Skocz do zawartości

Fabuła Argoni - misja 2 - help


marcin1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 pytanie

Po zadokowaniu do Bazy Wojskowej w Argońskim sektorze M148 skontaktuje się z nami Splitcki generał, dowódca

operacji Final Furry i zleca misję w sektorze Kha'ak 931. Celem misji będzie zainstalowanie w środku sektora Satelity

Zaawansowanego i przeskanowanie Stacji Kha'ak.

Jak przejść misję. 🙁

Posiadam statek vidar mam osłony 5 x 200, wszystkie miejsca laserowe zapełnione laserami.

Skoczyłem vidarem do sektora kha'ak 931 wypuściłem satelitę, zaraz potem zaczął się ostrzał i mnie zniszczyli, oczywiście

trochę to trwało, ale nawet nie udało mi się dolecieć do stacji by rozpocząć skanowanie.

Może powinienem kupić jeszcze jeden statek, i wtedy się uda dolecieć do stacji i ją przeskanować.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 pytanie

Zarobiłem w grze 9 milionów kredytów, jaki statek za to kupić, i w jaką broń go wyposażyć, by przeżyć atak w sektorze Kha'ak.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 pytanie

Czy po wypełnieniu misji, muszę skoczyć z powrotem napędem skokowym, czy są wrota w sektorze Kha'ak 931 do innego

sektora, by móc lecieć w normalnym trybie sektor po sektorze z powrotem.

Pytam ponieważ po skoku napędem skokowym mam za mało ogniw by skoczyć do sektora z którego skakałem, nie mogę

zabrać więcej bo mi się nie zmieści w ładowni, ładownie mam rozbudowaną na full.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Vidar do tej misji za bardzo się nie nadaje. Ze względu na broń ziemska jaka można w nim montować. Jeszcze z Korwetami sobie poradzi jeśli mamy zamontowane w kokpicie miotacze materii/antymaterii, ale elektromagnetyki są zdecydowanie za wolna bronią na Zwiadowców i Myśliwce.

2. Polecałbym dwa rozwiązania, jednak oba są zdecydowanie kosztowniejsze niż kwota 9mln (pod warunkiem, ze chcesz kupować, a nie zdobywać statki):

a. ciężka odmiana M6 (Ciężki Centaur, Ciężka Nemezis, Ciężki Rybołów) uzbrojony w wieżyczkach w szybkostrzelna broń (np. Działa Akceleratorowe, Miotacze Materii). Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zdobycie Hyperiona, świetnie sobie radzi nie tylko w tej misji.

b. zakup statku klasy TM (dość tanie) i czterech myśliwców uzbrojonych w szybkostrzelna broń (patrz wyżej). Skaczesz Vidarem, TM musi mieć również Napęd Skokowy, aby skoczył za Tobą, wypuszczasz myśliwce z TM (mogą być jako skrzydło) dajesz im rozkaz "Chroń mnie", TM-a odsyłasz do bezpiecznego sektora. Po wykonaniu misji wzywasz TM-a, ładujesz do niego myśliwce i wyskakujesz z sektora.

3. Sektor nie ma bramy, wracając musisz wykonać skok powrotny. Nie musisz skakać od razu do sektora M148, możesz skoczyć do sektora do którego starczy Ci ogniw zatankować gdzieś po drodze. Możesz zebrać kontenery z Ogniwami, które znajdziesz w sektorze Kha'ak, ale to zwiększa ryzyko dalszych walk z myśliwcami Kha'ak. Możesz też posiadając Teleporter w opcji 2b uzupełnić zapas Ogniw pobierając je z TM-a (ma spora ładownię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to jakie sily spotkasz w sektorze Khaak zalezy od twoich rang. Gdy to robilem to bylem ok -1 rangi ponizej srodkowej rangi. Sama zas misje wykonalem lecac w zdaje sie w Pustulce. W sektorze byla korweta, nieco M3 oraz wiecej M5. Szybkim statkiem dotarlem do stacji i ja przeskanowalem, takze nic nie moglo mnie dogonic. Pare razy smagnely mnie kyony alfa, ale nic groznego.

Z kolei nastepna misje wykonalem ...

Spoiler

pilotujac Boa (TM), to dosc szybki statek wiec spokojnie odstawi korwety i ciezkie mysliwce. Na wszelki wypadek zaparkowalem cztery Sokoly Tragarz. Wypuscilem chyba z 8 droidow i 2 Mk2 tym samym dostarczajac zabawy calej tej chmarze. Po drodze rozwalilem 2xM3 i nieco M4. Bylo tez kilka korwet, ale byly za daleko by mogly mnie dogonic/ To co mnie gonilo zniszczylem rakietami Jedwabnik oraz miotaczami materii. Nie bylo potrzeby wypuszczania eskorty. Nie bylo to specjalnie trudne, ale tu bywa roznie w zaleznosci od rang. rzy naszym celu znajduja sie tez dwie sztuki splickich laserow dla flagowcow. Warto je zabrac, celem sprzedazy lub wyekwipowania statku jesli takowy mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się skończyć misję vidarem.

Po znalezieniu się w sektorze wypuściłem szybko satelitę i 3 droidy II, oraz posłałem parę rakiet, dzięki temu miałem czas by podlecieć do stacji i ją przeskanować, potem szybki skok i już.

Zmniejszyłem sobie o kilka procent pancerz, dzięki temu udało mi się załadować więcej ogniw.

Jedno mnie zastanawia, czemu jedna stacja wojskowa w sektorze Argońskim M148 jest na czerwono, pewnie błąd, ale gram dalej, nie chce mi się wracać, druga stacja wojskowa z misjami jest ok.

Zamieścił bym zdjęcie, ale nie bardzo wiem jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam buga, splicki dowódca w sektorze M148 ciągle karze mi wykonywać ciągle nowe misję bez końca.

Procent wypełnienia misji mam na 79 %, raz trochę się zwiększyło jak miałem powtórkę z obrony bazy wojskowej a potem znowu spadło.

Mam niszczyciel Osaka, i stopień generała, chociaż na ostatniej misji dochrapałem się stopnia Admirała podczas misji bez końca.

(grałem aż 1 godzinę, a splicki generał siedział cicho).

Pytanie

czy stracę coś jeśli ukończę misji Argonów (chodzi mi o nowe technologie, sektory, statki, i inne mi nie znane rzeczy).

Grę kupiłem ją 9 dni temu, i gram na okrągło, ta gra jest super, nie sposób się oderwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam niszczyciel Osaka, i stopień generała, chociaż na ostatniej misji dochrapałem się stopnia Admirała podczas misji bez końca.

Patrzysz na rangę bojową, tymczasem dla FF większe znaczenie ma ranga FF, znajdziesz ja poniżej reputacji u ras. Musisz w niej osiągnąć odpowiednią reputację, aby skończyć FF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za misję Boronów, argonów zostawię na później.

Jeśli nie uda mi się skończyć scenariusza Argonów, to jak zrobię wszystkie scenariusze to zrównam sektor M148 z kosmosem.

Zacznę od bazy wojskowej z splickim generałem.

Pytanko jak zamieścić zdjęcie, podałem linka do zdjęcia ale się nie pojawiło, zamiast zdjęcia, pisało obrazek, czy ja coś źle zrobiłem,

czy dopiero ktoś to zdjęcie zatwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...