Skocz do zawartości

Parę pytań :P


spawn20pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Przez ostatni nie wiem czy to was nie znudzi lub też zrazi do mnie lecz zacznę tak--->>> Około tygodnia temu zapupiłem X3TC .pl upgrade do 2,5 zgodnie z wytycznymi na forum czyli stopniowo, dodawać skryptów nie potrafię "Jeszcze nigdy gier nie modyfikowałem". Posiadam w grze to i tamto bynajmniej fajnie się gra lecz zabrakło mi w niej życia chciałbym dodać parę skryptów urozmaicających grę [ wiem wiem kampanii żadnej jeszcze nie ukończyłem ale z forum wiem ze niewiele one zmieniają w świecie X lub mało jeszcze wiem, kto jak uważa ] więc ziołem się za wertowanie forum i tu error mi się zaświecił -> znalazłem 2 tematy na temat dodawania skryptów/ modów lecz po przeczytaniu 3-4 punktu w każdym załamałem sie bo nic z tego nie kapuje. Być może jestem odporny na tego typu wiedzę 😎 no ale nie jestem w stanie nic z nich wyciągnąć , Wiec postanowiłem w końcu zadać kilka pytań być może ktoś na nie odpowie i będę wielce uradowany ^^

1. Ma ktos liste krok po kroku jak co z czym sie robi aby dodać skrypt / mod?

2. ewentualnie jesli tak jak dany skrypt / mod spolszczyć [z mamuta mam wszytko co chciałem dodać ]

3. Szaleje z misjami dla terran lecz reputacja u ATF nadal 0% <--> gdzie można kupic ich statki?

4. Mod BSG <<-- czy da sie doac tylko jeden statek? Czy trzeba koniecznie podmienic tez Xenonów?

Oto pytania na które nie znalazłem odpowiedzi. Być może sa lecz je przeoczyłem jeśli tak przepraszam [pomijam dodawanie skryptów bo tego nie kapuję ]

Jestem otwarty na wszelką krytykę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 i 2, spróbuj może napisać co robisz i w którym momencie pojawia się problem. W FAQ (punkty 9, 10 i 11) jest do dosyć łopatologicznie opisane i nie bardzo jest co tego dodać.

Ad 4, jeśli autor nie przewidział takiej opcji to pozostaje Ci tylko ręczne wyciąganie statków i dodawanie ich na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką krytykę? Pytasz, dostajesz odpowiedzi.

1. FAQ#10 - wszystko opisane, czego jeszcze nie wiesz pytaj szczegółowo.

2. FAQ#12

3. Nigdzie nie kupisz w czystej grze. Reputacja jest na 0%, ale ważne jest to co pisze przed tym, jeśli jesteś w połowie fabuły terran to masz pewnie "Dostęp do Wenus". Po skończeniu fabuły będzie to "Dostęp do Ziemi". Jeśli chcesz kupić statki ATF to poszukaj na forum informacji o Stoczni ATF (Shipyard ATF) i zainstaluj skrypt. Skrypt automatycznie podniesie Ci reputację u ATF na maksymalny poziom.

4. Pewnie tak, ale nie znam szczegółów, nie interesowałem się tym nigdy dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobiłem tak :

1.Zmieniłem imię na Thereshallbewings

2.Zapisałem grę i wyszedłem

3 Zainstalowałem 2 skrypty Stocznia ATF i Race Invazion + spolszczenia z mamuta

4.Zamknąłem edytor i uruchamiam grę

5.Dokuje na stacji i nie mogę uruchomić edytora z uwagi takiej ze zauważyłem reputacje ATF nadal 0% lecz edytor chyba śpi

😎

* EDIT *

Race invazion chyba działa bo w opcjach mam "Ustawienia sztucznej inteligencji " i pokazane inwazje ras TAK<-> NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisanie "Magicznego Imienia" to wszystko co musisz zrobić. Nie musisz wchodzić do SE, bo nie ma po co. Jeśli masz w katalogu script w katalogu głównym gry plik setup.amurph0.ATF (a powinieneś mieć, skoro instalowałeś ten skrypt poprzez PM) to zobacz teraz do sektorów ziemskich (Księżyc, Mars, Saturn) jakie statki masz dostępne w stoczniach. Statki ATF powinny zastąpić ziemskie w stoczni w sektorze Księżyc. Poczytaj dokładnie ten temat: Stocznie.

Co do reputacji, to pisałem już, nie ważny jest procent, tylko poziom. Poziom to, to co pisze przed procentem. Jeśli masz Stocznię ATF to powinno się zmienić na "Dostęp do badań ATF", czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie masz zainstalowanego skryptu Stocznia ATF.

Sprawdź czy masz ten plik, który podałem wcześniej, tam gdzie ma być, przeczytaj poprzedni mój post.

Jeśli masz, to uruchomienie gry powinno uruchomić ten skrypt i dokonać zmian, jakie on wprowadza. Oczywiście musisz najpierw zmienić imię na "magiczne", zapisać grę, dodać skrypt, uruchomić grę z ostatniego zapisu. Przeczytaj też uważnie opis zmiany "Magicznego imienia", być może pominąłeś jedną literę L i nie masz "magicznego" tylko Thereshalbewings, a to jest kolosalna różnica dla gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny myk tu mam !!?? Wleciałem do systemu Mars i zajrzałem do stoczni i pojawiły się fabryki lecz na czerwono = brak reputacji , a co do edytora to nie uruchamia się :/

A poziom bez zmian ATF dostep do Wenus jedynie

Plik podany przez ciebie posiadam jak i poprawne imię. Teraz to ja już nie wiem o co tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję Stoczni ATF instalowałeś? 3 czy 5?

Stocznia ATF v5

Stocznia ATF v3

Choć to nie ma znaczenia, jedna i druga działa OK.

Stawiam na złe "Magiczne imię", o czym świadczy brak dostępu do edytora.

Jak próbujesz uruchomić Edytor, bo może coś nie tak robisz?

Tak nawiasem mówiąc, plik skryptu po wykonaniu przez niego zmian w stoczniach można spokojnie usunąć z katalogu script. Zmiany w stoczniach zapisują się w save, tak jak i zmiana reputacji u ATF. I nie jest on już wymagany do ciągłego uruchamiania się przy rozpoczynaniu gry. Do czasu oczywiście rozpoczęcia nowej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię jest poprawne na 100% [ Thereshallbewings ] przez 2x L wiec nie wiem dla czego nie działa , a klawisz przypisany do uruchomienia jest "F12" niec nie zmieniałem nic nie kąbinowałem niewiem co jest nie tak.

*EDIT*

Stocznia v.5 może od instaluje i spróbuje v.3?

Edytor działa otwarty jak wrota od stodoły lecz repka u ATF bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkazy statku, jeśli masz poprawne imię to powinna pojawić się nowa pozycja, Edytor skryptów, tak mniej więcej w połowie okna rozkazów. F12 działa chyba właśnie tylko wtedy jak wejdziesz w rozkazy statku.

Problem z reputacją, trudno powiedzieć i pomóc, mnie na wszystkich wersjach skryptu Stocznia ATF działało to poprawnie. Czyli najpierw zmieniałem imię na "Magiczne", uruchamiałem grę, sprawdzałem czy mam dostęp do Edytora (tylko to, w tym przypadku Edytor do niczego więcej nie potrzebny), zapisywałem grę, instalowałem skrypt (kopiowanie ręcznie jednego pliku wypakowanego z .spk) i uruchomienie gry. Stocznia (stocznie, zależy od wersji skryptu) zmienione, statki i fabryki dodane, reputacja ATF na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż pozostaje mi jedynie ręczna instalacja tego skryptu napisze jak zrobie

A co do stoczni ATF to mogę kupować te statki jedynie nie jestem w stanie kupić z lvl reputacji "Dostep do operacji ATF" a szkoda.

Jeszcze takie malutkie pytanko:

Mam skrypty -NPC Bali Addon

-Slave ship comand { czy jakoś tak }

jest mozliwosc ze ziemianie zaatakują gdzieś np valhalla lub M2/M1 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jest mozliwosc ze ziemianie zaatakują gdzieś np valhalla lub M2/M1 ??

A dlaczego mają atakować własne statki? ATF to oddziały zbrojne ziemian.

Teraz jeszcze pytanie? Masz dostęp do Wenus? Czyli fabuły terran chyba nie skończyłeś? To repka dalej nie pójdzie ci bez skończenia fabuły terran.

Działa to tak: uruchamiasz grę, skrypt stoczni podnosi ci reputację ATF na maxa, ale za chwile gra sprawdza że nie ukończyłeś fabuły terran i reputacja wraca do poziomu "Dostęp do Wenus". Skończ fabułę terran będziesz mógł kupić wszystkie statki ATF, bo nie będzie blokady ich reputacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To ze ATF to zmienianie to wiem , ale czy np. robią raidy na Splitów albo Argonów?

Nie.

Jeśli dobrze pamiętam to skrypt MBRR pozwalał na wyprowadzanie rajdów ATF do Xenońskich sektorów, ale szanse na zdobycie wtedy ich statków raczej nikłe, za duże morale mają, aby się poddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 2.07.2013 o 08:26, Smok napisał:

Hej ludzie ja mam inny problem stocznie ATF mam ale nie mogę wszystkich statków kupić, mam dostęp do ziemi. Aby kupić szystkie osttki potszebuje reputecji u ATF-dostęp do badań.

Help

Pisz w odpowiednim temacie. Temat o stoczni ATF jest na forum i problem ten też jest tam opisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...