Skocz do zawartości

Nowa opcja startowa Man Machine


Yacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów podsumowujących profil startowy Man Machine.

Jest to niewątpliwie wyzwanie dla szaleńców. Terytorium moich działań to sektory Xenon Sector 101, oraz pirackie: Nopileos' Memorial, Danna's Chance ze Stocznia Maruder, Brennan's Triumph i Hatikvah's Faith z Habitatami. W pirackich sektorach roi się od sił zbrojnych wszystkich ras.

Można pobawić się w złomiarza - statków nawet trochę dryfuje w kosmosie, jednak jest problem z ich sprzedażą, transportowców Xenoni nie chcą wogóle widzieć w swojej stoczni, tzn nie ma możliwości zadokowania TS'a. Dla odmiany Stocznia Maruder ma lichwiarskie stawki za statki które chcemy sprzedać, nawet do 25% wartości statku - porównanie do sprzedaży w Xenońskiej stoczni. Statki bojowe M3-M5 wysyłane same do stoczni są bardzo często dezintegrowane przez siły militarne, odstawianie ich nawet większymi partiami jest nużące, trzeba przedtem naprawiać laserem by miały chociaż minimalną prędkość. Problemem jest brak dostępności laserów - mamy tylko to co uda nam się wydłubać z opuszczonych statków. Po pewnym czasie, kupowałem statki w Stoczni Maruder by zaopatrzyć się w lasery, jednak stocznia oferowała mi statki max. M4.

Habitaty okazują się zbawieniem, tylko tam możemy zadokować i ulepszyć swój statek. Wszystkie stacje w sektorach pirackich są dla nas czerwone, czasami można co nieco pohakować. Systemy pokładowe tylko takie które uda nam się wyszabrować. Dostałem dwa zaproszenia do Stoczni Yaki i Bractwa na Asteroidzie, jednak nie zdecydowałem się na przelot - nie czułem się na siłach by opuszczać sektory pirackie.

Napęd skokowy udało mi się zdobyć w miarę szybko, problem pojawił się z paliwem do niego, czyli ogniwami. Większość ofiar do ograbienia to głównie M3 i TM z obstawą (M3-M5) - jednostki wojskowe, transporty techniczne i broni, oraz konwoje korporacyjne. Rzadziej widuje się TS'y, po atakach dosyć często mamy na głowie obronę cywilną czy łowców głow.

Nie zauważyłem żadnego wzrostu reputacji u ras.

Po tym profilu rozpoczynałem dwa kolejne, bankruta zabójcę - w porównaniu do poprzedniego wydawał się wyjątkowo spokojny i rozleniwiający, oraz Podróżnika z Aldrin - to już były totalne wakacje na karaibskiej plaży z drinkiem pod palmami 😎

Save odłożone na później, jak najdzie mnie handra by się na kimś wyładować ... ]😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabkami grabiłem co się dało w sektorach pirackich 😛

Wkrótce ruszę się do Priest's Pity (Paranidianie) polać Argonów, albo do Aladna Hill polać Paranidian - jeszcze nie zdecydowałem się dla kogo będę pracować - Bractwa na Asteroidzie czy Stoczni Yaki. Wtedy będę wiedział, czy reputacja chociaż drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem kilka godzin. Reputację u Boronów udało mi się podnieść zaledwie o 40%. Jeszcze 60% i awansuję z -5 Wróg Królestwa na -4 Zguba Królowej.

Inaczej mówiąc podniesienie reputacji nie jest tak łatwe jak na standardowych opcjach startowych. I jestem z tego zadowolony.

Na Mamucie jest zaktualizowana wersja moda, zmieniłem początkową reputacje u ziemian, na trochę bardziej przyjazną nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa profile. W profilu Xenon Invader będą się uganiali, bo jesteś tylko Xenonem.

Profil Man Machine umożliwia wykonanie fabuł. Fabuła Terran dostępna jest po osiągnięciu odpowiedniej reputacji u Argonów. Jeśli jej nie weźmiesz po wlocie do sektora Omicron Lyrae, przepada. Jeśli weźmiesz mając reputację u ziemian na -1000000 możesz mieć problem z jej wykonaniem po wleceniu do Heretic End (ziemski sektor). Dlatego podniosłem początkową reputację u terran.

Jeśli chcesz wytłumaczenia fabularnego to można tak: terranie polują na zbuntowane swoje maszyny Xenonów, natomiast ty, jako maszyna posiadająca samoświadomość jesteś czymś więcej niż Xenonem. Do tego swoim działaniem (podniesienie reputacji u przynajmniej Argonów) udowodniłeś że nie jesteś już zagrożeniem dla życia biologicznego. Wracając do sektorów ziemskich, wracasz poniekąd do domu. Krzyknij więc po wlocie do ziemskiego sektora "Mamo, tato wróciłem", a zostaniesz przyjęty jak syn marnotrawny, który powrócił na właściwą drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wrzuciłem na Mamuta nową wersję opcji startowej ManMachine, zmieniona początkowa reputacja u Gonerów, ze względu na dostęp do ich fabuły. Reputacja u Gonerów przed wykonaniem ich fabuły jest sztucznie zablokowana i głupio wygląda komunikacja z Gonerskim Ozjaszem, kiedy ten jest wrogo do nas nastawiony. Problemu nie ma, chyba że ktoś ma ustawione działanie dla wieżyczek na "Zniszcz wszystkich wrogów" 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spodobała mi się opcja startowa Lucky Heir Gamestart. Jednak coś mi nie dawało spokoju z nią. Długo chodziłem koło niej jak pies koło jeża, w końcu znalazłem. W trakcie wykonywania fabuły terran dostajemy kilka statków, nie tylko Vidara. Pal licho te Rapiery i TP, ale Fernira im nie daruję.

Tak więc na Mamucie jest dostępny profil ManMachine v2.

Zmiany:

Dodana opcja startowa Lucky Heir, zmodyfikowana o dodatkowy statek, Fernir. Kto chce polatać dobrym M3, a Vidara zostawić na deser lub większych wrogów, ma teraz wybór.

Dodany również nowy profil startowy, Spadkobierca, to moja wariacja profilu Lucky Heir. Startujemy Fernirem, w jednym z czterech losowych sektorów, reszta naszej floty (Vidar, Tropiciel Światła i wynajęty Mamut z HQ) czeka na nas w sektorze Elysium of Light. Fabuły podobnie jak profilu Lucky Heir wykonane, reszta zależy już tylko od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Mamucie dostępna jest kolejna, 3, wersja moda z opcjami startowymi.

Jakie zmiany? Zmiany wsteczne 🙁

Usunięte zostały opcje startowe dodawane przez Malt Gamestart.

Usunięta został opcja startowa Lucku Heir (ma zły wpływ na pozostałe normalne opcje startowe).

Usunięta został opcja startowa Spadkobierca, wróci wkrótce w osobnym modzie, ulepszona i rozbudowana 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na opcji Xenon Invader - tylko zdobywając inne statki.

Na opcji ManMachine - możesz podnieść reputację u wszystkich ras i normalnie handlować. Podniesienie reputacji trwa długo, bo trzeba na początku albo polować na piratów, Xenków itp lub niszczyć statki antagonistycznej rasy dla tej której reputacje podnosimy. Ale jest to możliwe, sam grałem długo na tym profilu i podniosłem reputację na max u wszystkich ras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...