Skocz do zawartości

Wielki problem -bug z 6 misją terran


Cosmo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Niestety od kilku już dni zmagam się z problemem w 6 misji terran. Gdy kapitan zaznacza mi na mapie statki TS zabieram się za zdjęcie osłon i znajduję w końcu statek z którego właściciel wyskakuje. Kolejną informacją podawaną przez pasażera kapitana który leci ze mną jest abym "zabawił się w przejmowanie". Gdy katapultuję się ze statku i przejmę statek TS niestety nie ma żadnej informacji co do tego iż kapitan został o tym poinformowany, po około minucie chociaż jestem już właścicielem TSa ponownie kapitan odzywa się "spiesz się bo statek za chwilę wykona skok", i niestety jeśli wyjdę z zwerbowanego TS to statek wykonuje ten skok a jak w nim siedzę to po prostu dostaję info o tym że :trudno będziesz miał następną szansę" i znów muszę zaczynać przejmować statek od początku. Przejąłem już chyba z kilkadziesiąt statków i zawsze to samo, a chciał bym skończyć misje terran ze względu na Aldrin. Gdy grałem bez moda DDCT wraz z shiplootem to nic takiego nie miało miejsca, oczywiście nie używałem do przejmowania skryptu SCS , proszę o jakąkolwiek radę wczoraj na tą misję straciłem około 6ciu godzin i dalej stoje w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacku oczywiście że przejęty TS ma komponenty hiper napędu, co do FAQ z ta misją to znam już ją prawie na pamięć, nie pisał bym tutaj o pomoc gdybym takiej nie potrzebował, wiem jak działają fora i zawsze wpierw szukam odpowiedzi, przewertowałem je całe w poszukiwaniu takiego problemu i nie spotkałem się z nim . Gdy przejąłem transporter to dalej wskaźniki zadań jest zaznaczony na TSie i po chwili mowa kapitana że statek wykona skok jeśli go nie przejmę, a ja go przejąłem i siedzę w nim!!!Następnie pojawia się już wkurzająca mnie mowa "nie przejmuj się tym pilocie na pewno pojawi się następna okazja" i tak w kółko

OK żeby "JAŚNIEJ" przedstawić sytuację za chwilkę wrzucę filmik na youtube i pokaże ocb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś wcześniej o tym dokładnie, czyli o posiadaniu w ładowni przejętego TS-a komponentów, więc odpowiedziałem co mi pierwsze przyszło do głowy.

Misję robiłem wiele razy, problem był tylko wtedy gdy przejmowałem TS-a przy pomocy SCS, jeśli przejmowałem "ręcznie", czyli wychodząc w przestrzeń, podlatując i wybierając opcję "Przejmij" nie było problemu. Jest też jeden myk, raz mi się zdarzyło że "zgubił" się gdzieś Pearle i misja nie chciała zatrybić dalej bez niego. Sprawdź czy masz go w ładowni statku, nie musi być w tym przejętym TS-ie, ale Twoim poprzednim statku.

Wczytaj starego save sprzed misji, może masz po zakończeniu stawiania satelitów, jak nie to sprzed stawiania i wykonaj ją jeszcze raz.

Tak przy okazji, masz wersję gry od razu z patchem 2.5, czy wcześniejszym i patchowałeś zgodnie z podaną w FAQ kolejnością patchowania?

I jeszcze jedno, jakiego SCS-a masz? SCS Suite ma coś takiego jak automatyczne przejmowanie statków w zakresie, więc może zadziałał automat i przejąłeś jednak statek SCS-em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra od razu była w wersji 2.5 , SCS zapewne tego nie robił bo sam musiałem wylecieć w przestrzeń i przejąć ręcznie TSa, a moze Yacku istnieje jakiś skrypt który pozwala ukończyć z automatu misje terran?Przechodziłem już ją 2 krotnie i w zasadzie zacząłem ją przechodzić po raz kolejny a tracę do niej już cierpliwość. Co do save to musiał bym się sporo wrócić, w między czasie zrobiłem misje piracką z HQ i kilka innych i nie uśmiecha mi się cofać do tyłu o jakieś kilkanaście godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gra od razu była w wersji 2.5

To by wiele tłumaczyło, a ludzie się dziwią że podaje poprawna kolejność instalacji patchy, tylko że ty nie masz wyboru, niestety. Wczytaj starego save i próbuj.

Cytat

a moze Yacku istnieje jakiś skrypt który pozwala ukończyć z automatu misje terran?Przechodziłem już ją 2 krotnie i w zasadzie zacząłem ją przechodzić po raz kolejny a tracę do niej już cierpliwość. Co do save to musiał bym się sporo wrócić, w między czasie zrobiłem misje piracką z HQ i kilka innych i nie uśmiecha mi się cofać do tyłu o jakieś kilkanaście godzin

Nie takiego, jest skrypt Reset Plot, który resetuje, czyli powoduje że możemy je jeszcze raz wykonać, odpowiednie misje.

Możesz też dodać nowe opcje startowe (zobacz do FAQ) Spadkobierca lub Lucky Heir, które na starcie mają zakończone fabuły (nie wszystkie). Ale to wymaga rozpoczęcia nowej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cytat

Też mam problem w tej misji ale polega on na tym że ten kapitan nie zaznacza mi statków które mam przejąć??

Człowieku, ile razy to napiszesz?

Podałem Ci poprzednio linka do FAQ fabuł TC, tam jest wyraźnie napisane, że to jest normalne, statki nie są zaznaczane autonaprowadzaniem. Są odznaczane w inny sposób. W Jaki? Zobacz do FAQ, a nie pisz pytania po kilka razy w różnych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...