Skocz do zawartości

Yaki Armada


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępniona została wersja testowa skryptu Yaki Armada.

Skrypt jak na razie działa OK.

Do poprawnej pracy potrzebuje skryptu ECS

Może współpracować ze skryptami Pirate Guild 3 oraz Anarkis Defense System.

Gdyby ktoś był nim zainteresowany i chciał już zacząć go używać, to na Mamucie dostępne jest spolszczenie Yaki Armada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada, po sektorach ras lata min.5 (można to zmienić) statków M1 Yaki. Każdy ma dwie rasy wrogo nastawione. Latają po sektorach swoich wrogich ras i niezłą rozróbę robią.

Można się nieźle obłowić na pozostałościach po bitwach.

Do tego ze statkiem M1 można handlować, jak na razie mogę u niego kupować tylko Ogniwa, ale pewnie w miarę wzrostu mojej reputacji u Yaki Armada również inne towary (broń, osłony?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda w teorii ale grając z DDTC pewnie bez dodatkowych skryptów zwiększających aktywność głównych ras (np. RRF) się nie obejdzie. Widzę u siebie co wyprawia gildia piratów swoimi myśliwcami (używają w większości tych wypaśnych z DDTC) i dwoma Carrackami. Same myśliwce potrafią rozpracować flotę składającą się z M1, M7 i obstawy mniejszych statków, siły wojskowe są w wielu wypadkach praktycznie bezradne. Mogę sobie tylko wyobrazić ile zamieszania wprowadza te 5 lotniskowców Yaki z dokami pełnymi myśliwców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy tu tez tak jest?

Nie. Pisałem wcześniej jak to wygląda. W sektorze Yaki pojawia się ich DOK Zapatrzeniowy (nieźle zaopatrzony), a po sektorach ras lata min. 5 statków M1 Yaki. Każdy ma ustawione jako wrogie dwie rasy (np. Argonów i Boronów) i lata po sektorach tych ras (używa Napędu Skokowego) wypuszczając w sektorze myśliwce Yaki (bez przesady, w pustawym sektorze pojawia się około 4-5 myśliwców, w sektorach z obroną więcej, ale nie na tyle, aby zdominować). Z M1 można skomunikować się poprzez ESC, można zaopatrzyć się dzięki temu (wcześniej trzeba dołączyć do Yaki Armada) przynajmniej w Ogniwa. Pewnie wraz ze wzrostem reputacji w YA oferta się powiększa.

Jak na razie jestem zadowolony. Gram obecnie z DDTC, Pirate Guild i Yaki Armada. Po kilku usprawnieniach (Remove Rock, NoFog, NocivDDTC+PP) gra chodzi bez zacięć i tak płynnie jak nigdy dotąd, powiem nawet że czysta gra tak ładnie nie śmigała, a o grze z IR i MMBR to nie ma co wspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak, ustawiasz ile statków YA ma latać (domyślnie jest 5, max może być 10). Ja mam ustawione 10 i nie narzekam. Latają sobie po sektorach, tłuką statki ras, jak się spotkasz z takim statkiem w jednym sektorze (możesz wykupić powiadomienie gdzie statek się udaje) to dostajesz zlecenia na zniszczenie określonych statków. Zniszczysz, to kasę Ci daję, ale reputacja u rasy, której był statek, oczywiście leci w dół. Tak czy siak, zamieszanie robią, coś się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Combat Modzie ciezko jest dokopac M1 jesli sie nie leci z czyms co pakuje duze kolorowe piguly. Bylem swiadkiem czegos takiego. Najpierw dlugo dosc zmagaly sie z nim dwa paranidianskie Nemesis, ale nie mogly sie one przebic do kadluba bo oslony M1 skutecznie tlumily ich "strzelawki", pozniej sie rozkrecilo bo pojawil sie Zeus z ekipa i skopali mu tylek.

Ogolem to nawet fajny ten skrypt, ale stoczni on nie dodaje. Dodaje tylko dok zaopatrzen do Senators Badlands, zas ta stocznia ktora tam stala oferuje tylko to co oryginalnie czyli nic. Wiec dobrym wyborem jest dodanie stoczni Yaki do Weavers wraz z dokiem, i ta stocznia oferuje wszytskie statki Yaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stoczni, nie mam skryptu Stoczni Yaki, a w stoczni mam chyba wszystkie statki Yaki (M1, M2, TL). W sumie to nie wiem czego Ci brakuje w stoczni? Zresztą mnie z niej interesuje tylko Chorako, używam ich jako statków handlowych i zaopatrzeniowych dla własnych stacji.

Dok zaopatrzeniowy jest zawsze w pełni wyposażony, więc jest gdzie zaopatrzyć kupione statki, choć ja zawsze stawiam tam swoja Placówkę Wojskową, ze względu na skrypt Player Workshop, dzięki któremu kupione Chorako automatycznie dostają pełne wyposażenie w oprogramowanie.

A co do M1 z YA, mam inne podejście do tego skryptu, nie atakuję tych statków, tylko z nimi współpracuję. Biorę od nich zlecenia na niszczenie statków ras, leci za to kasa. Można też u nich zaopatrzyć się w Ogniwa. Oczywiście niszcząc statki ras na zlecenie YA leci u tych ras reputacja, ale tę można potem podnieść wykonując misje lub w inny sposób. I tak cała zabawa się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dodatkowa stocznia w Weaver's oferuje w sprzedaży wszystkie statki Yaki w każdej możliwej wersji (poza prototypem), nawet te, które możemy spotkać jedynie przy różnych inwazjach (np. Senshi, Kariudo, Akurei, Shuri). Na pewno jest to dobre dla kogoś, kto chce mieć łatwy dostęp do wszystkich statków. Ja osobiście wolę zapolować na te rzadsze modele i potem w miarę potrzeb produkować je w swojej HQ.

P.S. statek zwie się Chokaro, nie Chorako 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ta stocznia (YA dodaje tylko do niej dok) oferuje jest bardzo skromne, ja w swojej grze nie ograniczam sie do Chokaro jedynie. W momencie gdy dymie ze wszystkimi wokół to jedyne statki jakie moge kupic to pirackie czy Yaki, z tym ze ta druga frakcja oferuje nieco odmienne choc rownie ciekawe.

Z dodatkowa stocznia i dokiem w Weavers mam na starcie wszystko z tej listy http://eng.x3tc.ru/x3_tc_ships/list.php?class=0&race=10 co mnie bardzo satysfakcjonuje. Z reszta dwie stocznie moga sobie byc jak najbardziej.

Ogolnie fajnie jest to (juz w czystej grze to bylo), ze mozna nabywac statki Yaki bez reputacji. Pamietam w XTM co trzeba bylo robic by nabic te 3333 punktow by kupic ich M6 czy Akume. Nabijanie reputacji trwalo wieki.

Opcja wspolpracy jest jak najbardziej godnym zastanowienia aktem 😀 Ogolem to dzieki tym skryptom mozna wreszcie wiesc zycie jako pirat, co jest bardzo emocjonujace i dochodowe rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

P.S. statek zwie się Chokaro, nie Chorako 😀

Kurna, faktycznie, nie wiem czemu wbiło mi się w głupi łeb Chorako? Mam tych statków całą flotę i zawsze widzę błędną nazwę. Teraz w końcu chyba zacznę widzieć poprawną, dzięki za zwrócenie uwagi 😀

Cytat

To co ta stocznia (YA dodaje tylko do niej dok) oferuje jest bardzo skromne, ja w swojej grze nie ograniczam sie do Chokaro jedynie. W momencie gdy dymie ze wszystkimi wokół to jedyne statki jakie moge kupic to pirackie czy Yaki, z tym ze ta druga frakcja oferuje nieco odmienne choc rownie ciekawe...

No tak, to rozumiem. Mnie jednak jeśli już to bardziej odpowiadają statki piracki, taki Blastclaw Prototyp z Generatorami Plazmowymi to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiła się nowa wersja skryptu Yaki Armada.

Zmiany:

(+) Compatibility check 2.7.1
(*) Fixed : The good old "zombie" docking bug has been corrected hopefully
(*) Fixed : Docking of fighter ships somewhat improved.
(*) Fixed : Some holes in the mothership logic
(*) Fixed : ADS glitch causing carrier to be renamed like a standard ADS fighter
(*) Fixed : Window not closing after the player has accepted to help a yaki pilot

Aby nowa wersja zadziałała, należy po przekopiowaniu plików z archiwum nowej wersji do katalogu script w katalogu głównym gry i po uruchomieniu gry z ostatniego zapisu wejść w ustawienia SI (AL) i wyłączyć Yaki Armadę. Po otrzymaniu potwierdzenia, można ją ponownie włączyć.

Zmian w plikach tekstowych nie ma, a skrypt zawiera zaktualizowane, jeśli chodzi o numer wersji skryptu, pliki polskiego tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...