Skocz do zawartości

Skrypt Salvage Claim Software


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Wcale nie. Jak już pisałem poprzednio, wystarczy ponownie uruchomić Instalatora i od razu wyjść z niego przez Exit, powinien sam utworzyć brakujące pliki .cat i .dat.

Jak tak robiłem już wielokrotnie po instalacjach różnych skryptów. Po każdej instalacji, kiedy Instalator się zawieszał i znikały mi pliki .cat i .dat z SCS uruchamiałem go ponownie i zamykałem. Pliki wracały i wszystko było cacy.

Nah. Niezależnie od ilości plików cat i dat to nie działało u mnie, ale nawet jeśłi to łatwiej zainstalować jeszcze 1 skrypt, zwłaszcza, że jest kompatybilny z resztą i wygodny, sam odsyła statki do najbliższej stoczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W moim przypadku SCS działało do momentu, w którym zainstalowałem Cmod w wersji 1.03 (czyli. ok godzinę temu 😀 ). Próbowałem na wszelkie możliwe sposoby (włącznie z reinstalacją gry i ładowaniem wszystkich skryptów od nowa) i jedno z drugim po prostu nie gra- SCS znika z doków i ładowni mojego statku gdy Cmod jest aktywny, pozostają tylko same komendy.

Rano powalczę ze starszymi wersjami Cmod, może to właśnie ta ostatnia wywołuje problemy.

P.S.

Uprzedzając pytanie, przed każdym uruchomieniem gry "odświeżałem" metodą Yacka pliki cat i dat skryptu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna magia... kombinowałem z innymi wersjami Cmod ale dalej to samo. Gdy oba skrypty są aktywne SCS nie działa, a wystarczy, że wyłączę Cmod w managerze i SCS się pojawia w grze. Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Zainstalowane mam:

Cmod3 for Terran Conflict :: Ulfius & SSwamp_Trooper :: Yes :: 1.03 :: 08/05/2009

Community Plugin Configuration :: Cycrow :: Yes :: 1.10 :: 28/10/2008

Low Poly 'Roids - medium quality :: halo :: Yes :: 2.04 :: 03/05/2007

Mobile Ship Repairs :: Graxster :: Yes :: 1.7 :: 06/11/2008

NPC Bailing Addon :: ThisIsHarsh :: Yes :: 1.6.3 :: 05/12/2008

No Civilians :: Ulfius :: Yes :: 1.4 :: 12/01/2009

Remove Rocks From Sector :: Graxter :: Yes :: 1.0 :: 20/12/2008

Salvage Claim Software :: Cycrow :: Yes :: 1.00 :: 25/10/2008

Salvage Commands and NPCs :: ThisIsHarsh :: Yes :: 1.5 :: 20/11/2008

Ship killed notifications :: ThisIsHarsh :: Yes :: 1.0.3 :: 16/11/2008

Signal Boost for TC v1.4 :: Ulfius :: Yes :: 1.4 :: 11/01/2009

The Marauder Shipyard :: Teladidrone :: Yes :: 0.5 :: 23/01/2009

lazcorp_crystal_free_spp_v1_02 :: Lazerath :: Yes :: 1.02 :: 11/12/2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Na początek same minusy ma dla mnie TC. Zmiana sposobu sterowania myszą, dzięki jednak że można wrócić do starego układu przez shift N, ale co komu przeszkadzał lewy klawisz myszy do strzelania to pojąć nie mogę? SCS nie pojawił się w dokach Teladi mimo wielokrotnego zastosowania sposobu Jacka a później dwukrotnej reinstalacji gry. Podany wcześniej link "viewtopic.php?p=5017#p5017" co prawda działa ale już sam load niestety nie. Carna rozpacz, a już z 50 P i kilka PX byłoby do sprzedania nie licząc Centaurów i Rybołowów. Chyba trzeba będzie kupić coś do włamywania u Piratów razem z osłoną ładowni. Nigdy tego nie próbowałem ale jest okazja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się wstawiać linki jak człowiek 😀

Jak to load tam nie działa? Działa i buczy: http://www.drivehq.com/web/tecsg/SCS3.04TC.spk

\\EDIT: i poczytaj kolejne posty w tym temacie: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 92#2928192 może coś Cię naprowadzi, może nie do końca masz poprawnie skonfigurowanego Instalatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja mam zainstalowany takze ten plugin

Salvage Claim Software Mk. 1

http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=223882

Przejmuje on z odleglosci < 3km. Mozna go kupic w kazdym doku zaopatrzeniowym za ponad 95000cr.

Polecam. Sam miałem problemy z SCS. Ten skrypt działa tak samo i dodajemy go jak każdy inny skrypt.

Edit

A to przepraszam, nie zauważyłem, że to się do tego pliku odnosi 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Piszecie o problemach z SCS, szczególnie w tym temacie: Salvage Claim Software (Problem z instalacją), że po instalacji skryptu nie ma w DOK-ach Teladian urządzenia Salvage Claim Software.

Postanowiłem sprawdzić.

1. Wykorzystałem czysta instalke gry przygotowaną jakiś czas temu wg. przepisu dostępnego w FAQ#70 czyli:

1. X3TC
2. patch 1.01 -> 1.4
3. patch 1.4 -> 2.0
4. patch 2.0 -> 2.1

2. Plugin Managera miałem już zainstalowanego w wersji takiej jak podana w pierwszym poście i tak jak tam jest opisane skonfigurowanego:

4. Uruchamiamy Plugin Managera, przechodzimy do Settings/Configure Installer, następnie na zakładkę Modules i zaznaczamy opcję Custom Ware Control (mam być ptaszek przy Enable). W głównym oknie Managera pojawi się nowa zakładka Custom Wares.

3. Pliki poprawek o których piszę w pierwszym poście tego tematu:

2. Ściągamy poprawki do Plugin managera. Dostępne są w pierwszym poście tematu o SCS, pod linkiem HERE. Poprawki powinniśmy wypakować wrzucić (nadpisując pliki) do katalogu script w katalogu Plugin Managera. Gdyby były jakieś problemy po instalacji to można też ręcznie wgrać poprawki do katalogu script w katalogu gry X3:TC.

już miałem w katalogu script w katalogu gdzie był zainstalowany Plugin Manager, tak na wszelki wypadek przekopiowałem je do katalogu script w katalogu gry.

4. Zainstalowałem w Plugin Managerze skrypt SCS, sprawdziłem na zakładce Custom Wares czy mam przy nim YES (miałem), sprawdziłem w katalogu gry - pojawił mi się dodatkowy zestaw plików .cat i .dat z numerem 09 w nazwie.

5. Dodałem do katalogu script w katalogu gry pliki skryptów mapy Scorpa, uruchomiłem grę, zdefiniowałem klawisz skrótu dla mapy Scorpa, wystawiłem plik loga dla mapy Scorpa i sprawdziłem. SCS pojawił się poprawnie we wszystkich DOK-ach Taledian, ich Placówkach Wojskowych i Kwaterze Głównej NMMC.

Konkluzja: jak dla mnie nie ma problemu z instalacją skryptu SCS, jeśli ktoś ma problem niech dokładnie sprawdzi każdy punkt opisu instalacji i porówna z tym co robił. Jeśli nadal jest źle, można pisać do Cycrowa lub używać Salvage Claim Software Mk. 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję tą historię z plikami .dat i .cat wrzucić do tematu ze spolszczeniami do jakichś uwag, lub dać tam wyraźny odnośnik do pierwszego posta, coby lud się orientował, że jak coś instalują przez tego %$@(*^ plugin managera to żeby zwracali na to uwagę. Bo właśnie ja się namęczyłem z tym &#%$(*& plugin managerem bo za nic ten #*#^%@& nie chciał mi gry odpalić, znaczy się kiedy dawałem Run Game to on się po prostu najzwyczajniej w świecie po prostu zamykał wogóle i pliki .dat i .cat też szlag trafiał a potem już nawet odpalając go ni cholery nie chciało mu się ich towrzyć i sobie mogłem posmyrać kadłub jakiegoś statku co najwyżej a nie go przejąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam ja jeszcze dodam ze zakupiony SCS jako towar w doku przejmuje okręty i pozostawia je na miejscu komunikując o tym głosowo, a SCS MK1 automatycznie wysyła okręt do najbliższej stoczni bez komunikatu głosowego

Sam SCS tak, ale po zainstalowaniu Skrypt Salvage Commands & NPC można określić do jakiej stoczni mają lecieć przejmowane statki, lub do jakiego lotniskowca dokować. W przypadku lotniskowca jest możliwe automatyczne ograbianie przejętych statków z uzbrojenia i wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy komuś udało się zainstalować poprawnie nową wersję SCS?

używam nowego Plugin Menagera Lite v1.0. Zainstalowałem WareManager-V1.00-31.05.2009 a następnie SCS v1.1 - skutek żaden czyli SCS nie pojawiło się w u teladian nie ma także możliwości ustawienia skrótów klawiaturowych dla SCS.

Instalka gry świeża - łatki zainstalowane po kolei, inne skrypty chyba działają poprawnie.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety tobie Manigx nie pomogę ponieważ korzystam ze starego Plugin Managera. Ale skoro poruszamy temat tego skryptu to przyznam się że dość często mam problemy z zainstalowaniem tego skryptu. Jest najbardziej znienawidzony przeze mnie, bo jest strasznie upierdliwy a zarazem bardzo przydatny. Ja ostatnio jak instalowałam nową grę to zajęło mi dobre parę godzin nim w końcu łaskawie pojawiła mi się w grze opcja przypisywania klawiszy na skaptowanie porzuconego statku :/

I przyznam się że jak mam instalować ten skrypt to dostaje białej gorączki, ponieważ to że w katalogu z grą pojawi się w końcu dodatkowy plik .cat i .dat to nie oznacza że już będzie nam działał poprawnie. Ja pomimo tego że miałam .cat i .dat nadal nie miałam możliwości przypisania klawiszy :/ Grrrrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowe PM Lite, to również nie udało mi się osiągnąć pożądanego efektu.

A ze starym PM i SCS też czasami mam problemy, dokładnie tak jak napisała Jagoda. Jednak doszedłem do wprawy, a raczej po prostu trzymam backup gry z najnowszym patchem, mapą Scorpa, SCS i kilkoma innymi skryptami. Zamiast instalować wszystko od początku wystarczy zrobić kopiowanie całego katalogu z backupu i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednią działającą instalację SCS miałem w sierpniu/wrześniu potem skrypt przestał działać , kopi zapasowej całej gry nie zachowałem. Mogę jeszcze zainstalować SCS Mk1 ale ta odmiana jakoś mi nie pasuje.

Przy instalacji problemy powoduje chyba waremenager i tworzony przez PM plik dla folderu t o numerze 9998-L048.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik 9998 jest chyba plikiem PM Lite data jego utworzenia/modyfikacji odpowiada operacjom wykonywanym przez PM.

Na razie udało mi się uzyskać tylko pojawienie skrótu klawiaturowego w doku nadal pusto.

Robię kolejny reinstal gry (trzeci od piątku) i tym razem zrobię backup plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...