Skocz do zawartości

Skrypt Salvage Claim Software


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrypt Salvage Claim Software służy do przejmowania porzuconych przez pilotów statków. Działa podobnie jak Wirus Włamań Systemowych, czyli wystarczy podlecieć do statku bez pilota, wybrać go na cel, nacisnąć przypisany do skryptu klawisz i statek jest już nasz. Działa jednak z dalszej odległości niż Wirus (do 5 km) i jest legalny, więc nie będziemy mieć kłopotów z policją mając go na pokładzie.

Instalacja jest trochę zagmatwana:

1. Ściągamy najnowszą wersję Plugin Managera i instalujemy.

2. Ściągamy poprawki do Plugin managera. Dostępne są w pierwszym poście tematu o SCS, pod linkiem HERE. Poprawki powinniśmy wypakować wrzucić (nadpisując pliki) do katalogu script w katalogu Plugin Managera. Gdyby były jakieś problemy po instalacji to można też ręcznie wgrać poprawki do katalogu script w katalogu gry X3:TC.

3. Ściągamy również skrypt SCS

4. Uruchamiamy Plugin Managera, przechodzimy do Settings/Configure Installer, następnie na zakładkę Modules i zaznaczamy opcję Custom Ware Control (mam być ptaszek przy Enable). W głównym oknie Managera pojawi się nowa zakładka Custom Wares.

5. Instalujemy skrypt SCS. Sprawdzamy czy na zakładce Custom Wares pojawił SCS w oknie Ware i czy ma Enable na YES.

Teraz możemy uruchomić grę i sprawdzić czy w DOK-ach zaopatrzeniowych Teledian pojawił się SCS (kosztuje 4 512 076, więc taniej niż w X3).

Zauważyłem dziwną przypadłość związaną z tym skryptem i Plugin Managerem. Skrypt po instalacji tworzy w katalogu głównym gry dodatkowe pliki .dat .cat o kolejnym numerze. Jednak gdy instaluję kolejny skrypt, nie ważne w jaki sposób,czy poprzez dwuklik na pliku skryptu, czy poprzez otwarcie Plugin Managera i instalację z jego poziomu skryptu. Przy wychodzeniu z Plugin Managera następuje zapisywanie zmian konfiguracji i dodatkowe pliki .cat .dat z SCS znikają z katalogu głównego gry. Gdy uruchomię grę nie mam SCS w DOK-ach Teledian, ani w ładowni statku. Muszę po instalacji kolejnego skryptu zamknąć Plugin Managera, poczekać aż zapisana zostanie zmiana konfiguracji, ponownie otworzyć Plugin Managera i od razu go zamknąć. Po tym ponownym otwarciu i zamknięciu Plugin Managera dodatkowe pliki .dat .cat z SCS ponownie pojawiają się w katalogu głównym gry i wszystko działa OK.

Spolszczenia skryptu szukaj tutaj: X3TC - spolszczenia do skryptów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma Warsztatu.

Spoiler

Naprawia się samemu. Wychodzisz ze statku, masz wtedy w slocie broni coś takiego jak Laser Naprawczy, wybierasz statek na cel i ognia. Statek naprawia się za free. Tylko czasochłonne, energii starcza na 1-2% kadłuba, zależny od wielkości statku. Potem albo czekasz na regenerację (szybka, ale wiadomo SETA nie ma), albo naprawiasz na min. energii. Ten drugi sposób to nawet bardziej efektywny 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś zainstalować Slavage Claim Software? Ja zrobiłem wszystko tak jak pisało w instrukcji, jednak i tak nie mam go dostępnego... :/

Ściągnąłem patha do Plugin Managera, zainstalowałem przez niego skrypt, żaden błąd nie wyskoczył, ale Salvage C. nie pojawił się u Teladian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera.. :/ Instalowałem kilka razy według tej instrukcji, no i... Skrypt znajduje się w edytorze skryptów w TC, w pluginie w custom wafares jest enabled, w samej grze działa, bo odpalając komende salvage.(...).cmd (nie pamiętam dokładnie całej nazwy) uruchamia się normalnie okno z wborem pustych statków w sektorze do przejęcia i samo przejmowanie też działa, ale Salvage Claim Software w ogóle nie figuruje w dokach zaopatrzeniowych Teladian.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć pliki z poprawką (to są skrypty) do Plugin Menagera do katalogu script w katalogu gry. Może to pomoże?

Zobacz też czy ma w katalogu głównym gry pliki 05.dat i 05.cat. Jeśli instalowałeś patcha 1.2 to miałeś numery 04 plików dat/cat. Ten skrypt powinien ci dodać kolejne pliki dat/cat. Napisz też jakie skrypty oprócz tego masz zainstalowane. Te które ja opisałem nie gryzą się, mam je wszystkie i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną przypadłość związaną z tym skryptem i Plugin Managerem. Skrypt po instalacji tworzy w katalogu głównym gry dodatkowe pliki .dat .cat o kolejnym numerze. Jednak gdy instaluję kolejny skrypt, nie ważne w jaki sposób,czy poprzez dwuklik na pliku skryptu, czy poprzez otwarcie Plugin Managera i instalację z jego poziomu skryptu. Przy wychodzeniu z Plugin Managera następuje zapisywanie zmian konfiguracji i dodatkowe pliki .cat .dat z SCS znikają z katalogu głównego gry. Gdy uruchomię grę nie mam SCS w DOK-ach Teledian, ani w ładowni statku. Muszę po instalacji kolejnego skryptu zamknąć Plugin Managera, poczekać aż zapisana zostanie zmiana konfiguracji, ponownie otworzyć Plugin Managera i od razu go zamknąć. Po tym ponownym otwarciu i zamknięciu Plugin Managera dodatkowe pliki .dat .cat z SCS ponownie pojawiają się w katalogu głównym gry i wszystko działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Niestety nie wiem czemu, ale mam to samo... Faktycznie z tym plugin managerem jest tak, żę robi dodatkowe paczki, ale po ponownym uruchomieniu zniknęły, z tym, że to nic nie dało. Mam NPC, SCS i dodatkowe polecenia do tychże. Wszystko oprócz SCS działa, no ale bez tego się nie da. Zwłaszcza, że już 2 razy Centaur bez pilota mi... odleciał. xD Raz jak już wyskoczyłem, żeby go samodzielnie przejąć. I to nie dryfował. Nie do złapania w skafandrze... Możnaby się bawić marinsami, no ale to nie o to chodzi (chociaż raz próbowałem, ale im się nie udało).

Jedyne wyjście to instalacja skryptu wskazanego przez starjacker0. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie. Jak już pisałem poprzednio, wystarczy ponownie uruchomić Instalatora i od razu wyjść z niego przez Exit, powinien sam utworzyć brakujące pliki .cat i .dat.

Jak tak robiłem już wielokrotnie po instalacjach różnych skryptów. Po każdej instalacji, kiedy Instalator się zawieszał i znikały mi pliki .cat i .dat z SCS uruchamiałem go ponownie i zamykałem. Pliki wracały i wszystko było cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...