Skocz do zawartości

[Misje MD] Poszukiwacz KPP i Artefaktów


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukiwacz "Księgi Przyszłej Prawdy"

Historia:

Nazywam się Janar Toregor. Jestem Gonerem i Kapłanem w Świątyni w sektorze Elysium of Light. Moim zadaniem jest skompletowanie 'Księgi Przyszłej Prawdy'. Zapewne słyszałeś coś o niej lub o jej autorze Alexandrosie Kitchinasie? Jeśli nie, to przedstawię Ci tę historię w kilku słowach.

Alexandros Kitchin, zwany Szalonym Gonerem, zaginął ponad 200 tazur temu. Był jednym z pierwszych kapłanów, którzy opuścili Świątynię Gonerów, by szerzyć słowo. Najpierw zaginął na 4 tazury i został uznany martwym, jednak znaleziono go potem dryfującego w nieuszkodzonym statku. Został zabrany z powrotem do Świątyni Gonerów, gdzie powoli wracał do zdrowia. Twierdził, że 'odnalazł na opuszczonym statku urządzenie, które po dotknięciu raziło go' – to było jego ostatnie zapamiętane zdarzenie. Kiedy się obudził, znajdował się już w Świątyni. Jego zachowanie po powrocie zaczynało być coraz dziwniejsze, zaczął pisać 'Księgę przyszłej Prawdy', wierząc, że musi przekazać innym wizje przyszłości. Gdy zaczęły mu przeszkadzać docinki ze strony najbliższych, opuścił Świątynię i nigdy więcej już go nie widziano. Odtąd znany był społeczności wszechświata jako 'Szalony Goner'. Kilka tazur temu znaleziono, jak się przypuszcza, jego szczątki na księżycu Paula. Oprócz szczątków znaleziono jeszcze rękopis 'Księgi przyszłej Prawdy', który został przekazany wraz z ciałem do Świątyni Gonerów.

Jakiś czas później fragmenty 'Księgi Przyszłej Prawdy' zostały opublikowane wraz z możliwymi interpretacjami. Jednak ze względu na to, że ten traktat jest napisany niezwykłym językiem, pełnym sekretnych odniesień i metafor. Część rozdziałów wydaje się nie mieć sensu, inne można interpretować na wiele sposobów. Uznano go za mistyfikację i dalsza publikacja fragmentów księgi została wstrzymana, aż do odwołania. Problemy z interpretacją 'Księgi Przyszłej Prawdy' wynikają jednak z tego, że to co posiadamy, to tylko część tego wielkiego działa. Reszta dzieła została przez samego autora rozproszona po całym wszechświecie w Modułach Przechowujących Dane, które dryfują w kontenerach, w różnych zakątkach sektorów.

Od lat zajmuję się poszukiwaniem i zbieraniem tych fragmentów. Mam we wszystkich sektorach specjalistyczne droidy, które poszukują Modułów Przechowujących Dane z fragmentami 'Księgi Przyszłej Prawdy'. Niestety, nie mogę osobiście ich zbierać, nie mam na to czasu, dlatego zlecam tę pracę innym i dlatego zwracam się do Ciebie. Jeśli znajdziesz się w sektorze, w którym droid znalazł kontener z Modułem, prawdopodobnie zawierającym fragment 'Księgi Przyszłej Prawdy', dam Ci o tym znać. Twoim zadaniem będzie odszukanie tego kontenera, zabranie go i dostarczenie do mnie.

Jeśli będziesz chciał, to zapłacę Ci od razu 500 000 kr. Natomiast, jeśli chciałbyś zarobić więcej, wykonam dla Ciebie analizę wartości tego Modułu za 250 000 kr. Analiza pozwoli oszacować prawdziwą wartość znaleziska. Ale uwaga, może się okazać zarówno, że wartość będzie większa niż 500 000 kr., jak również że moduł jest bez wartości. Decyzja, czy będziesz chciał mieć pewny, ale mały zarobek, czy też ewentualny duży zarobek, będzie należała do Ciebie.

Z Poważaniem Janar Toregor.

Instalacja:

Wypakować zawarte w pliku archiwum dwa katalogi do katalogu głównego gry.

Rozpoczęcie i działanie misji:

Wymagana jest reputacja u Gonerów na poziomie 2 Naśladowca.

Pierwszą wiadomość otrzymamy po godzinie od czasu instalacji lub osiągnięcia odpowiedniej reputacji u Gonerów.

Misje dostępne będą w sektorach: Argonów, Boronów, Paranidian, Splitów i Teladian.

Czas odstępu pomiędzy misjami zależny od naszej reakcji przy otrzymaniu wiadomości o misji i sposobu zapłaty za Moduł:

Jeśli odmówiliśmy na prośbę o poszukanie Modułu - następna misja po 24 godzinach

Jeśli wykonaliśmy analizę Modułu - następna misja po 12 godzinach

Jeśli sprzedaliśmy Moduł - następna misja po 6 godzinach

Opłacenie analizy Modułu spowoduje że otrzymamy losową ilość kredytów, które będą mieściły się w czterech przedziałach:

1. 0 - 250 000 - koszty analizy nie zwrócą nam się.

2. 250 000 - 500 000 - koszty analizy zwrócą się z małą nawiązką, ale nie większą niż połowa kwoty jaką byśmy zarobili sprzedając Moduł.

3. 500 000 - 750 000 - koszty analizy zwrócą się, możemy też zarobić, ale zarobek nigdy nie będzie większy niż kwota jaką byśmy zarobili sprzedając Moduł.

4. 750 000 - 5 000 000 - koszty analizy zwrócą się i możemy zarobić sporo więcej niż byśmy zarobili sprzedając Moduł.

Poszukiwacz Artefaktów

Historia:

Nazywam się Beren Zapot. Jestem Gonerem i Kapłanem w Świątyni w sektorze Elysium of Light. Jestem członkiem Stowarzyszenia Historycznych Poszukiwań. Celem naszego stowarzyszenia jest poszukiwanie Artefaktów pozostawionych przez starożytną rasę fraktalną. Zadanie jest o tyle trudne, że sektory, w których można znaleźć Artefakty należą teraz do Piratów. Musimy się również spieszyć, ponieważ podobne poszukiwania prowadzi Teladiańskie konsorcjum Handel i Transport Rzeczy Dawnych. Jednak my robimy to tylko w celach naukowych, konsorcjum natomiast kieruje się tylko własnym zyskiem, sprzedając znalezione Artefakty prywatnym kolekcjonerom. Trafiają one do prywatnych kolekcji i wszelki ślad po nich ginie z wielkim uszczerbkiem dla nauki.

Od lat zajmuję się poszukiwaniem i zbieraniem tych Artefaktów. Mam we wszystkich sektorach pirackich specjalistyczne droidy, które poszukują Artefaktów starożytnej rasy.

Niestety, nie mogę osobiście ich zbierać, jak wiesz, my Gonerzy jesteśmy pokojowo nastawieni do wszystkich, czego nie można powiedzieć o Piratach. Dlatego zlecam tę pracę innym i dlatego zwracam się do Ciebie. Jeśli znajdziesz się w sektorze pirackim, w którym droid znalazł Artefakt, dam Ci o tym znać. Twoim zadaniem będzie odszukanie tego Artefaktu, zabranie go i dostarczenie do mnie. Jeśli będziesz chciał, to zapłacę Ci od razu 5 000 000 kr. Natomiast, jeśli chciałbyś zarobić więcej, wykonam dla Ciebie analizę wartości Artefaktu za 2 500 000 kr. Analiza pozwoli oszacować prawdziwą wartość znaleziska. Ale uwaga, może się okazać zarówno, że wartość będzie większa niż 5 000 000 kr., jak również że Artefakt jest bez wartości. Decyzja, czy będziesz chciał mieć pewny, ale mały zarobek, czy też ewentualny duży zarobek, będzie należała do Ciebie.

Z Poważaniem Beren Zapot.

Instalacja:

Wypakować zawarte w pliku archiwum dwa katalogi do katalogu głównego gry.

Rozpoczęcie i działanie misji:

Wymagana jest reputacja u Gonerów na poziomie 4 Wyznawca.

Pierwszą wiadomość otrzymamy po 2 godzinach od czasu instalacji lub osiągnięcia odpowiedniej reputacji u Gonerów.

Misje dostępne będą w sektorach pirackich.

Czas odstępu pomiędzy misjami zależny od naszej reakcji przy otrzymaniu wiadomości o misji i sposobu zapłaty za Artefaktu:

Jeśli odmówiliśmy na prośbę o poszukanie Artefaktu - następna misja po 48 godzinach

Jeśli wykonaliśmy analizę Artefaktu - następna misja po 24 godzinach

Jeśli sprzedaliśmy Artefakt - następna misja po 12 godzinach

Opłacenie analizy Artefaktu spowoduje że otrzymamy losową ilość kredytów, które będą mieściły się w czterech przedziałach:

1. 0 - 2 500 000 - koszty analizy nie zwrócą nam się.

2. 2 500 000 - 5 000 000 - koszty analizy zwrócą się z małą nawiązką, ale nie większą niż połowa kwoty jaką byśmy zarobili sprzedając Artefakt.

3. 5 000 000 - 7 500 000 - koszty analizy zwrócą się, możemy też zarobić, ale zarobek nigdy nie będzie większy niż kwota jaką byśmy zarobili sprzedając Artefakt.

4. 7 500 000 - 15 000 000 - koszty analizy zwrócą się i możemy zarobić sporo więcej niż byśmy zarobili sprzedając Artefakt.

Linki:

Obie misje dostępne są na Mamucie:

Poszukiwacz KPP

Poszukiwacz Artefaktów

Misje są w tej chwili w wersji 0.1, testowane, ale gdyby pojawiały się błędy proszę o informacje 🙁

Misje są kompatybilne ze sobą, można więc wybrać jedną z nich, można też instalować obie na raz. Kompatybilne są również z opcją startową Spadkobierca.

W planach:

W następnych wersjach:

1. Dodanie wrogich statków pilnujących Modułów i Artefaktów, Ich ilość i klasa zależna od reputacji bojowej gracza.

2. Zróżnicowanie Zapłaty, Opłaty za analizę i wypłacanych nagród w zależności od reputacji handlowej gracza. Im wyższa, tym opłaty większe, ale również możliwe nagrody też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

W planach:

W następnych wersjach:

1. Dodanie wrogich statków pilnujących Modułów i Artefaktów

Czyżby plagiat z Treasure Hunt ?

Dokładnie, zamierzam linijkę po linijce kodu przepisać. Oczywiście dotyczących ataków wrogich statków na statek gracza.

PS. Jeśli chodzi pojawianie się wrogich statków, wokół obiektu, który mamy przejąć, to Treasure Hunt nie jest też w tym odkrywcze. Takie coś było już w X3R:

1. W misji Bala Gi (moment przejęcia/wzięcia na hol Hyperiona).

2. Któryś ze skryptów (chyba BBS Extras, ale mogę się mylić, może ktoś poprawi mnie) dodawał oferty, w których można było kupić namiary na porzucone statki w sektorach pirackich. Gdy podlatywaliśmy do porzuconego statku, znikąd pojawiały sie pirackie statki, które trzeba było zniszczyć.

3. XTM. Tworzył na starcie nowej gry własne porzucone statki, kilka z nich miało taką niespodziankę, gdy się do nich zbliżyliśmy.

Oczywiście nie mogłaś o tym wiedzieć, bo nie grałaś w X3R.

Tak więc plagiat, plagiatem poganiany (jeśli oczywiście stosowanie tych samych rozwiązań, w różnych kontekstach fabularnych, można nazwać plagiatem), więc będę w doborowym towarzystwie. 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...