Skocz do zawartości

Kupno statków soneńskich - mini tutorial


Azakal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Statki soneńskie tj. Incubus, Scylla, Bazyliszek i Mantis są dla gracza prawie nie do zdobycia. Piszę prawie, gdyż Mantisa można "złapać" . Reszty niestety nie. W prawdzie pisał już ktoś o polowaniu na Bazyliszka, ale chyba nikt go jeszcze nie przejął. Jest jednak sposób na kupno tych statków.

Najpierw ze skryptu dodającego stocznię XTM usuwamy linijki blokujące statki soneńskie. Wyglądają one dla kazdego statku tak:

<line linenr="023" indent=""><text>append </text><var>Sohnen Incubus</var><text> to array </text><var>$DontAdd</var></line>

Powyższa linijka blokuje Incubusa i po jej usunieciu bedzie on dostępny w stoczni XTM. W przypadku pozostałych statków soneńskich postępujemy analogicznie. Niestety statki kupione w stoczni XTM nie posiadają w ogóle wyposażenia (tylko jedna osłona 125) ani uzbrojenia, co czyni je bezużytecznymi. Jest jednak i na to rada. Nie wymaga nawet używania edytora skryptów. Wystarczy zainstalować tę oto paczkę PACZKA. Dodaje ona kilka losowo rozmieszczonych doków zaopatrzeniowych dealerów uzbrojenia, w których możemy zakupić soneńskie działa strumieniowe, soneńskie osłony i inne towary. Jeśli ktoś ma ochotę może kupić sobie nawet Incubusa, ale z drugiej strony czy jest sens posiadania tak potężnego statku. Ja właśnie dlatego, na razie odpuściłem sobie kupno "sonenów" 😆 Nawet Mantis jest na tyle "mocny", że rozpracowanie niszczyciela Khaak zajęło mi w nim mniej niż minutę. Latanie statkami Sonenów przypomina grę z włączonym trybem niesmiertelności. Oczywiście jeśli ktoś chce może się pobawić X3 Edytorem i zmienić zarówno moc jak i ilość osłon dostępnych dla poszczególnych statków, żeby stały się one choć trochę bardzej "wrażliwe".

Pliki w paczce są spolszczone.

Twórcą skryptów w paczce jest Stevio (żeby nikt mnie nie oskarżył o plagiat 😆 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich.

Statki soneńskie tj. Incubus, Scylla, Bazyliszek i Mantis są dla gracza prawie nie do zdobycia. Piszę prawie, gdyż Mantisa można "złapać" . Reszty niestety nie. W prawdzie pisał już ktoś o polowaniu na Bazyliszka, ale chyba nikt go jeszcze nie przejął. Jest jednak sposób na kupno tych statków.

Oczywiście że ktoś przejął Bazyliszka. Zrobił to jk16 (teraz ZERO).

Co do reszty, to jeśli ktoś koniecznie chce polatać Bazyliszkiem lub Scylią to jest inny sposób:

instalujemy dodatkowe opcje startowe, do pobrania tu i rozpoczynamy nową grę jako Sonen invader (Mantis) lub Sonen invasion (Scylia + Bazyliszek).

Ale czy warto latać tak wypasionymi statkami? Na to pytanie niech każdy sam sobie udzieli odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oczywiście że ktoś przejął Bazyliszka. Zrobił to jk16 (teraz ZERO).

Dlatego napisałem "chyba", gdyż nie miałem pewności.

Cytat

Co do reszty, to jeśli ktoś koniecznie chce polatać Bazyliszkiem lub Scylią to jest inny sposób:instalujemy dodatkowe opcje startowe, do pobrania tu i rozpoczynamy nową grę jako Sonen invader (Mantis) lub Sonen invasion (Scylia + Bazyliszek).

Moją metode podałem dla tych, którzy chcą dorobić się "sonenów" w dowolnej grze (np.: z fabułą.

Cytat

Ale czy warto latać tak wypasionymi statkami? Na to pytanie niech każdy sam sobie udzieli odpowiedzi.

Zgadzam się i dlatego też napisałem, że używanie tych statków w grze przypomina włączenie trybu nieśmiertelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyżbym wyczuwał lekką nutkę ironii <_<

Ależ nie. Jeśli tak zabrzmiało, to przepraszam, nie miałem takich intencji 😆

A co do paczki Stevio to stawia ona nie trzy, ale więcej stacji. Po dwie dla każdej z ras: Argonów, Boronów, Paranidian, Splitów i Teladian, oraz dla Piratów. Stacje nazywają się: Stevio nazwa_rasy Weapons Co. Stacja piracka nazywa się: Stevio Pirate Sidearm Market. Można w nich kupić wszystko, po bardzo przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie odnośnie kupna soneńskich statków:ściągnąłem scrypt shipyard-v1.1 i prawie wszystko fajnie hula.No właśnie, "prawie"-stacje już rozmieściłem,jest w niej cała masa statków niestety nie ma soneńskich.

Nie potrafie otworzyć scryptu shipyard-v1.1 przed zainstalowaniem go 😆

Jakim programem go otworzyć i czy wywalić całą linijke czy też jej część?

Próbowałem po zainstalowaniu do PM ręcznie mazać ale jakoś mi nie wychodziło.

Bardzo prosze o pomoc 😆

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem pierwszy post, żeby było bardziej przejrzyście.

maxmaxmax3 czegoś nie rozumiem 😆 . Jeśli umiesz uruchomić skrypt to co za filozofia go otworzyć. Wystarczy, że w edytorze skryptów w grze "najedziesz" na skrypt i wciśniesz enter. Potem usuwasz właściwą linijkę i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare moze Ci nie wystarczyć 😆 Mantis kosztuje ponad 600 mln ]😆

Cytat

co do niektórych statków Seoneńskich zauważyliście że w pliku ze spisem wszystkich statków broni itp sa one w dziale "Spiolers" czyli posiadanie ich znacząco psuje frajdę z gry.

Fakt, już nawet Mantis bez problemu skasuje niszczyciel. W tej sytuacji posiadanie floty staje się zbyteczne. Wystarczy kupić pare Mantisów i/lub Bazyliszków i bez problemu mozna opanować cały Wszechświat X. Dlatego odpuściłem sobie kupno a przejętego (wczoraj 😆 ) Mantisa sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...