Skocz do zawartości

Obrona stacji


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba każdy z nas podejmował się misji ochrony stacji. Ostatnio tak doszłam do wniosku, że to jest troszku dziwne by stacje nie były wyposażone w jakąkolwiek obronę mam na myśli działa, rakiety. Zwykłe konstrukcje jak kopalnie to ok mogę to zrozumieć, ale placówki wojskowe i konstrukcje o strategicznym znaczeniu (stocznie, dok zaopatrzenia i temu podobne) powinny być wyposażone w działa i rakiety.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano troszku to dziwne. W X2 stacje miały chociaż własne statki do ochrony, a teraz zupełnie pusto. Przy tych najważniejszych stacjach powinno być ustawionych chociaż kilka wież laserowych, no i platformy bojowe powinny pojawiać się dużo częściej.

Brakuje mi też pól minowych, coś na wzór takich jakie pojawiały się we Freelancerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ano troszku to dziwne. W X2 stacje miały chociaż własne statki do ochrony, a teraz zupełnie pusto. Przy tych najważniejszych stacjach powinno być ustawionych chociaż kilka wież laserowych, no i platformy bojowe powinny pojawiać się dużo częściej.

Brakuje mi też pól minowych, coś na wzór takich jakie pojawiały się we Freelancerze.

Zrezygnowali z wlasnych statkow ochrony stacji kosztem ultra oslon. Moim zdaniem stacje, moze nie wszytskie powinny miec wlasna ochrone, ktora w razie czego potrafi zareagowac. Egosoft wolal dac do gry zbedne stateczki "cywilow" oraz statki military, ktory petaja sie po najwiekszych sektorach.

W X2, by atakowac stacje trzeba bylo sie liczyc z odpowiedzia zbrojna gdy zechcialo sie komus atakowac statkiem. Wylatywalo kilka M3,M4 i nie bylo juz tak wesolo.

Z kolei w Reunionie mozna za pomoca odpowiedniego skryptu uzbroic stacje w miotacz min miazdzacych (tracker mines). Chyba gdzies tez widzialem ten skrypt dla tc. Zas w Xtm , habitaty pirackie posiada obrone w postaci wiez laserowych oraz wlasnnych eskadr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zas w Xtm , habitaty pirackie posiada obrone w postaci wiez laserowych oraz wlasnnych eskadr.

To samo jest z Habitatami ze skryptu Pirate Guild, każdy posiada kilka statków do obrony, można też ich ilość zwiększyć przekazując zdobyte statki (M4, M3 i M6) Gildii, za co podnosimy sobie reputację w niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Zas w Xtm , habitaty pirackie posiada obrone w postaci wiez laserowych oraz wlasnnych eskadr.

To samo jest z Habitatami ze skryptu Pirate Guild, każdy posiada kilka statków do obrony, można też ich ilość zwiększyć przekazując zdobyte statki (M4, M3 i M6) Gildii, za co podnosimy sobie reputację w niej.

To odnosi sie skryptu Gildia Piracka dla Terran Conflict, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, skrypty takie jak System obronny Anarkis jak i Pirate Guild jakoś ulepszają to, tak samo skrypt opisany przez Pshema Security Services, za pomoc tego skryptu możemy wynająć ochronę dla naszej stacji. Tak samo jest w przypadku modu DDTC, ochrona cywilna i temu podobne.

Ale mi generalnie rozchodziło się o czystą grę, że autorzy jakoś to pominęli. I wydaje mi się że mają dużo takich " oczywistych " wpadek, gdzie coś powinno zaistnieć, to właśnie tego nie ma.

Raz na własne oczy widziałam jak 4 myśliwce zniszczyły stacje, to troszku.... dziwne, śmieszne. I wcale to nie były jakieś tam M3+, tylko M5 o ile dobrze pamiętam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie bardzo wierzę. W poprzednich wersjach TC, chyba to patcha 2.1 w misjach obrony stacji małe statki (M5 i M4) nagminnie lubiły rozbijać się o atakowane stacje, czasem kilka znikało w zetknięciu ze stacją. Żaden jednak nie rozwalił stacji. Albo więc stacja już wcześniej została pozbawiona osłon przez inne jednostki, albo otrzymała cios w postaci torpedy. Jeśli ktoś myśli że M5 rozwali stację, polecam przetestować samemu 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakoś nie bardzo wierzę. W poprzednich wersjach TC, chyba to patcha 2.1 w misjach obrony stacji małe statki (M5 i M4) nagminnie lubiły rozbijać się o atakowane stacje, czasem kilka znikało w zetknięciu ze stacją. Żaden jednak nie rozwalił stacji. Albo więc stacja już wcześniej została pozbawiona osłon przez inne jednostki, albo otrzymała cios w postaci torpedy. Jeśli ktoś myśli że M5 rozwali stację, polecam przetestować samemu 😎

Zależy czy to było IS czy OOS 😎 Wczoraj natknąłem się na taką sytuację. Wleciałem do sektora i zauważyłem teladiańską fabrykę produkująca lekką broń, miała tylko 23% kadłuba i osłony na poziomie 0. Ostrzeliwały ją dwa pirackie błotniaki 😀 Polatałem chwilę po tym sektorze, a one rozbiły się o nią. Gdybym wcale się tam nie pojawił to pewnie po parunastu minutach/godzinach by ją zniszczyły 😀

Innym razem widziałem jak piracka elite sama zniszczyła fabrykę. Trochę to trwało ale dała radę 😀 Przyglądałem się temu IS ale nie reagowałem, bo było mi to na rękę (ta stacja była konkurencją dla kompleksu, który właśnie wtedy budowałem) 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakoś nie bardzo wierzę. W poprzednich wersjach TC, chyba to patcha 2.1 w misjach obrony stacji małe statki (M5 i M4) nagminnie lubiły rozbijać się o atakowane stacje, czasem kilka znikało w zetknięciu ze stacją. Żaden jednak nie rozwalił stacji. Albo więc stacja już wcześniej została pozbawiona osłon przez inne jednostki, albo otrzymała cios w postaci torpedy. Jeśli ktoś myśli że M5 rozwali stację, polecam przetestować samemu 😎

Wykonując misję fabuły Poszukiwacz skarbów wleciałam do sektora Bala Gi's Joy, w celu zlokalizowania porzuconego kontenera, i tam na własne oczy widziałam jak 4 pirackie myśliwce klasy M5 lub M4 zniszczyły stację. Najpierw zdjęły osłony, a następnie przerobiły ją na "żyletki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z długiej serii głupotek i nielogiczności w tej grze. Kiedyś chciałem robić (częściowo dla zabawy a częściowo dla przyjemności, jako praca myślowa jakby tu polepszyć grę) spis tych wszystkich durnotek ale dałem spokój. Najważniejsze żeby taka grupa motywowała do dalszej gry a nie odstraszała.

Dlatego trochę mi brakuje takich tematów pozornie o niczym ale jednak wzajemnie motywujących typu - "jak ja to widzę", "to jest ładniejsze a to badziewniejsze" a nie tylko "jak się robi...", "jak znaleść.." itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...