Skocz do zawartości

Skrypt Ranking Dial by Wercho - adjusts the growth rate...


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na specjalne życzenie Sorkvilda, autor skryptu Skrypt Change Notoriety Growth Rates - Slow Notoriety przygotował skrypt, który pozwala nam na zmianę ustawień zrostu naszej rangi bojowej i handlowej.

Skrypt Ranking Dial by Wercho - adjusts the growth rate of trade / combat rank Skrypt dostępny w formacie .spk, instalacja poprzez Plugin Instalatora Cycrowa 😎

Dostęp do menu

Ponieważ skrypt używa MD aby dostać się do niego należy wykonać kilka czynności:

1. Należy zmienić imię pilota na "rankdial" <--- dokładnie, bez dużych liter, bez bez cudzysłowu, bez spacji.

2. Teraz możesz zmienić imię z powrotem na takie jakie mieliśmy

3. Otrzymasz wiadomość z serią pytań, to będzie właśnie menu konfiguracyjne

Aby ponownie uzyskać dostęp do menu, powtórz od kroku 1.

Jak dla mnie OK, tylko po co zmiana na 1000%? 😎 Teraz w ciągu kilku godzin mogę zdobyć rangę bojową EXTREME, a przecież nie o to chodzi. Ja zmieniłem na 33%.

Oczywiście spolszczenie jak zwykle na Mamucie, link do spolszczenia w temacie o spolszczeniach skryptów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardzo przydatne 😎 Można skrypt skonfigurować tak aby działał tylko na jedną z rang czy z założenia obniża wzrost obu ?

Można dla każdej osobno.

Cytat

1000% dla bojowej może być czasami ok. Można to potraktować jako utrudnienie, bo przecież wyższa ranga = więcej wrogów = trudniejsze walki 😎

Zgadza się.

Cytat

Ja zmieniłem na 33%.

Po namyśle, zmieniam zdanie, zostawię na razie tak jak jest. Dlaczego? Mam już dość wysokie rangi (chyba pierwszy raz w historii, range handlową mam wyższą niż bojową, a to dlatego że tym razem wziąłem się bardziej za handel niż walkę) i tak na razie zostawię. Jeśli przyjdzie mi ochota znów walczyć, to podniosę sobie przyrost rangi bojowej na 200%.

W kolejnej, nowej grze, ustawię na 33%.

Tak przy okazji, w X3R pewnych towarów i broni nie można było kupować bez osiągnięcia odpowiedniej rangi handlowej lub bojowej. W TC czegoś takiego nie zauważyłem przez ten szybki wzrost rang, ciekawe czy jak się go zmniejszy, to znów będzie blokada kupowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do normalnej (czyt. zbalansowanej) gry 33% będzie jak najbardziej ok ale jeśli ktoś w jakiejś rozgrywce chce się nastawić wyłącznie na walkę to można wbić te 1000%.

Co do rang, w TC znaczenie mają chyba tylko nasze układy z daną rasą. Nawet gdy przy zerowych rangach bojowej i handlowej przeglądałem ofertę stoczni czy doku zaopatrzeniowego to jedynym widocznym ograniczeniem była ranga u tubylców 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do rang, w TC znaczenie mają chyba tylko nasze układy z daną rasą. Nawet gdy przy zerowych rangach bojowej i handlowej przeglądałem ofertę stoczni czy doku zaopatrzeniowego to jedynym widocznym ograniczeniem była ranga u tubylców 😎

Szkoda, tak fajnie było w X3R. Więc jaki w takim razie jest sens zmniejszania tempa wzrostu tych rang?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Co do rang, w TC znaczenie mają chyba tylko nasze układy z daną rasą. Nawet gdy przy zerowych rangach bojowej i handlowej przeglądałem ofertę stoczni czy doku zaopatrzeniowego to jedynym widocznym ograniczeniem była ranga u tubylców 😎

Szkoda, tak fajnie było w X3R. Więc jaki w takim razie jest sens zmniejszania tempa wzrostu tych rang?

Ranga handlowa = im wyższa tym wyższe nagrody z misji. Wydaje mi się, że tylko z tych normalnych, nie bojowych, ale 100% pewności nie mam.

Ranga bojowa = więcej wrogów w czasie misji bojowych i wyższe nagrody za nie (do potwierdzenia).

Sens zmniejszania ich przyrostu ? Dłuższa, bardziej zbalansowana gra. Możemy uniknąć sytuacji w których po 4-5 misjach bojowych my dalej latamy swoim startowym M5, a przeciwko nam wysyłane są już M3. Nie ma też zaledwie po paru godzinach gry np. misji przewozu pasażerów za którą dostajemy 1-2 miliony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Rozpoczynałem nową grę profil Patriota Argoński na starcie mam ok 1800 kr. Po aktywowaniu skryptu i wprowadzeniu ustawień raga bojowa 20% i handlowa 30% mam pierwsza redukcję. Wykonuję pierwszą misję eskorty niszcząc Pogromcę i M (mam komunikaty o nagrodach) - kasy nadal ubywa,kończę misję powinienem mieć jakieś 9000 kr a mam 300. ]😀

Właśnie pomyślałem że jest to zależne od zadanego % redukcji rangi handlowej - sprawdzę to jeszcze.

Edit. 😀 Właśnie cztery razy rozpoczynałem rozgrywkę i nie udało mi powtórzyć tego błędu w żadnym starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam wszystkie rangi do 50%. Na 33% wszytsko idzie jak krew z nosa, to juz w Reunionie szybciej rosly rangi. Od dwoch dni haruje z towarem u Argonow, robic tez misje i sporadycznie tlukac jakiegos pirata czy khaak i jedyne co moge kupic to disco i hermes :/ Ze sprzedaza broni nie maja takich problemow jak ze statkami :/

Mocno poobijanego Kajmana Tragarz dopiero wytargalem z Gunne's Crusade i doprowadzjac go do stanu uzywalnosci rozpoczalem handel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...