Skocz do zawarto┼Ťci

Wasze strategie i styl gry, stale punkty programu?

Sorkvild
 Udost─Öpnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno kazdy z graczy kieruje sie jakimis wlasnymi celami, ktore realizuje na pocztaku gry. Osobiscie od czasow Reuniona, w kazdej nowe grze robie to samo jesli chodzi o pocztak gry ­čÖü Oto moja ponizsza lista.

Watek wykonywania misji na stacji pominiemy, z wiadomego wzgledu - kazdy je bierze w TC bo na tym jest najwieszy zysk i robimy je na okraglo, wiec nie ma o czym pisac.

U mnie gra wyglada tak.

1. Najczesciej biore jakis profil, gdzie do dyspozycji mam jeden statek. Jakies slabo wyposazone M4-M5 oraz kilka tysiakow na koncie.

2. Odrazu kieruje sie sektora Menalaus Frontier lub Famili Whi w celu przywlaszczenia sobie promow TP ­čśÇ

3. Faza drobnego handlu, przemytu, piracenia na TSy latajace w Hatikvahs Faith, zbieranie porzuconych lupow. Zawsze tez mam statek gorniczy co wydobywa cenne Nividium.

4. Wyekwipowanie 2-3 TSow i puszczenie ich w ruch jako UT. Rozbudowa sieci UT i Local traderow do 10 statkow w okolicach punktu 8.

5. Ustawienie dochodowej fabryki we wlaciwym sektorze. Wiecie o co chodzi. Np farma pszenicy w Queens Space lub kopalni krzemu w Ore Belt, BoGas w Ocean of Fantasy etc. W pozniejszym etapie gry obstawiam mam juz okolo 5-8 takich fabryk w dochodowych lokacjach, ale znim to zrobie...

6. Kupuje TL'a. Najczesciej jest to stary dobry S┼éoniu ­čśÇ

7. Majac Slonia. Moge Zakupic duze fabryki i zalozyc kompleks GW w dowolnym miejcu.

8. Zapelnienie hangaru SLonia dobrymi mysliwcami, celem uzycia go na wypady w sektory wroga o obnizonej ochronie. Slon jak wiadomo, daje rady jako tani lotniskowiec. Wyposazony w naped skokowy ze skrzydlem dobrych mysliwcow, daje dobra mozliwosc do toczenia walki podjazdowej. Lupimy ile sie da, co sie, zbieramy towary. W wypadku wizyty wiekszej jednostki odskok do sasiedniego sektora i rozpoczecie dzialan zaczepnych ­čśÇ

9. Pozniej powracam do toczenia walk z Xenonami oraz Khaak oraz Terranami czy jedna z ras glownych (gdy juz dostatecznie mnie wkurza) starajac sie przejmowac jak najwiecej statkow w celu ich sprzedazy. W miedzy czasie, gdy juz mam jakas flote zabieram sie za fabuly. Najczesciej w tym etapie kupuje jakis tanszy M7 np. teladianski Shrike lub piracki Carrack (bo lubie piratow). Z piratami nie walcze, no chyba ze trafia se jacys renegaci co pierwsi otworza ogien.

Ogolem wszytsko sprowadza sie do credo gier X. Mysl, Buduj, Walcz i Handluj ­čśÇ

Tak to mniej wiecej wyglada. Oczywiscie kazdy etap trwa odpowiednia ilosc czasu, ale chronologia jest taka jaka przedstawilem. Ilekroc zawsze sobie mowie,ze zagram tym razem inaczej - mimo wciaz wracam do starego schematu ­čśÇ

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

Cytat

Ilekroc zawsze sobie mowie,ze zagram tym razem inaczej - mimo wciaz wracam do starego schematu ­čÖü

Mia┼éem to samo ale staram si─Ö z tym walczy─ç i nawet mi to wychodzi ­čśÇ

Zwykle zaczynam od jakiego┼Ť pomys┼éu, ustalam sobie z kim b─Öd─Ö mia┼é jakie relacje, a co za tym idzie w kt├│rym zak─ůtku wszech┼Ťwiata umieszcz─Ö HQ i kompleksy fabryk produkuj─ůcych towary na moje potrzeby. Ustalam sobie te┼╝ zasady i ustawienia skryptu NPC BA i staram si─Ö tego wszystkiego trzyma─ç przez ca┼é─ů gr─Ö.

Profile wybieram r├│┼╝ne, wi─Öc na pocz─ůtku nie ma jakiego┼Ť konkretnego sta┼éego planu dzia┼éania. Staram si─Ö poprawi─ç reputacj─Ö z ras─ů, z kt├│r─ů mam wsp├│┼épracowa─ç najcz─Ö┼Ťciej, szukam u┼╝ywanych statk├│w, zbieram pozosta┼éo┼Ťci po walkach albo sam zaczynam walczy─ç gdy mam czym ­čśÇ

Niezale┼╝nie od tego jak gram moim pierwszym g┼é├│wnym celem jest zawsze w┼éasny TL (S┼éo┼ä albo Herkules), kolejnym HQ ze stoczni Marauder. W mi─Ödzyczasie stawiam jedn─ů czy dwie podstawowe fabryki do szkolenia swoich przedstawicieli handlowych, a potem kilka kompleks├│w w r├│┼╝nych rejonach wszech┼Ťwiata. Wysy┼éam te┼╝ jak najwcze┼Ťniej do pracy handlarzy EST, na pocz─ůtku g┼é├│wnie w statkach, kt├│re uda mi si─Ö przej─ů─ç albo okazyjnie kupi─ç. Gdy ju┼╝ twardo stan─Ö na nogach to zabieram si─Ö za kompleksy produkuj─ůce bro┼ä i os┼éony dla moich statk├│w i surowce do budowy statk├│w w HQ. Wcze┼Ťniej by┼éy to zawsze dwa-trzy du┼╝e kompleksy samowystarczalne ale w ostatniej grze bawi─Ö si─Ö w kilka(na┼Ťcie) mniejszych, z u┼╝yciem skryptu CLS. Wi─Öksza frajda, a jak si─Ö wszystko odpowiednio ustawi to ca┼éo┼Ť─ç pracuje praktycznie bez ┼╝adnego nadzoru ­čśÇ

Co do statk├│w to zwykle na pocz─ůtku d─ů┼╝─Ö do jakiego┼Ť M3 (kupno u┼╝ywanego/przej─Öcie)- Perseusz, Mamba albo Nova, zwykle zdobyte na piratach. Potem jaki┼Ť M6, na pocz─ůtku oboj─Ötnie jaki zdobyczny, potem jaka┼Ť ci─Ö┼╝sza wersja albo Hyperion. Do Hypci mam wyj─ůtkowe szcz─Ö┼Ťcie i nawet jak nie chc─Ö nim lata─ç to i tak sam mi jaki┼Ť wpada ­čśÇ Na przyk┼éad w obecnej grze ustawi┼éem sobie NPC BA na 10%/20% (ma┼ée/du┼╝e) i przez kilkana┼Ťcie godzin gry praktycznie nie by┼éo ┼╝adnych darmowych statk├│w. Pierwszym M6 jaki uda┼éo mi si─Ö zdoby─ç by┼é... Hyperion, znalaz┼éem go dryfuj─ůcego w przestrzeni. Wcze┼Ťniej zniszczy┼éem ok. setki korwet w czasie wykonywania r├│┼╝nych misji a nic nie wyskoczy┼éo, nie m├│wi─ůc o tym ile jednostek NPC tej klasy zosta┼éo zniszczonych w czasie r├│┼╝nych potyczek pomi─Ödzy rasami.

M6 jako osobistego statku u┼╝ywam tak d┼éugo jak tylko mog─Ö. Do M7 przesiadam si─Ö dopiero gdy misje zaczynaj─ů generowa─ç mi niszczyciele, korwet─ů daj─Ö im rad─Ö ale trwa to tak d┼éugo, ┼╝e przy n-tym razie zaczyna robi─ç si─Ö nu┼╝─ůce.

Co do innych element├│w gry, staram si─Ö te┼╝ przerobi─ç jak najwi─Öcej statk├│w na plany, zw┼éaszcza tych unikalnych, i po jakim┼Ť czasie uruchomi─ç produkcj─Ö w┼éasnych jednostek. Ograniczam te┼╝ do minimum kupno nowych statk├│w. Te darmowe z pocz─ůtku gry przejmuj─Ö ale staram si─Ö nie u┼╝ywa─ç, trzymam w jakim┼Ť bezpiecznym miejscu i gdy mam ju┼╝ HQ to przerabiam na plany. Nie u┼╝ywam w og├│le jednostek OTAS, Terra┼äskich i ATF, jako┼Ť nie pasuj─ů mi do gry.

No i zwykle trzymam ze Splitami i Paranidianami, a Terran odwiedzam co najwy┼╝ej po to ┼╝eby z┼éupi─ç jaki┼Ť ich statek albo 'ukra┼Ť─ç' dobry asteroid ­čśÇ ­čśÇ

P.S. Nie napisa┼éem z kim walcz─Ö, bo to si─Ö zmienia praktycznie w ka┼╝dej grze. Jedynie Xenoni i Khaa'k s─ů stali, reszta zale┼╝y od za┼éo┼╝e┼ä gry ­čśÇ

P.S.2 Co do misji... Mam obie rangi na 23 oczku i staram si─Ö ogranicza─ç, bo troch─Ö dziwnie si─Ö czuj─Ö gdy dostaj─Ö kas─Ö praktycznie za nic, tak jakbym sobie j─ů doda┼é skryptem. Za byle jak─ů misj─Ö przewozu pasa┼╝er├│w 6-7 milion├│w, za postawienie stacji podobnie ­čśÇ Jedynie misje bojowe s─ů troch─Ö ciekawsze i na nich obecnie si─Ö skupiam.

Odno┼Ťnik do komentarza
Udost─Öpnij na innych stronach

Do┼é─ůcz do dyskusji

Mo┼╝esz doda─ç zawarto┼Ť─ç ju┼╝ teraz a zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej. Je┼Ťli posiadasz ju┼╝ konto, zaloguj si─Ö aby doda─ç zawarto┼Ť─ç za jego pomoc─ů.

Go┼Ť─ç
Dodaj odpowied┼║ do tematu...

×   Wklejono zawarto┼Ť─ç z formatowaniem.   Usu┼ä formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno┼Ťnik zosta┼é automatycznie osadzony.   Przywr├│─ç wy┼Ťwietlanie jako odno┼Ťnik

×   Przywr├│cono poprzedni─ů zawarto┼Ť─ç.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz bezpo┼Ťrednio wklei─ç grafiki. Dodaj lub za┼é─ůcz grafiki z adresu URL.

Udost─Öpnij

• Dodaj now─ů pozycj─Ö...