Skocz do zawartości

Equipment Research and Development


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

marko22 napisał:

No od Ciebie jako pierwszej przelew na konto będzie widziany bardzo miło za te obrazki.

Coś Ci nie pasi w opisach moich tematów? Przeszkadza Ci ilość zamieszczanych fotek? Masz jakiś problem?

Zamieszczam tyle fotek ile mi się podoba, robię to po to by osoba czytająca temat mógła bezproblemowo korzystać z skryptu do którego zrobiłam spolszczenie.

Idź lepiej czepiać się kogoś innego 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podobnie jak w X3R możesz do DOK-u dodać dowolny towar jak do Stacji Handlowej. Warunek tylko taki, że może to być broń lub osłony. Czyli kupując Stację Handlową handlujesz w niej wszystkimi produktami handlowymi jakie sobie dodasz, oprócz broni i osłon. Natomiast w DOK-ach handlujesz wszystkimi towarami jakie sobie dodasz, ale może to być broń lub osłony.

Mam nadzieję że jasno opisałem? 😎

Jak dodaje się towar do SH lub DOK-u to chyba wiesz? Wystarczy zadokować statkiem z takim towarem w ładowni i z jego poziomu wejść do opcji Dostosuj ustawienia stacji, przekazać jedna sztukę towaru do stacji i już. Towar można zabrać ze stacji na statek. Pozostaje jeszcze ustalić ceny i wsio.

Jeśli dobrze pamiętam, to w SH i DOK-ach jest też polecenie "Dodaj towar do stacji", wybierasz jakąś fabrykę z towarem, który chcesz dodać, wybierasz w niej ten towar i potwierdzasz, Towar jest dodany do SH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszytsko tu rozumiem. Czyli sprawa analogiczna, jak w przypadku stacji handlowej.

Co jesli chce dodac takie ulepszenia jak handlowe mk1,2,3 nawigacyjne, automaty dokujace, i te wszelkie inne dobrodziejstwa dostepne dla statkow? Czy w identyczny robie jakbym dodawal zwyczajny towar i ulepszenie np. seta juz tam bedzie dostepne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien Yacku ? Dawno nie stawiałem placówek handlowych ale wydawało mi się, że można tam dodawać normalnie broń i tarcze. Różnica pomiędzy tymi stacjami była tylko w pojemności i wielkości doków.

Sorkvild, właśnie w tym jest ból. Nie można w ogóle dodawać takich upgrade'ów i trzeba się posiłkować dodatkowymi skryptami 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jesteś pewien Yacku ? Dawno nie stawiałem placówek handlowych ale wydawało mi się, że można tam dodawać normalnie broń i tarcze. Różnica pomiędzy tymi stacjami była tylko w pojemności i wielkości doków.

Sprawdź sam. Po to właśnie są SH i DOK-i, bo handlują różnym towarem.

Do tego pisałem nie dawno odnośnie Pirate Guil, że w stoczniach pirackich można kupić Placówki Wojskowe, które łączą cechy SH i DOK-ów, ponieważ pozwalają na handlowanie i towarami i bronią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sprawdziłem, potwierdzam.

Dziwne, kilka dni temu postawiłem SH i chciałem dodać uzbrojenie do niej i nie mogłem. Dlatego stawiam Placówki Wojskowe.

Czy zadokowałeś własnym statkiem, czy dodawałeś towar zdalnie z innego?

Bo ja teraz zadokowałem własnym, a poprzednio zdalnie. Choć to nie powinno mieć znaczenia.

Głupie to, powinno być rozróżnienie. Jeśli dobrze pamiętam to w X3R tak było. Ale głowy nie dam, a sprawdzać teraz mi się nie chce.

W takim razie po co SH i DOK-i. Doki lepsze bo duże statki mogą do nich dokować.

A, i jeszcze jedno, nie ma w rozkazach dodaj towar do stacji, można tylko poprzez przeniesienie z ładowni. Takie coś to chyba w HQ jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokowałem własnym statkiem ale z tego co kojarzę dało radę dodać też zdalnie. Nie pamiętam jak to dokładnie było w Reunion, rzadko tam używałem stacji handlowych.

Czy głupie ? Jak dla mnie akurat to nie, bo różnica jest w cenie i to spora, a TSom te większe doki nie są wcale potrzebne. Można tworzyć sieci stacji handlowych, doki stawiając tylko w strategicznych miejscach. Głupie jest tylko to, że mają taką samą pojemność magazynów dla poszczególnych towarów. Doki zaopatrzeniowe powinny móc pomieścić ich dużo więcej. Są do tego skrypty ale szkoda, że spece w Ego sami o tym nie pomyśleli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy głupie ? Jak dla mnie akurat to nie, bo różnica jest w cenie i to spora, a TSom te większe doki nie są wcale potrzebne.

Dla mnie głupie, ceny można ustalać, więc nie w tym rzecz. Chcesz handlować produktami, kupujesz SH, chcesz bronią, rakietami i osłonami, musisz kupić DOK. Chcesz jednym i drugim, też możesz ale w HQ. Taki był między innymi powód powstania Kwatery Głównej.

Dziwne jest to że wydało mi się że właśnie jak kupiłem kilka dni temu SH to nie mogłem do niej włożyć uzbrojenia i rakiet. Dlatego zacząłem stawiać Placówki Wojskowe, ale teraz to juz mam taki mętlik w głowie że sam nie wiem 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Czy głupie ? Jak dla mnie akurat to nie, bo różnica jest w cenie i to spora, a TSom te większe doki nie są wcale potrzebne.

Dla mnie głupie, ceny można ustalać, więc nie w tym rzecz. Chcesz handlować produktami, kupujesz SH, chcesz bronią, rakietami i osłonami, musisz kupić DOK. Chcesz jednym i drugim, też możesz ale w HQ. Taki był między innymi powód powstania Kwatery Głównej.

Dziwne jest to że wydało mi się że właśnie jak kupiłem kilka dni temu SH to nie mogłem do niej włożyć uzbrojenia i rakiet. Dlatego zacząłem stawiać Placówki Wojskowe, ale teraz to juz mam taki mętlik w głowie że sam nie wiem 😎

Ceny samych stacji.

Kwatery główne mają znacznie większą pojemność i sporo innych funkcji, więc raczej nie zostały wymyślone pod kątem takiego codziennego handlu. HQ w vanilla może być tylko jedno i to po kilku(nastu) tygodniach gry. Większość ludzi zanim dojdzie do tego etapu ma już tak rozwinięte imperium, że praktycznie nie bardzo jest już po co dalej grać. HQ jest taką wisienką na torcie 😎

Doki zaopatrzeniowe służą do wyposażania wszystkich statków, tak małych jak i dużych. Możemy mieć tylko pretensje do Ego że nie wprowadzili możliwości dodawania do ich oferty upgrade'ów i oprogramowania wszelkiej maści oraz większej pojemności na towary. Z tego co pamiętam mieszczą się tam np. zaledwie 2 sztuki PPC lub osłon 1 i 2 GJ, a byle jaki niszczyciel potrzebuje ich 5-10 razy więcej.

Przy okazji, placówki wojskowe czymś się różnią od doków i stacji handlowych w kwestii pojemności towarów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...