Skocz do zawartości

- - - - -

Geopolitycznie i finansowo.

60 odpowiedzi w tym temacie

#61 Medyk

Pilot

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 150 postów
  • Rasa: Nieznana

Napisano 10 sierpień 2012 - 08:07

Nie wiem czy jest się tu z czym solidaryzować. Solidaryzować należy się z ludźmi którym churagan zniszczył dom. Ludzie usłyszeli wysokie odsetki lokat i polecieli na to. Dziwne że ludzie inwestują pieniądze w fundusz który oferuje owiele wyrzsze odsetki niż inne banki. Sam fundusz długo też nie istnieje. Najbardziej mnie dziwi że teraz nagle odzywa ię wiceprezes NBP i twierdzi że już po aferach z funduszami kredytowymi i lokatami z 2007 roku ostrzegał kilkukrotnie co do takich funduszy z lokatami. I jak twierdzi, jednostkowym wystąpieniem nie miał szans przebić się przez reklamy takich funduszy w telewizji. To moje pytanie jest takie, po kiego w telewizji państwowej lecą takie leklamy skoro jest to telewizja państwowa i ma za zadanie ostrzegać przed tym. Na wystąpieniu wiceprezesa NBP nie zarobią, na reklamach tak. Swoją drogą fundusz który oferuje mi owiele więcej niż inne i krutko bo raptem 3 lata istnieje na rynku, śmierdzi mi na odległość. Od roku bawie się troche na giełdzie, niby nic wielkiego bo bawie się akcjami wartymi po pare i parenaście złotych. I tu często też spotyka się staruszków inwestujących spore pieniądze samodzielne, którzy sądzą że po przeczytaniu kilku poradników inwestycyjnych z gazet są gotowi inwestować oszczędności życia w jakieś akcje ( a wydawało by się że tacy wiekowi ludzie są doświadczeni i nie powinni dać się zrobić w bambuko). Efekt jest całkiem podobny jak z Aferą amber Gold, są stratni. Robi się wielki raban i checę że zostali oszukani, żądają odszkodowań które na końcu sznurka powinny być wypłacone przez państwo. Osobiście uwarzam że zamiast tych kij wartych reklam, w TVP powinny lecieć kampanie ostrzegające ludzi przed takim podejściem do sprawy. Bo z reguły gdy mami się ludzi wielkim zyskiem to tylko po to by cos od nich wyłudzić. A ostatecznie i tak wszyscy są mądrzy i uwarzają że poza nimi każdy jest idiotą.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych