Skocz do zawartości

XTM się narowi


obaryb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio kupiłem sobie laptoka, zainstalowałem X3: R, patch, Bonus Packa, XTM, BSE, SCS + spolszczenia. Nawet ładnie mi w niedzielę chodził, przejąłem Delfin SF ostrzelany przez Krzaaki i zapisałem po jakichś 2,5 godzinach grania. No i następnego dnia mi wyskoczyło, że nie może wczytać save (wywala do pulpitu).

Zacząłem eksperymentować: zacząłem nową grę (na pewno w XTM - był charakterystyczny screen z Afryką i potem komunikat) i zapisałem. Znowu mnie wywaliło. Pokombinowałem z ekranem i rozdzielczością (bez zmian). Znowu uruchomiłem grę (z fabułą tym razem, choć jej nie lubię) i tym razem zniknął XTM, gra chodzi normalnie jako Vanillia (też bez fabuły). Próbowałem zainstalować ponownie XTM - bez sukcesów. Co więcej - znika mi BSE i SCS, chociaż Plugin manager pokazuje, że są.

Mam Samsunga R522-FS03PL: Windows 7 (upgrade z Visty), procek 2 GHz, 4 GB RAM, Grafika ATI Mobility Radeon™ HD4330 (512 MHz), Dźwięk ALC262 HD (High Definition). Myślałem, że będę śmigać (rzeczywiście gra chodzi płynnie) - a tu takie coś.

Dodam, że tak mi się podoba X3:R z XTM, że nie chciałbym z niego rezygnować.

Jeśli macie jakieś pomysły, to będę zobowiązany.

<post został umieszczony też na forum egosoft>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie na innym dysku. Na razie chodzi (uruchamiałem grę ze 20 razy w różnych konfiguracjach), zobaczymy jak będzie dzisiaj. Jak nie będzie działać, to wyłączę Avasta.

Mam taką teorię, że zaczął się walić po tym, jak mu dałem stan wstrzymania podczas gry (zamykając ekran). Co prawda po odpaleniu gra działała (tzn można było latać), ale obrazu nie było, więc zmusiłem grę do zakończenia się. Ale na pewno później jeszcze raz grałem i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji - uruchamiam grę, a tam w głównym Menu pod napisem X3: R jest stylizowane XTM 0.7.4. Przyznam się, że nigdy takiego nie widziałem, choć może nie patrzyłem, bo napis się w oczy nie rzuca.

Problem jest taki, że jestem absolutnie pozytywnie pewien, że instalowałem 0.7.5. (z linka w faq tutaj lub egosoft) Niedopatrzenie projektantów, bug jakiś czy fałszywa wersja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...