Skocz do zawartości

Łączenie fabryk


ThePravator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.04.2012 o 21:40, Green napisał:

pisząc o tych patch'ach

cyt.

(dograć patch (najnowszy), który nadpisze plik exe z wersji steamowej na wersję DVD i będziesz mógł grać bez łączenia się ze Steamem.) koniec cyt.

to masz na myśli: X3TCUpdate2.0_to_3.0 oraz z 3.0 na 3.1 - dobrze zrozumiałem, chcę się upewnić

Najnowszy patch to 3.2

Ale to tylko szczegół. Chodziło o to, ze jeśli nawet wersję Steam będziesz miał w wersji 3.2, to instalując patcha 3.2 nad grasz tylko pliki, w tym plik .exe, który zmieni się z pliku .exe Steamowego na plik DVD.

Działa z TC, dla AP jest dostępny osobno plik exe NoSteam.

Tylko po co taka kombinacja? Masz płytę DVD, to zainstaluj grę jeszcze raz. Nie chcesz, nie umiesz wyczyścić rejestru, to zainstaluj grę w innym katalogu niż domyślny przy instalacji, ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 20.04.2012 o 03:39, Yacek napisał:

Tylko po co taka kombinacja? Masz płytę DVD, to zainstaluj grę jeszcze raz. Nie chcesz, nie umiesz wyczyścić rejestru, to zainstaluj grę w innym katalogu niż domyślny przy instalacji, ten sam efekt.

tzn. jaka kombinacja?

ze steam'a ściągnąłem grę X3 TC następnie przeniosłem ją do innej partycji

o ile pamiętam była w wersji 2,cos tam, zainstalowałem patcha na 3.0, edytowałem plik Lang z 44 na 48 i hula jak złoto

zdziwiłem się nieco, że ta wersja nie wymagała standardowej instalacji (fakt możliwości przenoszenia całego katalogu z grą)

ciekawe jest także to, że zapomniałem usunąć save a pomimo to wszystko działa - na początku wczytało tylko autosave a tzw. Twardych (polisa) nie widziało jednak już w samej grze pojawiły się także i tamte i teraz wszystko działa

oczywiście pamiętałem o skryptach i modach, skopiowałem po instalacji patcha 3.0

mam płytę oryginalną DVD oczywiście i w związku z tym co sugerujesz, gdyż nie zakumałem 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drugim dysku mam zainstalowany system oraz X3 TC i także nie mogłem zbudować kompleksu w żaden sposób, dopiero ta steam'owska wersja problem rozwiązała, próbowałem wielu sposobów i niestety reinstalacja gry wraz z czyszczeniem rejestru niewiele dała w temacie

za to bardzo dziękuję za poradą z wersją steam 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2012 o 22:43, Renegade napisał:

Zacytuję napis z mojego pudełka TES'a V Skryim "Kod aktywacyjny umieszczony w pudełku umożliwia grę wyłącznie na terytorium Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier". Oznacza to tyle, że jednak nie gdziekolwiek jesteś. Nie wiem jak z innymi grami ale w sumie to nie jest najważniejsze. W tym przypadku najważniejsze jest pytanie "Dlaczego?".

Moim zdaniem z tym piractwem wpadamy w błędne koło, bo nie oszukujmy się, gry nie są tanie, co powoduje zwiększenie piractwa. Zamiast zmniejszać cenę występują nawet ruchy w przeciwną stronę (StarCraft II i jego 200zł na start. Chyba Blizzard ma zbyt duże mniemanie o sobie, bo dla mnie żadna gra nie jest warta takich pieniędzy). Swoją drogą to ciekaw jestem jak to jest ze starymi grami (pod względem prawnym), których nieużywanych już nigdzie nie dostaniesz, a wg. niektórych twórców kupowanie używanej gry jest takie samo lub nawet gorsze niż piractwo.

Oj kolego, coś kręcisz. Zaskoczę cię, albowiem też mam Skyrim'a i na moim pudełku jest napisane cosik innego, mianowicie: "Kod umieszczony w pudełku umożliwia aktywację gry wyłącznie na terytorium Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier". Grę aktywowałem w Polsce - grać mogę nawet w stanach. Co stoi mi na przeszkodzie?

Stare gry (przynajmniej kilka z nich) można zdobyć polując na serwisach aukcyjnych. Warty wspomnienia jest też polski serwis GOG.com (Good Old Games), który w ofercie ma właśnie starsze, trudno dostępne gry. Zawsze pozostaje też niechlubna droga piractwa...

Co do piractwa - nie popieram, choć dobrze, że jest. Coraz wymyślniejsze zabezpieczenie doskwierają głównie posiadaczom legalnych wersji. Kupiłem grę - wspomogłem twórców - mogę z nią zrobić co chcę. Wnerwia mnie np. konieczność posiadania płyty w napędzie - wklejam cracka i już. Choć często takie działanie ma swoje niemiłe następstwa, jak np. brak możliwości grania w multi. Steam jest pozbawiony tych bzdetów, wiem że gry jakie posiadam nigdy nie zostaną zniszczone w skutek awarii dysku, czy porysowania płyty. Są sobie gdzieś hen daleko na serwerze, gotowe do ściągnięcia na każdy komputer, z którego się zaloguję na moje konto. I to lubię 😀

Sorry za offtop, ale nie mogłem się powstrzymać 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2012 o 08:46, Piteropeter napisał:

Oj kolego, coś kręcisz. Zaskoczę cię, albowiem też mam Skyrim'a i na moim pudełku jest napisane cosik innego, mianowicie: "Kod umieszczony w pudełku umożliwia aktywację gry wyłącznie na terytorium Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier". Grę aktywowałem w Polsce - grać mogę nawet w stanach. Co stoi mi na przeszkodzie?

http://img7.imageshack.us/img7/4865/aktywacja.jpg

U mnie pisze nieco inaczej 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam

znowu mam problem z budową kompleksu,

wszystko działało po ściągnięciu wersji steeam, teraz także to zrobiłem (jest juz wersja 3.2b)

instalowałem X-Tra Ship/Station Pack - Prev Cadius Ship Pack z tego linka http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=308762

oraz capture.stations 1.0 i teraz znowu mam kłopot z budową kompleksu po prawej stronie żadnej fabryki do połączenia nie wyświetla

poprzez steam sprawdzałem spójność plików gry i wszystko niby gra a niestety tak nie jest

ma ktoś jakieś pomysły - sugestie co z tym fantem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. gdzie "podano wyżej"?

doświadczenie już jako takie posiadam odnośnie stawiania kompleksów (mam już kilka dość pokaźnych rozmiarów kompleksy)

cała sytuacja z tą "niemożnaścią" zdarzyła się niedawno i nie wiem z czym to skojarzyć - to co mi podpowiada wiedza opisałem wyżej

natomiast zauważyłem także inny mankament otóż mam zainstalowany Factory Complex C. i nie mogę przesunąć stacji tylko mi "pipczy" natomiast żadnego ruchu w pionie czy w poziomie

przedtem działało mi znakomicie (mam fachowo poukładane kompleksy)

i teraz pytanie co to się właśnie wydażyło. że taki ZONG

stąd moje pytanie do "fachowców"

obecnie mam dwie wersje steam - jedna na steam na dysku C - druga na innym dysku, wszystkie mody i skrypty skopiowane

w obu wersjach wyżej opisane sytuacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2012 o 23:38, Green napisał:

tzn. gdzie "podano wyżej"?

W tym temacie, we wcześniejszych postach.

W dniu 15.10.2012 o 23:38, Green napisał:

obecnie mam dwie wersje steam - jedna na steam na dysku C - druga na innym dysku, wszystkie mody i skrypty skopiowane

w obu wersjach wyżej opisane sytuacje

To nie znaczy, że masz dwie złe wersje, tylko że plik sav, którego wczytujesz w obu może być uszkodzony (zawierać jakiś błąd uniemożliwiający budowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2012 o 03:50, Yacek napisał:

W tym temacie, we wcześniejszych postach.

Yacek, to chyba logiczne, że cały ten temat przeczytałem od deski do deski

wcześniej także pisałem w tym temacie

potrafię wyciągać logiczne wnioski oraz z nich korzystać natomiast kiepsko znoszę bezsensowne wpisy, chociaż rozumiem, że każdy na swój sposób stara się pomóc i doceniam to

to z tymi save'ami sprawdzę i dam znać

pozdrawiam eksploratorów X świata 😉

dodano

i coś może być na rzeczy z tymi save;ami, gdyż niektórych wcześniejszych zapisów nie mogę wczytać - wyświetla komunikat"Error loading savegame,may be corrupt!"

i co z tym fantem zrobić, nowa gra lub ewentualnie olać kompleksy i kontynuować grę

może przeskanować te pliki z save;ami, może jest jakiś sposób, jak ktoś się z tym spotkał to chętnie posłucham rozwiązań

pozdrawiam 👽

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2012 o 09:48, Green napisał:

i coś może być na rzeczy z tymi save;ami, gdyż niektórych wcześniejszych zapisów nie mogę wczytać - wyświetla komunikat"Error loading savegame,may be corrupt!"

Jedyne co znam na to: nowa gra.

Zamiast się obruszać, napisałbyś coś konkretnego o tym problemie:

- jaką stacje nie możesz dołączyć.

- czy jesteś pewien, że stacja jest w odpowiedniej odległości od węzła kompleksu, we wszystkich trzech współrzędnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2012 o 12:29, Green napisał:

to ostatnie modyfikacje gry, przedtem pracowało wszystko dobrze

zrobiłem teraz tak, że moje save skopiowałem oraz usunąłem z systemowego C (egosoft/X3/save)

rozpocząłem nową gre i o dziwo poprzednie wady jak readteksty zniknęły

zobaczymy, może to był sygnał abym rozpoczął nową trudniejszą wersje gry

dzięki za odzew oraz porady, jeszcze popróbuje

pozdrawiam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...