Skocz do zawartości

Mod który dodaje widok z kokpitu TC


Dertit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skryptów i modów szukaj w tym temacie: Community Script & Mod Download Library for X3: Terran Conflict, oczywiście tych, których nie znajdziesz opisanych na tym forum, lub w temacie o spolszczeniach skryptów.

Co do kokpitów to jest ich kilka:

[MOD] CockpitCallback MOD v1.0(for v2.0+) 05/04/2009

[MOD] PSCO1's CockpitMod v1.18b for X3TC v2.1 [updated Sep.21.2009]

[MOD] Shawn's Cockpit Mod v1.5 for X3TC feat. Weazel

[MOD] New Cockpit Mod for X3TC (using Arkblade's and Imp's mods)

Który lepszy to nie powiem, nie używam, dla mnie to tylko bezsensowne zasłanianie widoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dokładnie tak.

😁

Cytat

Tylko że nie wiem jak ty, ale ja zawsze latam z widokiem z kokpitu.

Pisałem to chyba z dziesięć razy w różnych tematach że latam panterą i czasem przejmuje kontrole nad wieżyczką albo na widok statku od tyłu jak robię jakieś manewry. (ale czasem specjalnie wlatuje w jakiegoś M6 lub M3 żeby go zniszczyć na szybko 😀 )(Latam 154m/s bo wpłaciłem mechanikowi na cele medyczne 🤪 kosmiczne ziele 😀 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kokpit byłby klimatyczny, gdyby był bardziej zintegrowany z grą, tzn. te wskaźniki stanu tarczy i kadłuba pokazane gdzieś na desce rozdzielczej, jakoś wkomponowane monitorki itd. Podobnie systemy broni. Ale wtedy zasłaniałoby to naprawdę sporo widoku albo odbiłoby się to na ich czytelności.

Tam, gdzie jest to połączenie praktycznie 2D dziobu z jakimś 3D kokpitem - wyglada fatalne.

A takie pytanko, czy to obniża wydajnosć gry? Czy mozę wręcz przeciwnie, dzięki zasłonięciu części widoku ją poprawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj uwagi odnośnie kokpitu mogą być faktycznie podzielone. Ponieważ faktycznie może troszku przysłaniać ekran co zdecydowanie utrudnia grę, z drugiej jednak strony taki modzik zdecydowanie " ożywia " otoczenie i tak patrząc się na te foteczki tych kokpitów, to muszę szczerze przyznać że aż zastanawiam się nad tym czy nie zacząć znowu grać w X3 TC 🤪

Naprawdę fajnie to wygląda, a odnośnie przysłaniania ekranu no cóż moim zdaniem to do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Edit

Właśnie pobrałam ten modzik i działa całkiem dobrze.

Cytat

Kokpit byłby klimatyczny, gdyby był bardziej zintegrowany z grą, tzn. te wskaźniki stanu tarczy i kadłuba pokazane gdzieś na desce rozdzielczej, jakoś wkomponowane monitorki itd.

No u mnie wskaźniki tarcz laserów są kompatybilne i nadaje jak najbardziej klimatu tej grze. Nawet przy odpalaniu silników fajnie kabiną lekko potrząsa 😁 Ja osobiście odczuwam jak bym grała w zupełnie nową grę.

Edit 2

No a więc po dobrych paru godzinach gry i właściwie zakończeniu fabuły Terran czyli troszku mi to zajęło. Szczerze przyznam się że posiadając mod dodający kokpit bardzo urozmaicił mi grę. Gra nabrała takiego smaczku że aż miło siedzi się w tym kokpicie, czuję że naprawdę jestem w statku, a nie jakąś kamerą lecącą za statkiem 😀

W misji gdzie musiałam przetransportować 200 Teladianium do sektora M148 zasiadając za sterami TS woooow fajnie ten kokpit wygląda, aż przyjemnie mi się leciało.

Szkoda tylko że te kokpity nie są wszystkim statkom przypisane, bo gdy przesiadłam się do Korda to kokpitu już nie było. Odczułam wielką ..... pustkę, zrozumiałam w tedy że nie wyobrażam już sobie gry X3 TC bez modu dodającego kokpit. Uważam iż ten mod ciągle wymaga poprawek kosmetycznych ale moim zdaniem jest to kawał świetnej roboty. Tutaj jest link z modu którego osobiście teraz korzystam i jestem wielce zadowolona http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=249168.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ogolnie nie jestem fanem kopkitow w X3. Jakos lepiej lata mnie sie bez tych dodatkow na ekranie. Z kolei w X2, kokpity czynily niesamowity klimat w czasie lotu i nie ma co sie dziwic dlaczego wciaz sa przerabiane na potrzebny TC 😀

Przyznam, ze nie testowalem zadnego kokpit moda dla TC, a chetnie chcialbym sprawdzic jak z tym sie gra. Znalazlem trzy mody z kokpitami z czym jeden jest chyba najpopularniejszy jesli chodzi o dluga na kilkadziesiąt stron dyskusje (PSCO1).

I tak podaje linki

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=254635 (Psco1)

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=219037 (cockpit callback mod)

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=262446 (its-psco1)

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=249168 (Shawns Cockpit Mod)

Zalezy mnie na kompletnym modzie, podmieniajacym wszytskie statki, oczywiscie roznorodnosc tez sie liczy. Ktory mozecie tutaj polecic i dlaczego. Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja używam Shawns CockpitMod v1.5 i jestem z niego bardzo zadowolona, nadaje klimacik. Gdy dokonujemy przyśpieszenia cała kabina trzęsie się a wyświetlacze i wykresy dodają kolejnego smaku. Pomimo tego że kokpity zakrywają cześć widoku, to jakoś mi to nie przeszkadza, może kwestia przyzwyczajenia. Ale gdy zainstalowałam ten skrypt to nawet chciało mi się polatać głupim TS-kiem bo ma naprawdę super kokpit. Jak dla mnie to małą wadą jest to że krzesła są puste, fajnie by było widzieć kogoś siedzącego na nich.

Więc ja jestem jak najbardziej za kokpitami w grze. A co do CockpitMod v1.5 to sorki Sork 😀 ale ten mod nie ma kokpitu dla chyba dla szabli, statku eksperymentalnego i tropiciela światła o ile dobrze pamiętam. Ale o ile dobrze pamiętam nie lubisz ziemskich jednostek więc ten skrypt jest jak najbardziej dla ciebie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1. Ponownie przeniosłem post, trzymaj się tematów, nie twórz niepotrzebnie nowych tematów o tym samym.

2. A tak konkretnie to jaki mod? Zobacz do oryginalnego tematu na forum angielskim Ego, dokąd prowadzą linki, tam masz w każdym opis jak należy instalować moda. Nie znasz angielskiego? Użyj google translate, wystarczy by zrozumieć.

3. O instalacji modów możesz przeczytać w FAQ#9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...