Skocz do zawartości

X3 w 3D VISION


deedol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś testowałem krótką chwile X3 TC w okularach NVIDIA 3D VISION powiem tak... to zupełnie inna przyjemnosc grania... widoki statkow rewelacyjne , sama głębia kosmosu rzuca na kolana , asteroidy az chce się aby było ich jak najwięcej , po prostu cudne, mankamentem jest to ze wszystkie ikonki sa na pierwszym planie i do tego trzeba sie przyzwyczaić , sama walka tez wygląda rewelacyjnie, dzis juz nie dam rady potestować dokładniej ale moze uda mi sie jutro troszke dłuzej pograć wtedy opisze dokładniej czy są jakies mankamenty widoku 3D .

Pozdrawiam Dee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że takie okulary puki co są zwykłym dodatkiem ( i średnio się przyjmą w naszym ubogim/bogatym kraju). Niemniej fajna ciekawostka 🙁 . Tylko radze nie nadużyć bo wysmażysz sobie mózg, a już na pewno roztroisz oczy. ( i nie dość że zostanie z ciebie bezmózgi zombiak to jeszcze ślepy 😀 Jak by nie wystarczyły fale radiowe, sami wiecie kogo, oddziałujące na mózgi staruszek w moherach 😀 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawka droga nie jest. 700zł ludzie czasem wydają więcej na chłodzenie kompytera czy na samą obudowę. Tak więc w sumie jak ktoś spełnia warunki podane w specyfikacji na stronie NVIDIA to można takie okularki se strzelić - jako urozmaicenie gry. Ciekawy jakby starcraft 2 w czymś takim wyglądał...

Aczkolwiek... niechce mi się pisać własnymi słowami to zacytuję

Cytat

To prawda, ze takie okularki juz byly. Teraz tylko je na nowo promuja, bo pojawily sie monitory LCD, ktore sa w stanie udzwignac 120Hz potrzebne do sensownej prezentacji obrazu w trybie 3D.

Jesli jednak ktos ma takie czerwono-niebieskie okularki i Viste, to przeciez od dawna mozna grac w gry w trojwymiarze. NVidia udostepnia odpowiednie sterowniki, choc nie wchodza one w sklad standardowej paczki i trzeba pobrac je oddzielnie:

http://www.nvidia.com/object/3d_stereo.html

Efekt 3D na takich okularach masz tez niezaleznie od sprzetu i sterownikow w grze TrackMania. W oryginale masz nawet dodane okularki. Gra sie swietnie, choc 3D nie jest tam niezbedne, ale pokazuje, ze mozna latwo je wprowadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam i pozdrawiam wprost z kraju dzielnych wikingow .

tym razem to ja mam malenki problem z gra i to jaki 🙁 kupilam sobie 3D vision wraz z monitorem 3d i wzasadzie wszystko jestr oki ale #D w grze nie dziala tak jak powinno ekran telepie sie jakby febry i choroby morskiej dostal naraz , a dostroic toto za chiny nie idzie prosze was o porade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zakladce 3d w sterach masz dwa systemy do obrazowania przy konfigoracji. Wybierasz stereoskopowy i odpalasz konfiga, reszta jesli wszystko jest poprawnie podlaczone zajmie sie konfigorator. Na koncu odpalasz test i jesli wszystko dziala w tescie to po wlaczeniu jakiejkolwiek gry wciskasz Ctrl + t i cieszysz sie efektem 3D w X3TC. Napisz jeszcze czy chodzi ci o X3 czy o inna gre bo system nie dziala z wszystkimi grami. Nie wiem czy dzila w X3 ale w X3 tc dziala poprawnie mimo niskich zalecen podanych przez Nvidie. Glebie ustawiasz rolka na nadajniku od bryli, a system dziala poprawnie jesli dioda na nadajniku pali sie jaskrawo zielonym kolorem (jesli pali sie na zielono ale nie za mocno oznacza ze system jest poprawnie zainstalowany i gotowy do uruchomienia). Podaj jaki masz konfig bo jesli karta jest za slaba to moga wystepowac problemy wydajnosciowe.

Cytat

Zabawka droga nie jest. 700zł ludzie czasem wydają więcej na chłodzenie kompytera czy na samą obudowę. Tak więc w sumie jak ktoś spełnia warunki podane w specyfikacji na stronie NVIDIA to można takie okularki se strzelić - jako urozmaicenie gry. Ciekawy jakby starcraft 2 w czymś takim wyglądał...

Aczkolwiek... niechce mi się pisać własnymi słowami to zacytuję

Cytuj:

To prawda, ze takie okularki juz byly. Teraz tylko je na nowo promuja, bo pojawily sie monitory LCD, ktore sa w stanie udzwignac 120Hz potrzebne do sensownej prezentacji obrazu w trybie 3D.

Jesli jednak ktos ma takie czerwono-niebieskie okularki i Viste, to przeciez od dawna mozna grac w gry w trojwymiarze. NVidia udostepnia odpowiednie sterowniki, choc nie wchodza one w sklad standardowej paczki i trzeba pobrac je oddzielnie:

http://www.nvidia.com/object/3d_stereo.html

Efekt 3D na takich okularach masz tez niezaleznie od sprzetu i sterownikow w grze TrackMania. W oryginale masz nawet dodane okularki. Gra sie swietnie, choc 3D nie jest tam niezbedne, ale pokazuje, ze mozna latwo je wprowadzic.

_________________

Przyjaciel Boga i wróg całego świata.

Per Aspera Ad Astra.

"It's like a finger pointing at the moon. Do not concentrate on the finger or You will miss all that heavenly glory"

http://img25.imageshack.us/img25/6252/beztytuussgx.png ;]

Co do niebiesko czerwonych okolarkow z papieru to efekt jest marnawy jesli chodzi o stereoskopowy system od Nvidi i nie ma co go porownywac.

Zeby ocenic niestety musisz gdzies w sklepie wychaczyc prezeacje Tv 3d i sam sie przekonac jak to dzila w porownaniu do np. kina 3d.

Wyczytalem ze ponoc to meczy oczy i powoduje bol glowy ale u mnie po 6 godzinach w CoD MW2 jakos nic nie bolalo i oczoplasu tez nie dostalem wiec chyba mozna to wsadzic miedzy bajki ludzi ktorzy tego nie posiadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz testy w demie dla mojej konfigoracji w 3d

Spoiler

--------------------------

X3 - Terran Conflict

--------------------------

Game Version: 1.2.0.0

Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_rtm.090713-1255)

DirectX Version: DirectX 11

Graphics Card Info: NVIDIA GeForce GTX 280 [4069 MB] Driver: 8.17.0012.5896

CPU Info: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9550 @ 2.83GHz (4 CPUs), ~2.8GHz

Usable System Memory: 8192 MB

Video Settings During Benchmark:

Screen Resolution: 1680 x 1050 * [32], fullscreen

Using Shader Profile: 3.0

Antialias Mode: 8x

Anisotropic Mode: 16x

Nvidia 3dvision: 120Hz

Graphics & Shader Settings:

Texture Quality: high

Shader Quality: high

High Quality Bumpmaps: enabled

Environment Mapping: enabled

Glow Filter: enabled

Ship Color Variations: enabled

More Dynamic Lights: enabled

Used Vertexsize: 40 bytes

Framerates

--------------------------------------------------------------------------------

Scene "Trade" 35.6 average fps 14.0 minimum fps 61.0 maximum fps

Scene "Fight" 53.6 average fps 29.0 minimum fps 63.0 maximum fps

Scene "Build" 58.5 average fps 44.0 minimum fps 61.0 maximum fps

Scene "Think" 31.2 average fps 21.0 minimum fps 55.0 maximum fps

Overall average framerate: 44.7 fps

(c)2008 EGOSOFT

For more information visit http://www.egosoft.com

Da sie grac 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sie sprawy maja w innych modelach (czytaj markach) monitorow ale w moim samsungu Syncmaster2233 w menu masz bardzo pozyteczna opcje ustawiajaca automatycznie duza jasnosc i po wlaczeniu trybu 3d przelaczam sobie profil co pozwala uzyskac zadawalajacy efekt.

Jak sadze i tibia by poszla w 3d bo nie znalazlem jej na liscie gier ktore nie dzialaja z tym systemem 🙁

Narazie nie trafilem na wieksze problemy w grach pod DX9 i nowsze ale musze w koncu sprawdzic czy to zadziala ze starszymi grami pod DX8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ze do plynnej animacji 3d jest wymagana min. GTX 260 i raczej na slabszych kartach nie ma sensu inwestowac w 3d.

Najtanszym rozwiazanie a zarazem najwydajniejsze (no chyba ze sie ma 2x 260 gtx lub cos szybszego) jesli chodzi o monitor to samsung 2233RZ:

http://www.agito.pl/monitory-lcd/samsung-22-lcd-sm-2233rz-z-technologia-3d.0.355334.html

rozdzielczosc natywna nie jest w 1080p wiec w zupelnosci wystarczy karta 260gtx i grasz w 1680 na 1050

Co do innych modelach w full HD ceny oscyluja w granicach 2000 + wiec to juz oferta dla nieco zamoznieszych graczy posiadajacych naprawde mocne grafiki.

System mozna nabyc juz od 485 zl wiec mozna sie zamknac w kwocie 1500 zl wraz z monitorem co nie jest wielce wygorowana cena za ten efekt.:

http://www.skapiec.pl/site/cat/72/comp/661927

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/602810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

PS. A da się odpalić 3D na monitorze 60 Hz, Windows XP i na jakichś tanich okularkachdo 20-30 zł? (w tym przypadku na jakości mi nie zależy 😆 )

y no wiesz wtedy na pewno będziesz miał takie dolegliwości. 😀 fatalna częstotliwość.

A ja mówie o tym monitorze: (morze być ciekawy)

23,6'' Acer Monitor 3D LCD GD245HQ 120Hz

Cytat

(...) Sprawdź nowe możliwości monitora Acer G245HQ i graj lub oglądaj zdjęcia i filmy w pełnym 3D. Realistyczny obraz stereoskopowy jest uzyskiwany dzięki temu, że monitor pracuje z odświeżaniem 120 Hz i jest kompatybilny z technologią 3D Vision. Załuż już dzisiaj okulary 3D i zobacz prawdziwą głębie obrazu. Poczuj prędkość grając w gry wyścigowe, przerażenie i mijające cię o grubość włosa pociski w grach FPS. (...)

Matryca 2ms

Cena około 1600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na allegro już za http://allegro.pl/akcesoria-monitor-ace ... 62704.html .

Co do samego monitorka to faktycznie ciekawy, ale ja swój wymieniałem 2 miesiące temu 😀 . Zresztą i tak nie wiem, czy bym się zdecydował. Zależy od jakości. Jeśli go weźmierz to daj znać, co i jak 😀 .

Obawiam się że nie prędko. Bo już na święta sobie zaplanowałem prezenty 😀 nowy dysk twardy i prendrive (ten który miałem jakimś cudem się rozwalił 😆 ) - co do "zaplanowania sobie prezentów", to tak kupuje sobie prezenty na święta 😀 (jedyny okres w roku w którym kupuje sprzęt komputerowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...