Skocz do zawartości

- - - - -

Poradnik stoczniowca amatora - czyli zrób sobie statek

52 odpowiedzi w tym temacie

#21 randal

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 19 październik 2008 - 08:36

Dzięki za pomoc już wszystko gra uff.
W customize ship w zakładce turrets w Main Cockpit miałem wybrany niewłaściwy statek .
Muszę przyznać że wyjątkowo głupie niedopatrzenie z mojej strony .

#22 Vrihedd

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Rasa: Nieznana

Napisano 19 październik 2008 - 13:07

Nie martw się. Sam to przechodziłem. Wgrywałem statek do gry wiele razy zanim wyeliminowałem wszystkie błędy :unsure:

P.S. Niedawno zainstalowałem sobie XTM 0.7.4 i przestały mi się wgrywać własne statki - mój i ściągnięte :) Patch 0.7.5 nie pomógł. Cycrow pisał, że jest to wina skryptów, które się zmieniły dla nowej wersji moda. Czy ktoś z Was ma ten sam problem?

#23 Balbinka

Porucznik

• Przyjaciele
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 19 październik 2008 - 20:07

no tak ja mam ten sam problem :) musimy czekac jak ktos wymysli jak te stateczki instalowac :unsure: ale jestem optymistka i wiem ze koledzy (fani X3 znajda nato rade ).

Joanna

#24 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 20 październik 2008 - 03:58

Ja instalowałem statek w XTM 0.7.4. Bassiliska z własnymi przeróbkami i zauważyłem że mimo iż miał on ustawione dwie rasy: Argonów i Przyjacielską Rasę to nie pojawił się w żadnej stoczni Argonów, natomiast bez problemów był dostępny w stoczni XTM-a i wszystkich stoczniach dodawanych prze Gildie. Może to jest rozwiązanie waszych problemów, dodanie przed instalacją statku Przyjacielskiej rasy, jako rasy w stoczniach której ma się ten statek pojawić.

#25 El_Dar

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Albion Prelude

Napisano 20 październik 2008 - 12:12

co do dodawania rasy np: Argoni i przyjacielska rasa to zauważyłem że u rzyjació jest odrazy a u Argonów czasmi później a czasmi wcale - jeżeli chodzi o odtwarzanie savów

Lecz w nowej grze jest juz bez porblemu

#26 Vrihedd

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 20 październik 2008 - 20:16

U mnie tak jest w nowej grze i w save'ach z 0.7.4 (w grę z 0.7.3 przestałem grać i zacząłem nową na 0.7.4 i od razu nie mogłem zainstalować nowych statków - nie pojawiły się mimo 36h gry).

#27 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaUlica Sezamkowa
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 06 luty 2009 - 07:58

A ja mam taki problem już na samym początku :/

http://img132.imageshack.us/my.php?imag ... 908xn7.jpg

I do całości czynności jeszcze pytanie Czy da się pominąć całą tą obróbkę w 3ds Max (z prostej przyczyny nie mam go) aby zmienić tylko nazwę statku ilość dokowanych statków czy chociażby obsługiwane działa (pozmieniać właściwości, nie grafikę).

#28 Vrihedd

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 06 luty 2009 - 11:06

Przy kompilacji/dekompilacji musisz pamiętać o zaznaczaniu opcji.
W tym przypadku trzeba użyć: x2bc -d Terran_M0.bob Terran_M0.bod
Polecam readme dołączone do x2bc.

Co do zmian właściwości statku to wystarczy odpalić go w Ship Creatorze i możesz pozmieniać mu wszystko poza grafiką.

#29 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 06 luty 2009 - 14:19

Vrihedd napisał:

...

dzięki, w malowanie modelu pobawiłbym się później (na razie mam sesje i tak dalej) :wacko:

#30 Konrad162

Pilot myśliwski

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 06 luty 2009 - 16:05

Vrihedd napisał:

25. W zakładce "Lasers/Weapons" ustalamy dostępną broń.

Mam takie pytanko załadowałem plik TShips.pck wybrałem np. Valhalle (chce jej dodać obsługę jednego rodzaju broni, tak na test załóżmy) i wchodzę w Customize Ship i w zakładce Lasers/Weapons nie jest nic zaznaczone. Cokolwiek zaznaczę nie ma wpływu na obsługę broni statku.

Inny przykład otworzyłem plik Centaura i tam są zaznaczone bronie, zmieniłem i to miało wpływ na obsługę broni w grze (nie wiem czemu tylko w przednich no ale coś się zmieniło)

Tak kombinowałem tak kombinowałem że statek na którym mi zależało wziął i zniknął z możliwości kupna :wacko: no i okazało się że save jest skopany. No to zaczynamy od nowa ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych