Skocz do zawartości

Problem z X3 Reunion


Lord
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

W jakim sensie, nie pasuje? To jest płaszczyzna ekliptyki, lecisz do niej bokiem, możesz wyrównać lot, ale jakie to ma znaczenie w kosmosie?

Łatwiej złapać kierunek i orientację gdy lata się bez autopilota, przynajmniej mnie.

Lord, lot wyrównujesz klawiszami Q i E. Gdy linia będzie zupełnie pozioma to znaczy, że jesteś ustawiony idealnie względem płaszczyzny ekliptyki sektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na ten temat, było dopiero co, więc nie ma sensu się powtarzać. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji gracza.

Jak dla mnie większy sens miałoby to, gdyby planety były realnymi obiektami w kosmosie (tak jak asteroidy, tylko że większe, coś jak wielka asteroida w TC w sektorze Aldrin), a nie tylko tłem na "scianach"sektora. Ech, marzenie 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Naprawdę można oblecieć?

Kiedyś próbowałem oblecieć Ziemię, aby obejrzeć sobie Polskę z góry, ale po przeleceniu 1000 km na północ (ziemską, nie sektorową) nie zauważyłem zmian i zawróciłem. Jakieś 300 km od centrum sektora minąłem ścigające mnie z uporem godnym lepszej sprawy Valkirie 🙁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że planety to jednak obiekty 2D. Ale nigdy mi nie przyszło próbować ich oblecieć, więc się nie wypowiadałem.

Ostatnio jednak odleciałem bardzo daleko w głąb sektora (zapomniałem wyłączyć silniki i zostawiłem na chwilę statek na SETA). Kiedy odwróciłem się o 180% zobaczyłem w oddali malutkie skupisko kilku asteroid, fabryk i bram. A wokół wielką pustkę. Wielkość planety w tle nie uległa zmianie, a chyba powinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...