Skocz do zawartości

Skrypt T.U.B.S Teladi Universe Banking Systems


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętacie z X3R skrypt T.U.B.S Teladi Universe Banking Systems? Pewnie starzy gracze tak, dość popularny był, bo trafił nawet do FAQ #51 Posiadanie zasobów gotówki w ilości większej niż 2 000 000 000.

Skrypt jest dostępny dla TC.

Pobrać go można z tego tematu na forum Egosoft: [SCR] [26.02.09] [X3TC 1.4] T.U.B.S. 1.0 von Blacky_BPG

Instalacja:

Skrypt dostępny jest w formacie .rar tak więc wystarczy wypakować archiwum i przekopiować wszystkie pliki z katalogu script do katalogu script w katalogu głównym TC.

Polecałbym również pobranie HotFixa dla skryptu. HotFix również jest dostępny jako archiwum (.zip), tak więc wystarczy wypakować go i dwa pliki z katalogu script przekopiować i nadpisać do katalogu script w katalogu głównym TC. Pliki z katalogu T HotFixa pomijamy.

Przydatny też może być HotKey. również jest dostępny jako archiwum (.rar), tak więc wystarczy wypakować go i dwa pliki z katalogu script przekopiować i nadpisać do katalogu script w katalogu głównym TC. Pliki z katalogu T HotKeya pomijamy.

Dla graczy, grających w polską wersje gry przygotowałem HotKeya z polskimi tekstami, Dostępny jest na Mamucie: TUBS Hotkey.

Dzięki HotKey-owi będziemy mogli zdefiniować klawisz skrótu, po naciśnięciu którego otrzymamy wiadomość z podanym stanem naszego konta.

Skrypt pozwala na założenie konta bankowego, na którym możemy gromadzić nadmiar gotówki. Konto oczywiście jest oprocentowane.

Umożliwia również automatyczne przelewy z i na konta stacji. Dostęp do tych opcji jest w rozkazach stacji, po wykonaniu pierwszego przelewu (założeniu konta) na nasze konto.

Będziemy mogli również zaciągać kredyty bankowe, które umożliwią nam zakupy, przy braku gotówki. Ale dostęp do kredytów będziemy mieli dopiero po osiągnięciu odpowiedniej Rangi Handlowej.

Opcja Automatycznych Przelewów między naszym kontem w banku a kontami stacji jest bardzo użyteczna. Ustawia się ją w rozkazach stacji i można nią zastąpić standardową opcję Automatycznego Transferu Kredytów. Ustawiając ją musimy podać dwie wartości: Najmniejszą wartość kredytów i Największą wartość kredytów. Wartości te podajemy w kolejnych oknach, które otworzą się po wybraniu w rozkazach opcji Automatycznych Przelewów. Jako najmniejszą wartość można podać np. 50 000, a jako największą 500 000kr. Co nam to da? Jeśli stan kredytów na koncie stacji spadnie poniżej 50 000kr, automatycznie jej konto zostanie zasilone do wartości 50 000kr z naszego konta bankowego (pod warunkiem że będą tam kredyty). Natomiast jeśli stacja zarobi i jej stan konta wzrośnie powyżej 500 000kr, nadwyżka zostanie automatycznie przelana na nasze konto w banku, a na stanie konta stacji pozostanie tylko 500 000. Oczywiście podane przeze mnie wartości są tylko przykładami i możne je dowolnie ustawiać w zależności od potrzeb i potrzeb stacji.

W sektorze New Income spotkamy sporą flotę, będzie ona broniła powstałego tam Banku TUBS. W banku tym będziemy mogli kupić Polecenia Handlowe Mk1-Mk3, Licencję Policyjna Teladian, Polisy Ratunkowe, Zdalny System Kupiecki i Ulepszenia BPH Mk1.

Tłumaczenie skryptu jak zwykle dostępne jest na Mamucie, link w temacie o spolszczeniach skryptów.

PS. UWAGA! Z tego co zauważyłem przy tłumaczeniu, plik tekstowy w języku angielskim jest źle przygotowany i gracze grający w wersję angielską gry, będą mieli problemy z działaniem skryptu. Zamiast wiadomości z informacjami o koncie, będą otrzymywali tak zwane Black Message, czyli puste wiadomości. Pozostaje im przerobić plik 48 na 44 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie cacy ale....

- No nie wiem jak ale ja jakoś nie mogę zaciągnąć kredytu, a w ogóle można ? Bo z opisu wywnioskowałam że tak mam 2 miliony a przydało by mi się 12 na misję zlecenie budowy Elektrowni.

- Przy wpłacaniu kredytów ( nie wiem jak jest przy wypłacaniu ) na nasze konto wpłaciłam 5000 kr na moje konto, a wpłynęło 4986 kr. To jest troszku niedorzeczne jakie banki tak robią ? 😀 Nawet w dzisiejszych czasach 21 wieku taka transakcja jest NIELEGALNA. Jak dla mnie to jest głupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredytu nie dostaniesz ot tak sobie na piękne oczy. Musisz mieć odpowiednią range handlową i odpowiednio wiele transakcji z bankiem na koncie (znaczy się przeprowadzonych wpłat i wypłat), wtedy przedstawiciel zgłosi się sam z ofertą kredytową. Po jej otrzymaniu dopiero będzie można zaciągać kredyt. Wpłata 5000kr to jałmużna, a nie wpłata.

Prowizja:

0.28% przy wpłacie.

0.5% przy wypłacie.

Liczą się zyssski 😀

Ale procenty za kasę na kocie też lecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak więc nie działa albo mam coś nie teges (Może wersja 3.0).

Zainstalowałem wszystko co trzeba: HotFix, skrypt i spolszczenie skryptu.

Instalacja stoi tam gdzie trzeba, choć nie wiem czemu ale bronią jej xenońsko/teladiańskie Q.

Kupiłem nawet to urządzenie BHP choć nie wiem po co ono jest.

Nie ma na tej stacji żadnej dodatkowej opcji a osoby z którymi można pogadać nic mi nie mówią odnośnie banku.

W menu rozkazów moich stacji niema też możliwości przesłania pieniędzy.

Rad bym był za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam Już HotKeya (po niemiecku przez pomyłkę). I poza opcją sprawdzenia stanu konta, nic on mi nie zmienia. Możesz powiedzieć jak się to konto zakłada. Może źle szukam.

Wydawało mi się że przy pierwszym uruchomieniu, można założyć konto. Pomyliłem się.

Musisz mieć w statku Zdalny System Kupiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...