Skocz do zawartości

Jak ubić Niszczyciela Kha'ak


Kunzite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio w dwóch misjach patrolowych pojawiły mi się Niszczyciele i jak na razie nie mam pomysłu albo środków by to rozwalić. Póki z większych jednostek posiadam Tygrysa oraz Vidara i Smoka. W tym, że Tygrys póki co nie najlepiej uzbrojony i w sumie to taka większa wersja Smoka. Może jakieś rakiety by coś pomogły ale póki co nie mam za bardzo pozytywnej opinii. Chyba zacznę zbierać ma jakiegoś M2 ale to chwilę potrwa.

Swoją drogą to zarządzający sektorem to niezbyt się przejmują latającym Niszczycielem i rozwalającym kolejne stacje, ale może się doczekam jakieś reakcji.

I jeszcze jedno przemyślenie. Od czego zależy stopień trudności wykonywanego zadania. Zdaje sobie sprawę, że duża tu sprawa losowości ale to mocna dla mnie dziwne, że takie same jednostki Kha'ak pojawiły się na patrolu bardzo trudnym, jak i średnio trudnym (czyli niszczyciel, pare korwet i drobnica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większość twoich pytań są odpowiedzi na tym forum.

Jeżeli chodzi stopień trudności to przekłada się on na:

- Stopień posiadanej rangi bojowej

- Typ Statku którym wykonujemy misje jak i ilość posiadanych przez nas statków w danym sektorze. Testy zostały wykonane osobiście przez Azakala i zostały potwierdzone.

- Ostatnio tez zauważyłam, mogę się mylić oczywiście, ale zależy to tez od ogólnego nastawienie danej rasy względem twojej osoby. To znaczy im bardziej jest negatywnie nastawiona tym większe prawdopodobieństwo istnieje że jednostek wroga będzie więcej, a klasy statków będą bardziej zaawansowane.

Jak Zniszczyć Niszczyciela krzaków ? Yacek coś kiedyś wspominał w jakimś poście że wystarczy lepszym myśliwcem wlecieć mu w zad i po prostu strzelać. Niszczyciel nie będzie mógł do ciebie strzelać 🙁

Co do rakiet to masz nawet dwa tematy dotyczące zastosowania rakiet na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ na stopień trudności misji mają:

- ranga bojowa gracza

- statek jakim lata

- inne jego statki w danym sektorze

W skrócie- im te wartości wyższe tym więcej wrogich statków (i wyższych klas) misja nam wygeneruje.

Od pewnej rangi zaczną się pojawiać statki klasy M1 i M2 i nic na to nie poradzimy ale można ten moment trochę odwlec wykonując misje słabszym statkiem (np. M6, zamiast M7). Różnice w misjach o wyższym stopniu trudności będą głównie w ilości, a nie klasie statków (np. będą trzy fale, a nie dwie). Jedynie łatwe misje odstają od tego w bardziej znaczący sposób.

Co do tego niszczyciela, kilka rozwiązań zamieściłem w temacie o sztuczkach, zerknij tam. Możesz też spróbować rakiet (np. Tajfun) albo min. Jeśli w sektorze znajdują się jakieś większe jednostki innych ras to możesz spróbować zwabić statki Khaak blisko nich, tak aby się nimi zainteresowały.

Trochę taktyki i dobrze uzbrojony M7 powinien sobie poradzić z niszczycielem Khaak- rakiety rojowe i drony żeby chociaż odrobinę zająć wieżyczki, możesz też spróbować dorzucić kilka wież laserowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powler napisał:

Od pewnej rangi zaczną się pojawiać statki klasy M1 i M2 i nic na to nie poradzimy ale można ten moment trochę odwlec wykonując misje słabszym statkiem (np. M6, zamiast M7). Różnice w misjach o wyższym stopniu trudności będą głównie w ilości, a nie klasie statków (np. będą trzy fale, a nie dwie). Jedynie łatwe misje odstają od tego w bardziej znaczący sposób.

Ale jak by nie było warto wypełniać takie misje większymi statkami ponieważ gdy posiadamy statek klasy M2 lub M1 to wróg też będzie posiadał taką klasę statku. A skoro wypełniamy misję/zlecenie obrony stacji lub sektora wynagrodzenie za zniszczenie wrogiego M1 lub M2 będzie większe. Przykładowo za M6 lub M7 dostaniesz 450000 a za zniszczenie M1 lub M2 dostaniesz 2000000. Wynagrodzenie tez w jakiś sposób wpływa na rangę im wyższa tym kasa za zniszczenie oponenta będzie wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Powler napisał:

Od pewnej rangi zaczną się pojawiać statki klasy M1 i M2 i nic na to nie poradzimy ale można ten moment trochę odwlec wykonując misje słabszym statkiem (np. M6, zamiast M7). Różnice w misjach o wyższym stopniu trudności będą głównie w ilości, a nie klasie statków (np. będą trzy fale, a nie dwie). Jedynie łatwe misje odstają od tego w bardziej znaczący sposób.

Ale jak by nie było warto wypełniać takie misje większymi statkami ponieważ gdy posiadamy statek klasy M2 lub M1 to wróg też będzie posiadał taką klasę statku. A skoro wypełniamy misję/zlecenie obrony stacji lub sektora wynagrodzenie za zniszczenie wrogiego M1 lub M2 będzie większe. Przykładowo za M6 lub M7 dostaniesz 450000 a za zniszczenie M1 lub M2 dostaniesz 2000000. Wynagrodzenie tez w jakiś sposób wpływa na rangę im wyższa tym kasa za zniszczenie oponenta będzie wyższa.

Warto gdy wiemy, że poradzimy sobie ze wszystkim co silnik gry może nam zafundować. W innym wypadku można spróbować troszkę ograniczyć jego zapędy i właśnie o taką sytuację chodziło mi w poprzednim poście. Może by się udało uniknąć pojawienia się tego niszczyciela gdyby Kunzite tą misję rozpoczął w statku o klasę/dwie niższe np. w M3 czy M6, bez wsparcia.

Ty zawsze latasz ziemskimi statkami z mocnymi osłonami i uzbrojeniem, więc to wygląda trochę inaczej niż w przypadku słabszych jednostek. Przy nich czasem trzeba trochę bardziej pokombinować, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z Khaa'k.

Przy okazji, z Cmodem jest już zupełnie ciekawie, gamma kyon ma zasięg 9, PPC 8, a IBL tylko 6km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe Kaszaki są szybkie więc najlepiej zastosować statek z wieżyczkami jako środek odrobaczający (byle działka były szybkostrzelne) i wlecieć w ichnią gromadę. Same niszczyciele są jak przerośnięte robactwo 🙁 więc można je potraktować działkami większego kalibru, poprzez pacnięcie ich od tyłu (kilka pacnięć i po sprawie). Zaś co do misji 😀 to zawsze stawiam kilka space-shipów przy bramie, po czym biorę misje, i odsyłam je do innego sektora by zmniejszyć straty w swoich ( i zwiękrzyć swoje plony z misji) 😀 . Większość misji da się wykonać biorąc nawet głupiego M6. Zawsze rozwalać drobnice 😀 a potem brać się za coś większego ]😀 .

Zarobiony majątek 😀 należy wydać na Gwiezdną Wódę, Prostytutki 😀 /Żigolaków 😀 (wersja dla pań) i space-burgery. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...