Skocz do zawartości

Największa ładownia TL


gchojna1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można stać się szczęśliwym posiadaczem tego Ziemskiego TL z 80 tys ładowni (chyba interplanetary shutle czy cos takiego)? I czy można go mieć w grze w większej ilość niż jedna sztuka ?

Aktualnie latam już czterema TL (3 Argońskie Mamoth i jednym Borońskim Orka bo jest ładny - wiem wiem Wam się nie podoba bo przypomina suszarkę) ale potrzebuję więcej.

PS

uf... zebrałem kryształy do HUBa teraz przestawiam gospodarkę na krzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

gchojna1 napisał:

Aktualnie latam już czterema TL (3 Argońskie Mamoth i jednym Borońskim Orka bo jest ładny - wiem wiem Wam się nie podoba bo przypomina suszarkę)

Żeby tylko suszarkę 😛

Ziemski TL można zdobyć na dwa sposoby, pierwszym z nich jest sposób który podał ci Krutek. Drugi to możesz czekać aż ktoś porzuci taki statek, ale to może zająć wieczność. Żadna z fabuł nie daje ziemskiego TL. Gra X działa na naszą wyobraźnie, co oznacza że możesz sam sobie zrobić fabułę, misję zdobycia ziemskiego TL.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po ukończeniu Huba to nie będzie już taki potrzebny. Zanim go ukończę będę musiał postawić ok 100 fabryk microchipów najchętniej samowystarczalnych kompleksów.

Ale ale - w sektorach centralnych nie zdobywamy statków abordażem prawda ?

Najłatwiej jest zdobywać statki w sektorach granicznych i pirackich/nieznanych, w których nie ma patroli danej rasy ale nie jest powiedziane, że nie da się tego zrobić w centralnych. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji i taktyki.

Z TLami jest to o tyle ułatwione, że można je wynająć i kazać lecieć w jakieś bardziej ustronne miejsce, choćby na współrzędne oddalone o np. 200km od środka sektora, i tam przeprowadzić abordaż. Po wszystkim wystarczy przeprosić miejscową ochronę. Robiłem tak w 2.1, nie wiem czy coś się zmieniło od tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po ukończeniu Huba to nie będzie już taki potrzebny. Zanim go ukończę będę musiał postawić ok 100 fabryk microchipów najchętniej samowystarczalnych kompleksów.

Ale ale - w sektorach centralnych nie zdobywamy statków abordażem prawda ?

Nie przeginaj. 😛 Mi wystarczyło 30. Tydzień czasu i załatwione chipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Prowler napisał:

Niektórzy zostawiają np. włączoną SETA na noc, jeśli komuś coś takiego nie przeszkadza to też jest opcja

Ale o ile się nie mylę, gdy pozostawimy włączoną na dłuższy czas SETA, to czy nie ucierpi przy tym nasza reputacja? No i czy to nie jest pewnego rodzaju oszukiwanie ?

Misji Fabuł nie ma za wiele, autorzy specjalnie dali taką sporą ilość towarów do skolekcjonowania, byśmy mogli dłużej cieszyć się fabułą. Poza tym gdy twoje fabryki będą produkowały (nie musi być wcale taka spora ilość) lub statki klasy TL lub TS będą kupowały potrzebny produkt/surowce do ukończenia fabuły możesz w między czasie zabrać się za wykonywanie innej fabuły. Fabuła nie posiada określonego czasu w którym musisz ja wykonać, więc po co się tak śpieszyć. Jak za szybko wykonasz fabuły gra może szybciej ci się znudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Prowler napisał:

Niektórzy zostawiają np. włączoną SETA na noc, jeśli komuś coś takiego nie przeszkadza to też jest opcja

Ale o ile się nie mylę, gdy pozostawimy włączoną na dłuższy czas SETA, to czy nie ucierpi przy tym nasza reputacja? No i czy to nie jest pewnego rodzaju oszukiwanie ?

Misji Fabuł nie ma za wiele, autorzy specjalnie dali taką sporą ilość towarów do skolekcjonowania, byśmy mogli dłużej cieszyć się fabułą. Poza tym gdy twoje fabryki będą produkowały (nie musi być wcale taka spora ilość) lub statki klasy TL lub TS będą kupowały potrzebny produkt/surowce do ukończenia fabuły możesz w między czasie zabrać się za wykonywanie innej fabuły. Fabuła nie posiada określonego czasu w którym musisz ja wykonać, więc po co się tak śpieszyć. Jak za szybko wykonasz fabuły gra może szybciej ci się znudzić.

Tak, po jakimś czasie na seta spadają rangi i tak, jest to (przynajmniej dla mnie) w pewnym sensie oszukiwanie ale jeśli komuś zależy na szybkim ukończeniu HUBa to może tak zrobić i robi, patrząc na to co ludzie na forum Ego wypisują 😛

Nie pisałem, że ja z tego korzystam. W ostatnich miesiącach chyba nawet przesadzam, bo praktycznie w ogóle nie odpalam seta. Obecna rozgrywka: prawie 4 dni gry, a czas oszczędzony na SETA 00:00:16 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w trakcie lotu to ja korzystam z SETA, jak najbardziej. Nie lubię tępo gapić się w ekran 😛. Rozchodziło mi się tylko o to poco na pałę robić misje fabuły, żeby tylko jak najszybciej to ukończyć. To troszku mija się z celem. Misje są po to byśmy mogli się nimi cieszyć. To jest jak z pysznym ciastem, lepiej jest je jeść spokojnie i nim się delektować niż jeść jak żarłok, połykać w wielkich kawałkach nie zaznając nawet smaku tegoż ciasta 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak latam szybkim statkiem to długo nie czekam żeby gdzieś dolecieć a jak wolnym to mam czas na doglądanie moich włości.

Dokładnie 😛 Nawet jak lecę wolniejszym statkiem to zawsze jest coś do roboty- zerknięcie na to jak sobie radzą EST i przedstawiciele handlowi, sprawdzenie gdzie by można jeszcze jakąś fabrykę albo kompleks upchnąć lub czy jest gdzieś jakiś fajny statek do przejęcia/zniszczenia, itd itp 😎 Wiem, że do tych ostatnich spraw są skrypty i mapa Scorpa ale staram się ograniczać do minimum, wolę sam poszperać 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w sumie miałem ok. 50-60 fabryk i paru handlarzy skupujących chipy z fabryk NPC. W aktualnej rozgrywce właśnie rozpocząłem tą fabułę ale chyba nic z tego nie będzie, bo DDTC w obecnej formie jakoś mi nie podchodzi i najprawdopodobniej wrócę do gry bez niego albo odkurzę płytę z Reunion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na te samej wersji już od wielu miesięcy. Nie dokładam skryptów ani nawet nie apdejtuje 😛

Zamierzam tak grać aż mi się coś wykrzaczy liczę że może to być jeszcze wiele miesięcy. Wtedy aktualizacje i uaktualnienia skryptów - teraz widzą że wiele mam niepotrzebnych a jednego mi brakuje (do skomplikowanego rozwożenia towarów miedzy moimi fabrykami).

Najlepiej wywal skrypt i zacznij bez niego ale do Reuniona nie ma co wracać. IMHO nie oferuje nic więcej niż TC poza długim czasem zdobywania reputacji (niektórzy twierdzą że jeszcze BBS) a tracisz łatwe branie misji co jest dużym plusem TC - szczególnie lubię budowanie fabryk na zlecenia(kiedyś trafiłem chyba z 6 na raz)

Choć z drugiej strony Reunion bez dodatku oferował najbardziej zbalansowane statki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ani jednej fabryki nie postawiłam 😛 w trakcie wykonywania tej misji fabuły. Cały towar zakupowałam od NPC, co prawda zajęło mi to sporo czasu, ale uporałam się z tym. W między czasie robiłam inne fabuły. I to jest chyba najlepsze w TC właśnie za to kocham TC. Zawsze jest coś do zrobienia. Możesz sam sobie stworzyć fabułę - podejmując misje zlecenia, odrestaurowywać wraki w sektorach. Avarice - Dok zaopatrzeniowy, President End i wiele innych sektorów.

Ps. Wczoraj przytrafiło mi się coś bardzo dziwnego. Znalazłam w Paradiańskim sektorze opuszczoną M1 Duża orbitalna platforma obronna. Nie sądziłam że można napotkać opuszczone platformy 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem. To robi jakiś skrypt. Platforma to taki statek więc pewnie tak samo jest traktowana.

Rozbudowa imperium (fabryki handlowcy) daje zupełnie nową jakość. Nie musisz rezygnować z tego co robisz ale w międzyczasie masz o co się troszczyć. Pamiętam kiedyś próbowałem wszystko robić na raz i nakręcałem się tak że tętno miałem jak po biegu. Pomimo tego że fakt dużo jest do zrobienia polecam myśleć o jednej rzeczy na raz 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja gram na te samej wersji już od wielu miesięcy. Nie dokładam skryptów ani nawet nie apdejtuje 😛

Zamierzam tak grać aż mi się coś wykrzaczy liczę że może to być jeszcze wiele miesięcy. Wtedy aktualizacje i uaktualnienia skryptów - teraz widzą że wiele mam niepotrzebnych a jednego mi brakuje (do skomplikowanego rozwożenia towarów miedzy moimi fabrykami).

Najlepiej wywal skrypt i zacznij bez niego ale do Reuniona nie ma co wracać. IMHO nie oferuje nic więcej niż TC poza długim czasem zdobywania reputacji (niektórzy twierdzą że jeszcze BBS) a tracisz łatwe branie misji co jest dużym plusem TC - szczególnie lubię budowanie fabryk na zlecenia(kiedyś trafiłem chyba z 6 na raz)

Choć z drugiej strony Reunion bez dodatku oferował najbardziej zbalansowane statki.

Akurat tych nowych misji mi nie będzie brakowało. Są co prawda fajnym dodatkiem ale kasa z nich leci tak szybko, że już wcale nie ma wyzwania. W Reunion trudniej jest do czegoś dojść i trzeba się dużo bardziej nakombinować, brakuje mi tego czasami 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...