Skocz do zawartości

Wasze strategie i styl gry, stale punkty programu?


Sorkvild
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno kazdy z graczy kieruje sie jakimis wlasnymi celami, ktore realizuje na pocztaku gry. Osobiscie od czasow Reuniona, w kazdej nowe grze robie to samo jesli chodzi o pocztak gry 🙁 Oto moja ponizsza lista.

Watek wykonywania misji na stacji pominiemy, z wiadomego wzgledu - kazdy je bierze w TC bo na tym jest najwieszy zysk i robimy je na okraglo, wiec nie ma o czym pisac.

U mnie gra wyglada tak.

1. Najczesciej biore jakis profil, gdzie do dyspozycji mam jeden statek. Jakies slabo wyposazone M4-M5 oraz kilka tysiakow na koncie.

2. Odrazu kieruje sie sektora Menalaus Frontier lub Famili Whi w celu przywlaszczenia sobie promow TP 😀

3. Faza drobnego handlu, przemytu, piracenia na TSy latajace w Hatikvahs Faith, zbieranie porzuconych lupow. Zawsze tez mam statek gorniczy co wydobywa cenne Nividium.

4. Wyekwipowanie 2-3 TSow i puszczenie ich w ruch jako UT. Rozbudowa sieci UT i Local traderow do 10 statkow w okolicach punktu 8.

5. Ustawienie dochodowej fabryki we wlaciwym sektorze. Wiecie o co chodzi. Np farma pszenicy w Queens Space lub kopalni krzemu w Ore Belt, BoGas w Ocean of Fantasy etc. W pozniejszym etapie gry obstawiam mam juz okolo 5-8 takich fabryk w dochodowych lokacjach, ale znim to zrobie...

6. Kupuje TL'a. Najczesciej jest to stary dobry Słoniu 😀

7. Majac Slonia. Moge Zakupic duze fabryki i zalozyc kompleks GW w dowolnym miejcu.

8. Zapelnienie hangaru SLonia dobrymi mysliwcami, celem uzycia go na wypady w sektory wroga o obnizonej ochronie. Slon jak wiadomo, daje rady jako tani lotniskowiec. Wyposazony w naped skokowy ze skrzydlem dobrych mysliwcow, daje dobra mozliwosc do toczenia walki podjazdowej. Lupimy ile sie da, co sie, zbieramy towary. W wypadku wizyty wiekszej jednostki odskok do sasiedniego sektora i rozpoczecie dzialan zaczepnych 😀

9. Pozniej powracam do toczenia walk z Xenonami oraz Khaak oraz Terranami czy jedna z ras glownych (gdy juz dostatecznie mnie wkurza) starajac sie przejmowac jak najwiecej statkow w celu ich sprzedazy. W miedzy czasie, gdy juz mam jakas flote zabieram sie za fabuly. Najczesciej w tym etapie kupuje jakis tanszy M7 np. teladianski Shrike lub piracki Carrack (bo lubie piratow). Z piratami nie walcze, no chyba ze trafia se jacys renegaci co pierwsi otworza ogien.

Ogolem wszytsko sprowadza sie do credo gier X. Mysl, Buduj, Walcz i Handluj 😀

Tak to mniej wiecej wyglada. Oczywiscie kazdy etap trwa odpowiednia ilosc czasu, ale chronologia jest taka jaka przedstawilem. Ilekroc zawsze sobie mowie,ze zagram tym razem inaczej - mimo wciaz wracam do starego schematu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ilekroc zawsze sobie mowie,ze zagram tym razem inaczej - mimo wciaz wracam do starego schematu 🙁

Miałem to samo ale staram się z tym walczyć i nawet mi to wychodzi 😀

Zwykle zaczynam od jakiegoś pomysłu, ustalam sobie z kim będę miał jakie relacje, a co za tym idzie w którym zakątku wszechświata umieszczę HQ i kompleksy fabryk produkujących towary na moje potrzeby. Ustalam sobie też zasady i ustawienia skryptu NPC BA i staram się tego wszystkiego trzymać przez całą grę.

Profile wybieram różne, więc na początku nie ma jakiegoś konkretnego stałego planu działania. Staram się poprawić reputację z rasą, z którą mam współpracować najczęściej, szukam używanych statków, zbieram pozostałości po walkach albo sam zaczynam walczyć gdy mam czym 😀

Niezależnie od tego jak gram moim pierwszym głównym celem jest zawsze własny TL (Słoń albo Herkules), kolejnym HQ ze stoczni Marauder. W międzyczasie stawiam jedną czy dwie podstawowe fabryki do szkolenia swoich przedstawicieli handlowych, a potem kilka kompleksów w różnych rejonach wszechświata. Wysyłam też jak najwcześniej do pracy handlarzy EST, na początku głównie w statkach, które uda mi się przejąć albo okazyjnie kupić. Gdy już twardo stanę na nogach to zabieram się za kompleksy produkujące broń i osłony dla moich statków i surowce do budowy statków w HQ. Wcześniej były to zawsze dwa-trzy duże kompleksy samowystarczalne ale w ostatniej grze bawię się w kilka(naście) mniejszych, z użyciem skryptu CLS. Większa frajda, a jak się wszystko odpowiednio ustawi to całość pracuje praktycznie bez żadnego nadzoru 😀

Co do statków to zwykle na początku dążę do jakiegoś M3 (kupno używanego/przejęcie)- Perseusz, Mamba albo Nova, zwykle zdobyte na piratach. Potem jakiś M6, na początku obojętnie jaki zdobyczny, potem jakaś cięższa wersja albo Hyperion. Do Hypci mam wyjątkowe szczęście i nawet jak nie chcę nim latać to i tak sam mi jakiś wpada 😀 Na przykład w obecnej grze ustawiłem sobie NPC BA na 10%/20% (małe/duże) i przez kilkanaście godzin gry praktycznie nie było żadnych darmowych statków. Pierwszym M6 jaki udało mi się zdobyć był... Hyperion, znalazłem go dryfującego w przestrzeni. Wcześniej zniszczyłem ok. setki korwet w czasie wykonywania różnych misji a nic nie wyskoczyło, nie mówiąc o tym ile jednostek NPC tej klasy zostało zniszczonych w czasie różnych potyczek pomiędzy rasami.

M6 jako osobistego statku używam tak długo jak tylko mogę. Do M7 przesiadam się dopiero gdy misje zaczynają generować mi niszczyciele, korwetą daję im radę ale trwa to tak długo, że przy n-tym razie zaczyna robić się nużące.

Co do innych elementów gry, staram się też przerobić jak najwięcej statków na plany, zwłaszcza tych unikalnych, i po jakimś czasie uruchomić produkcję własnych jednostek. Ograniczam też do minimum kupno nowych statków. Te darmowe z początku gry przejmuję ale staram się nie używać, trzymam w jakimś bezpiecznym miejscu i gdy mam już HQ to przerabiam na plany. Nie używam w ogóle jednostek OTAS, Terrańskich i ATF, jakoś nie pasują mi do gry.

No i zwykle trzymam ze Splitami i Paranidianami, a Terran odwiedzam co najwyżej po to żeby złupić jakiś ich statek albo 'ukraść' dobry asteroid 😀 😀

P.S. Nie napisałem z kim walczę, bo to się zmienia praktycznie w każdej grze. Jedynie Xenoni i Khaa'k są stali, reszta zależy od założeń gry 😀

P.S.2 Co do misji... Mam obie rangi na 23 oczku i staram się ograniczać, bo trochę dziwnie się czuję gdy dostaję kasę praktycznie za nic, tak jakbym sobie ją dodał skryptem. Za byle jaką misję przewozu pasażerów 6-7 milionów, za postawienie stacji podobnie 😀 Jedynie misje bojowe są trochę ciekawsze i na nich obecnie się skupiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...