Skocz do zawartości

Ecliptic Projector


Prowler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniałem sobie o jeszcze jednym modzie którego używam. Może komuś tak jak mnie brakowało tego urządzenia z czasów Reunion i z niego skorzysta 😎

Link: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=219656

Instalacja jako fake patch. W grze w opcjach konfiguracji interfejsu przypisujemy urządzeniu odpowiedni klawisz i już można używać 😎

Do kupienia w każdym dobrym argońskim doku zaopatrzeniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Przydaje się np. gdy latasz sam, bez autopilota i gdy chcesz odpowiednio ustawić stacje w kompleksach. Ma też zastosowanie gdy chcesz porobić fajne fotki swojej floty 😎

Do tego wystarcza mi czytanie współrzędnych na mapie sektora.

Chodziło mi o np. ustawienie stacji pod odpowiednim kątem do płaszczyzny ekliptyki. Ty pewnie na to uwagi nie zwracasz ale gdy ktoś chce dopieścić wygląd kompleksu to się przydaje. Podobnie ze statkami przy zrzutach ekranu.

Jeśli uważasz za zbędne to po prostu nie ściągaj. Takie dyskusje prowadziliśmy już przy lotniskowcach, bombowcach i paru innych tematach. Nie ma sensu tego powtarzać po raz kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli uważasz za zbędne to po prostu nie ściągaj. Takie dyskusje prowadziliśmy już przy lotniskowcach, bombowcach i paru innych tematach. Nie ma sensu tego powtarzać po raz kolejny.

Jezu, ludzie, co się z wami dzieje. Zapytać się nie można o nic. Chciałem się dowiedzieć czegoś, bo może okazało by się że będzie to do czegoś przydatne.

Cytat

Chodziło mi o np. ustawienie stacji pod odpowiednim kątem do płaszczyzny ekliptyki. Ty pewnie na to uwagi nie zwracasz ale gdy ktoś chce dopieścić wygląd kompleksu to się przydaje. Podobnie ze statkami przy zrzutach ekranu.

A czy skrypt np. Complex Cleaner nie załatwia tego lepiej? A może mając taki skrypt ten Projektor też jest przydatny? Jak pisałem niedawno, nie stawiam wielkich kompleksów, a przy małych jest kompletnie obojętne jak "wiszą".

Robisz zdjęcia Swojej floty? Czemu się nie pochwalisz? Pooglądamy wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Jeśli uważasz za zbędne to po prostu nie ściągaj. Takie dyskusje prowadziliśmy już przy lotniskowcach, bombowcach i paru innych tematach. Nie ma sensu tego powtarzać po raz kolejny.

Jezu, ludzie, co się z wami dzieje. Zapytać się nie można o nic. Chciałem się dowiedzieć czegoś, bo może okazało by się że będzie to do czegoś przydatne.

No i napisałem do czego tego używam. Tobie jest w tych wypadkach zbędne- OK i dyskutować dalej nie ma sensu.

Chodziło mi o podejście do pewnych spraw, już parę razy wyszło że mamy różne i to się nie zmieni. Może zareagowałem trochę zbyt ostro, ostatnio chodzę odrobinę zbyt nabuzowany, jeśli tak to przepraszam.

Cytat
Cytat

Chodziło mi o np. ustawienie stacji pod odpowiednim kątem do płaszczyzny ekliptyki. Ty pewnie na to uwagi nie zwracasz ale gdy ktoś chce dopieścić wygląd kompleksu to się przydaje. Podobnie ze statkami przy zrzutach ekranu.

A czy skrypt np. Complex Cleaner nie załatwia tego lepiej? A może mając taki skrypt ten Projektor też jest przydatny? Jak pisałem niedawno, nie stawiam wielkich kompleksów, a przy małych jest kompletnie obojętne jak "wiszą".

Robisz zdjęcia Swojej floty? Czemu się nie pochwalisz? Pooglądamy wszyscy.

Nie używam complex cleanera, wolę sam się pobawić i ustawiać fabryki własnoręcznie. Pisałem o dopieszczeniu wyglądu (na przykład ustawieniu elektrowni słonecznych ogniwami pod odpowiednim kątem), jeśli nie zwracamy na niego uwagi to przy dużych kompleksach też nie ma znaczenia jak stacje wiszą.

Trochę fotek wrzucę przy okazji uzupełniania mojego dziennika pilota. Tak na co dzień się nimi nie chwalę, bo gram zaledwie na średnich lub niskich ustawieniach grafiki, bez aa czy innych bajerów i przy screenach pozostałych forumowiczów wyglądają delikatnie mówiąc blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yacku, doskonale wiesz, że była już kiedyś dyskusja na temat tegoż projektora. Wtedy nie wiedziałeś po co on jest, nie podobało Ci się jego użycie i go nie używałeś. Twoja wola, Twoje prawo.

Dla mnie np., kiedy będę grać w TC, projektor ekliptyki będzie jedną z najbardziej podstawowych rzeczy, którą będę posiadać na statku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mani, dyskusji nie pamiętam, może więc przypomnisz.

Jak widzisz dalej nie używam, a chcę się dowiedzieć, czy może przez to że go nie używam tracę coś ważnego, potrzebnego.

Jak na razie Prowler podał kilka przykładów zastosowania Projektora, które mnie nie są potrzebne, może ty podasz jakieś inne, zamiast suchego stwierdzenia "będę używał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że ktoś nosi naszyjnik musi ostentacyjnie wszem i wobec tłumaczyć wokół, że nosi go, by ładniej wyglądać? A co to znaczy ładniej? Dla każdego jest to subiektywne odczucie.

Używałem zawsze w X projektora i będę raczej używał (o ile będzie dostępny). Bez niego gubię się w sektorach, nie wiem, co, gdzie, do jakiego punktu odniesienia mam się przyczepić, kiedy jest on wyświetlany, od razu się uspokajam i wiem po prostu, gdzie jestem.

Jak pisałem wyżej, nie chcesz używać/nie czujesz potrzeby, nie używaj. I to, że ktoś napisze Ci 1000 argumentów dlaczego akurat to, a nie tamto, nie zmieni Twojej postawy... No chyba, że się przełamiesz, polatasz z nim kilka godzin, potem wyłączysz i ... stwierdzisz, czy jest Ci potrzebny, czy nie. Tylko, że znowu, jak Ci się nie spodoba po takim teście, to nie oczekuj od innych, że zastosują tutaj "przekaz podprogowy", tak, byś to polubił.

Nie ma, nie było i nie będzie obowiązku używania tego rozszerzenia. Free will.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dowiedziałem się z niej bardzo dużo na temat Projektora i jego wykorzystania.

Jak każdy mam prawo do wyrażania własnego zdania na każdy temat, swoje o Projektorze wyraziłem. I chyba nie jest ono odosobnione, skoro w TC nie jest on w standardzie gry.

W kosmosie kierunki góra/dół to pojęcia abstrakcyjne. Dla mnie to czy jestem nad, czy pod płaszczyzną ekliptyki nie ma znaczenia, ważny jest cel do którego zmierzam, a czy lecę do niego bokiem, czy plecami do płaszczyzny ekliptyki to nie ma żadnego znaczenia, nie czuję się tak jak ty zagubiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem to sie przydawalo w X2 jeszcze przy budowie stacji i lokalizacji bram. W X3 tego czegos juz nie bylo widac, podobnie tez bramy totalnie zmienily swe polozenie i lokacje. Hmm jedynie do czego sie przydawal ten przyzad to byl skrypt navigation override software, proj. ekl. byl potrzebny by statek mogl korzystac z tej instrukcji. W TC rzecz ta okazala sie zbyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...