak. To Yacek wspomnail o XTM i sektorze Kao's Mistake. Ten nadalej wysuniety sektor znajdujacy sie w segmencie, gdzie znajduja sie tzw 'nowe swiaty' (prawy-dolny rog mapy) formalnie nalezal do Splitow. Toczyla sie tam nieustanna wojna miedzy Dynastia Splitow a Khaak. Po bardzo dalekim i zarazem dlugim locie usianym wrakami splickich okretow docieralo sie do wschodniej. Ta brama prowadzila wlasnie do swiata Khaak. Z tego co wiem to wlasnie tez Splici mieli pierwszy kontakt z ta rasy i okreslenie Khaak pochodzi wlasnie z ich jezyka i oznacza ono bestie.

Ten wlasnie pierwszy obrazek, ktory zaprezentowalem tu pochodzi wlasnie z sektora Kao's Mistake. Tlem byla wielka planeta pochlonieta ogniem. Bardzo klimatowe to miejsce bylo i bardzo niebezpieczne. To wlasnie tam po swoje najlepsze zdobycze udaja sie poszukiwacze skarbow, wielu z nich placi za to najwyzsza cene.

Licze, ze ten wyjatkowy sektor powroci w nowej odslonie wraz z nowa edycja moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...