Skocz do zawartości

Problem z misją w X3 TC


kasta001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam problem bo już jakiś cas latam w poszukiwaniu nividium i nijak nie moe znależć. Gram w czystą X3 TC. musze tego 500 uzbierać ale jak znaleśc coś czego nie ma??? 🙁

Wie ktoś w jakim sektorze można to całe nividium kupić albo gdzie są asteroidy z nim bo już połowę sektorów przeskanowałem i nic... 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, żeby nie zakładać nowego.

Chciałem zacząć linię fabularną dla Terran. Mam dobre stosunki z Argonami (Marszałek Federacji), statek klasy M3 (Perseusz Prototyp), ponad 100 jednostek wolnej przestrzeni załadunkowej, zainstalowany system podtrzymywania życia, napęd skokowy, skaner ładunku, SETA - innymi słowy wszystko co potrzebne by zacząć.

Sęk w tym, że gdy osiągam sektor Omicron Lyrae nie dostaję żadnej wiadomości o możliwości podjęcia pracy. Sprawdziłem czy może całość nie powinna się odbywać w Stacji Zaopatrzenia - nic z tego. Zero jakichkolwiek znaków.

Dodam że gram na profilu "swobodnym" tj. nie wybierałem gotowych pozycji. Chociaż jak sądzę nie w tym leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa zrządzenie losu... Jestem w 3 misji Terran. Latam sobie Eclipse Prototype, do dyspozycji w tej misji jako siły wsparcia mam 3 statki bezzałogowe klasy M5 i 2 M3 albo M4, sterowane przez NPC... Niby wszystko ok. Circle of Labour 4 statki Xenon M... A w Omicron Lyrae, 2 statki L, 1 statek P (z tymi nie było problemów) i uwaga... niszczyciel K. M2 vs M3 to juz "lekka" przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się co za problem. To zaledwie 8kk J osłon, 600K jednostek na kadłubie i kiepska manewrowość.

To tyle jeśli idzie o ironię. Rozumiem że są tutaj wyjadacze, którzy na X3 zjedli zęby, ale może podarujmy sobie komentarze w rodzaju "co za problem?". Osobiście nie podzielam optymizmu kolegi, pamiętam swoją przeprawę przeciw M7 i ilość nerwów jaka temu towarzyszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie było ironiczne. I nie chodzi o to że jestem starym wyjadaczem i takie coś to dla mnie pestka. Ten K to nie problem z kilku powodów:

1. Wcale nie musisz go niszczyć, misja tego nie wymaga, możesz spokojnie unikać go i poczekać aż ktoś się nim zajmie.

2. Jeśli jednak masz ochotę zniszczyć go osobiście, to też dasz radę. Możesz użyć odpowiednich rakiet (polecam Tajfuny), którymi zniszczysz K nie zbliżając się nawet do niego na odległość zasięgu dział.

3. Nie masz rakiet, nie możesz takich przenosić. Też nie ma problemu, postaw pole minowe i zwab K na nie.

4. Nie masz Min, nie możesz ich kupić. Masz jeszcze jeden atut w rękawie. Wielkość statków i ich prędkości. Jak sam zauważyłeś K jest wielki i powolny, ty latasz małym i szybkim statkiem. Wiesz jaki trudny cel stanowisz dla takiego kolosa? To tak jakby ktoś chciał ustrzelić muchę z armaty. Wykorzystaj to, użyj klawiszy WSAD i dzięki silnikom bocznym przemknij między ogniem K, zbliż się jak najbliżej do jego kadłuba, zredukuj prędkość i rozpocznij ostrzał. Teraz pozostaje Ci tylko pilnować odległości od K i grzać do czasu rozładowania akumulatorów. Potem czekasz aż się naładują (a naładują się szybciej niż zregenerują się osłony K) i znów ponowić ostrzał. I tak aż z K nic nie zostanie.

Jak widzisz, masz kilka opcji. Więc K to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w porządku. Pierwsza opcja z oczekiwaniem na pomoc jakiejś konkretnej jednostki M1/M2 jest raczej niemożliwa w sektorze o dziwo latają tylko małe myśliwce, które jak wiadomo sterowane przez komputer niedomagają i dwie jednostki M6 (przy czym K zaczyna je już nadgryzać). Pozostaje mi solowa akcja rodem z Star Wars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...