Skocz do zawartości

Skrypt Shiploot


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tych, którzy nie lubią złomiarstwa w wykonaniu BSE (NPC Bail Addon dla TC) i SCS pojawił się alternatywny skrypt (może działać z NPC). Skrypt nazywa się ShipLoot.

Dzięki temu skryptowi można przejmować porzucone statki, odzyskiwać z nich materiały, a dzięki tym materiałom, wynajęci lub zakupieni mechanicy po odpowiednim przeszkoleniu będą naprawiać nasze statki, tuningować je, a nawet je zmieniać (cokolwiek to znaczy).

Możliwy jest również handel odzyskanymi materiałami i łupami z porzuconych statków.

Skrypt ma tylko jedną wadę, po wydaniu komendy zmienia porzucone statki w boje, z których można tylko odzyskać materiały potrzebne dla tego skryptu, nie da się już takiego statku przejąć, naprawić, sprzedać lub ogołocić z broni.

Skrypt w najnowszej wersji posiada już polskie tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skrypt ma tylko jedną wadę, po wydaniu komendy zmienia porzucone statki w boje, z których można tylko odzyskać materiały potrzebne dla tego skryptu, nie da się już takiego statku przejąć, naprawić, sprzedać lub ogołocić z broni.

Tak jednakże nie wszystkie. Jeśli ktoś używa NPC BA, część statków zostanie opuszczona w tradycyjny sposób. Dzięki współpracy z NPC BA można sobie urozmaicić zbieranie złomu 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz to rozwinąć? Jak to jest z tymi bojami? Mnie zmieniło wszystkie porzucone statki w boje, czyli nie mogłem ich normalnie przejąć i sprzedać. Może coś za szybko źle oceniłem skrypt. W tej chwili go nie mam, przy kolejnej reinstalacji, dla kolejnej wersji moda DDTC go pominąłem, ale może źle zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mnie zmieniło wszystkie porzucone statki w boje, czyli nie mogłem ich normalnie przejąć i sprzedać.

Niemożliwe Yacku. Sprawa wygląda tak, że część statków staje się bojami o nazwie "wrak..." a część zostaje tradycyjnie porzucona. Jeśli miałbym określać to procentowo powiedziałbym, że wychodzi tak po 50% z tym, że wraki - boje dość szybko znikają (dzięki temu nie zamulają gry). Uważam iż skrypt jest fajny, pomimo, że nie sprawdziłem jeszcze wszystkich jego możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten skrypt jest świetny. Dzięki niemu można zająć się prawdziwym "złomiarstwem". Nie przejmujemy tu bardziej lub mniej uszkodzonego statku, który wystarczy trochę "wyklepać" RL, lecz zbieramy kawałki tych statków. Co prawda łatwo się zbiera, ale dzięki temu, że ceny złomu są niskie (isolinearne gondole grawitonów - 2500) a w jednym wraku można znależć, jeden element góra dwa, równowaga zostaje zachowana 😀

Aż człowiekowi chce się telepać z wózeczkiem po ten złom 😀

Cytat

To miałeś szczęście. A ja już taki jestem, że muszę wszystko włączyć co jest do włączenie, wszystko wyłączyć co jest do wyłączenie itp. taki nawyk beta testera - sapera 😀

Istotnie miałem szczęście, a raczej pecha bo nie znalazłem tej opcji. Jakbym ją gdzieś dojrzał to na pewno, bym użył 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tuningujesz tak że statek ma troszkę lepsze właściwości niż normalnie np. większą maksymalną prędkość ale ja się w takie coś nie bawię bo to mi psuje grę. Lepiej sobie wrzuć skrypty "Lucikes_Skript_Kollektion_TC.exe" (poszukaj sobie w googlach. Tam będziesz mógł wynajmować załogę do statku (w sumie kilka rodzajów - technicy, strzelcy itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GieNkoV, jak nie wiesz o co chodzi to nie pisz, szczególnie bzdur. Doe doskonale wie co to jest tuningowanie. Jemu chodziło o to, aby napisać jak wygląda ono w tym skrypcie. Nie od parady napisał to pytanie właśnie w tym temacie.

Doe, mało grałem z tym skryptem, ale jak tłumaczyłem go to się ciut dowiedziałem. Aby tuningować statki musisz wynająć, kupić mechaników. Musisz również posiadać odpowiednie komponenty do tuningu. Komponenty zbiera się z porzuconych statków. 1 porzucony statek to najczęściej 1 sztuka jednego komponentu. Do tuningu potrzeba sporo różnych komponentów, więc nie od razu można zacząć bawić się tuningiem. Ponadto mechanicy muszą mieć odpowiednie doświadczenie, które zdobywają z czasem, więc mogą też odmówić tuningu, tłumacząc się że nie mają jeszcze doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby znalazłem mechanika, przypisałem klawisz "Szabrowanie wraków" i ... nic ;/

Nawet nie jestem pewien, że mam tego mechanika bo nigdzie go nie widzę. Znalazłem go w Argońskim doku. Niby zainstalował sklep ale nic z tego nie wynika.

Do wraków podlatuję bardzo blisko. Ktoś z Was już zbierał złom ?

Edit:

Udało mi się raz na 8 prób z różnymi wrakami podjać jakiś element. Od czego to zależy ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do wraków podlatuję bardzo blisko. Ktoś z Was już zbierał złom ?Edit:Udało mi się raz na 8 prób z różnymi wrakami podjać jakiś element. Od czego to zależy ?

Oczywiście, że tak od kilku dni zbieram w ten sposób złom. Musisz podlecieć bardzo blisko tak poniżej 300m. Nie ma łatwo 😁

A mechanika zobaczysz wybierając opcję zarządzaj wynajętymi mechanikami, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

przypisanie klawisza z klawiatury w opcji sterowanie; interfejs sprawę ułatwia i można podejmować szczątki z odległości 600m - 700m

Po pierwsze to bez przypisanego klawisza w ogóle nie da rady zebrać złomu 😀

Po drugie 600m - 700m? 😁 Moze jest ciut więcej niż 300, ale na pewno nie 600. Sprawdzałem odległości co 50m i niektóre wraki można było oskubać z 300 a niektóre jeszcze nie. Sprawdź dokładnie Kedug, bo chyba coś Ci się pomyliło 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azakal napisałem co miałem mogę ci jeszcze dodać że jak zacząłem nową grę i uruchomiłem zbieracza to pierwsze boje podnosiłem z odległości 1km ale potem ta odległość zaczęła spadać no i teraz utrzymuje się na tym poziomie choć nieraz muszę podlecieć bliżej tak jak ty piszesz czyli 300m a nawet mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było klawisz przypisać ... tyle kombinacji i takie proste 😁

Oki doki, to mam kolejne pytania:

1. Ilu mechaników może być na statku - by pracowali nie obijali sie jako pasażerowie.

2. Do czego służy zakładanie sklepu na statku?

3. W jaki sposób można uczyć mechanika - potocznie podnosić mu skilla?

4. Co determinuje o rekrutacji mechanika na stacjach?

5. Na jakich stacjach najlepiej szukać mechaników?

😁 Na dobry początek wystarczy. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z odległościami jest różnie i ja nie widzę reguły: raz podnoszę z 1700 m, raz z 600 a jeszcze innym razem z 200 m.

Pod pytaniami Krutka podpisuję się wszystkimi kończynami.

Nie widzę podjętych elementów na statku.

Ile tego trzeba zebrać aby można było tuningować statek.

Jak tuningować statek - bo nie widzę żadnych komend do tego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy komuś już się udało tunningować statki?

Jeszcze nie bawiłem się tunningiem z braku czasu, może w weekend spróbuję. Jednakże w skrypt shiploot oprócz hotkeyów do zbierania złomu i przeglądania łupów, dodaje klawisze "zwiększ energię osłon" i zwiększ energię laserów" 😁

Może to są te tunningi 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
Cytat

Czy komuś już się udało tunningować statki?

Jeszcze nie bawiłem się tunningiem z braku czasu, może w weekend spróbuję. Jednakże w skrypt shiploot oprócz hotkeyów do zbierania złomu i przeglądania łupów, dodaje klawisze "zwiększ energię osłon" i zwiększ energię laserów" 😁

Może to są te tunningi 😁

Zastanawiałem się który skrypt dodał mi te opcje, tym bardziej, że próbując przetestować to w kosmosie, nie było żadnych efektów. Jeśli to są opcje tunningu (lasery i osłony), to twórcy skryptu nie zdublowali się z możliwościami tunnigu w Stoczni Maruder (szybkośc i sterowność statku).

Być może, do tunningu może być potrzebny sklep na stacji z przydzielonym mechanikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...