Skocz do zawartości

- - - - -

Windows 8

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Rasa: Teladi
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 01 listopad 2012 - 10:41

Miałem okazję pobrać Windows 8 Professional 64bit z MSDN.
Dobrze, że na Virtualboxie poszedł, szkoda kompa na ten system...
Pierwsze odczucie? Odrzucające... No nie podchodzi mi...
System ewidentnie robiony pod tablety i smartfony. Kanciastość okien aż razi, W95 i W98 wyglądały lepiej.
To, że większość programów zadziała to nie powód, żeby od razu się rzucać na ten system. Generalnie filozofia Windows 8 mnie odpycha.
Steve Balmer zachłystuje się, że nowe Ósemki zakupili głównie klienci biznesowi - pic na wodę, administratorzy dobrze się przyjrzą nowemu systemowi, nie wrzuca się na ślepo nowego softu do firmy :)
Ma ktoś już również doświadczenia z W8? Zapraszam do dyskusji.

#2 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Rasa: Argon
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict

Napisano 01 listopad 2012 - 15:28

Win 8 śmiga ładnie, aczkolwiek gdyby odjąć cały ten badziewny interfejs Metro to nadal mamy starą dobrą siódemkę. Ja się nie przesiadam, poczekam i zobaczę co z tego będzie, choć wielkiego sukcesu się nie spodziewam...

#3 Aldaran

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 146 postów
  • Gram w: X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude

Napisano 02 listopad 2012 - 15:37

Ja nie mialem jeszcze stycznosci z nowym systemem,chociaz instalowalem prawie wszystkie poczawszy od Win 3.1
W/g mnie godne uwagi i najlepsze z nich to Win XP i Win 7,reszta to proby 'tuningu',potluczyny i porazka.
Wyczuwam przerost formy nad trescia w zwiazku z Win 8.
Dla mnie Win 7 jest ok , nie bede zmieniac czegos co jest dobre na cos co "moze" bedzie dobre po kilkudziesieciu miesiacach łatania.

#4 Yacek

Komandor

• Gwardia
  • 9433 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Rasa: Nieznana
  • Gram w: X: Rebirth

Napisano 02 listopad 2012 - 17:27

Wyświetl postUżytkownik Aldaran dnia 02 listopad 2012 - 15:37 napisał

Dla mnie Win 7 jest ok , nie bede zmieniac czegos co jest dobre na cos co "moze" bedzie dobre po kilkudziesieciu miesiacach łatania.

Jestem tego samego zdania.

#5 FSEbola

LEGENDA X3

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaCzarna Dziura - Włocławek
  • Gram w: X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 05 styczeń 2013 - 00:30

.Windows 7 jest dobry ale .......ale do dnia dzisiejszego nadal ŁATANY no i problem w tym, ze Microsoft zapowiedzial ze juz nie bedzie SP2 dla Windows 7 ...buuu.......buuu i jeszcze raz buuuu.

znaczy sie instalujac system dzis jutro a nie daj Boże za rok , instalacja '7' bedzie trwala godzinami (zainstalujesz system + SP1 i monotonne niekonczace sie ssanie łatek z serwerów MIcrosofta :blink: :angry:
i tu zachodzi pytanie a moze zeby zaoszczedzic czas wskoczymy na Windows 8 - pewnie ta bedzie :huh:

#6 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisano 05 styczeń 2013 - 00:39

Łatki to jedna sprawa. Drugą jest to, że 8 jest szybsza, stabilniejsza i zżera mniej pamięci. Mnie osobiście najbardziej wnerwia brak przycisku Menu Start (gdyby był całe te Metro można by pomijać), naszczęście takowy można przywrócić zewnętrznymi programikami. Jeżeli komuś zależy na wydajności bez względu na wygodę, to 8 wita go z otwartymi ramionami. Ja wróciłem do kochanej 7... :)

#7 LeWaR

Admirał

• Admiralicja
  • 1920 postów
  • Gram w: X2: The Threat, X3: Reunion, X3: Terran Conflict, X3: Albion Prelude, X: Rebirth

Napisano 05 styczeń 2013 - 19:28

Szwagier kupił lapka z W8, chwila grzebania w necie i explorator przywrócony, Metro off. Pozostał tylko ten idiotyczny kształt okienek, najgorszy w całej serii
...

#8 Piteropeter

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisano 05 styczeń 2013 - 22:45

Jest taki... kanciasty :wacko: (isnpiracja minecraftem?)

#9 Trucx

Pilot bombowca

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaAvarice
  • Gram w: X3: Terran Conflict

Napisano 10 styczeń 2013 - 20:32

Majnkraft , Majnkraft ewryłer ~ mój brat jak mu powiedziałem :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych