Skocz do zawartości

Personnel Transporter


Jagoda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.09.2012 o 17:58, Quad33 napisał:

heh to ze zwiekszaja doczytalem tylko jakiego statku ? mojego czy tylko tego sterowanego przez Ai

Chyba logiczne, że tego na którym są.

W dniu 9.09.2012 o 17:58, Quad33 napisał:

Jak napisalem temat troche dziurawy

A pierwszy post w temacie przeczytałeś dokładnie. Wg mnie jest to dość dokładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2012 o 18:24, Yacek napisał:

Chyba logiczne, że tego na którym są.

A pierwszy post w temacie przeczytałeś dokładnie. Wg mnie jest to dość dokładnie opisane.

Jacku przeczytalem mimo to nie jest jasne to o co pytam.

ehh tego na ktorym sa czy tego na ktorym SĄ PILOTAMI badz sa w ladowni i nby cos daja, to jest istotna roznica bo zaloga to zaloga a pilot to pilot .

I jak zobaczyc co daja w statch .

Hmm a moze zatracilem zdolnosc czytania ze zrozumieniem.

Skrypty niby fajne powinny cos wniesc do swiata gry lecz poza zastosowaniem pilotow w statkach np. skrzydlowych z profesja np pilot mysliwca jakos nie widze logicznego zastosowania pozostalych rang.

Moze inaczej:

jak moge np. wykorzystac Pilota frachtowca np do czego ? bo jako ST to wiem ze niedziala.

czy moge wsadzic np. Maszyniste i Nawigatora na moj statek ten co go pilotuje i oni mi dadza jakies swoje bonusy ( ewent. ktory powinien byc

na moim statku pilotem i czy wog. ktorys znich moze byc na moim statku pilotem)

czy maja mozliwosc awansu na statku pilotowanym przezemnie

to sa pytania na ktore niema w 1 poscie jasnej odpowiedzi

Pytam o to wszystko dlatego ze grajac w AP-XRM o kredyty wcale nie jest latwo i skoro juz mam te skrypty to chcialbym aby byly przydatne a puki co sa niebardzo albo ja tego niewidze ze sa lub cos u mnie niedzialoa jak powinno 😀 ale skoro skrypty sie zainstalowaly i niema Redtextow to powinno byc wszystko ok ( dluuugo czekalem na range porucznika zeby Military sie uaktywnił)

😛 sorka ze jestem hmm taki upierdliwy, moze ktos kto dlugo gra z tymi skryptami majacy doswiadczenie z nimi bedzie tak mily i objasni ich zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz tematów dokładnie.

Personel (Maszyniszta,Nawigator,Sternik i Kontroler lotu) to nie piloci!!! Pilot to zupełnie ktoś inny (Sprawdź w temacie CODEA). Zanim będą widoczne efekty tego co robią musi minąć godzina od czasu przeniesienia na ładownie. Tam gdzie są po tej godzinie, tam dodają te premie. AI, czy twój statek, to i tak dają te premie. Wystarczy mieć ich w ładowni.

Z tego co sobie przypominam to PILOCI FRACHTOWCA to osoby potrzebne do działania grupy transportowca która uzupełnia grupę lotniskowca w materiały dla myśliwców typu:

-rakiety

-amunicja

-materiały do napraw

Mechanicy to osoby naprawiające myśliwce na lotniskowcach kiedy mają materiały.

PS. Nie będę tłumaczył wszystkiego na Egosofcie, bo sam umiem po wakacjach wypowiedzieć kilka zdań po wakacjach 😉 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zainstalowany

to widac w Personel transporter ktory to daje opcje przenoszenia ale jako PILOTA oczywiscie do ladowni tez ale chyba tylko jako pilot ma mozliwosc awansu, czy ak te profesje nie awansuja? czyli nawigator, sternik lub maszynista dlatego nierozumiem do konca tego tematu.

poza tym profesji jest kilkanascie i na dobra sprawe niewiadomo ktore z nich sa passiv lub activ z postu wyzej Xeeris domyslam sie ze Personel (Maszyniszta,Nawigator,Sternik i Kontroler lotu) to passiv czyli siedza w ladowni i cos daja.

Ja rozumiem ze nikt tu nie pisal tego skryptu ( brak w opisie profesji co dana daje np. niewiem +2 szybkosc +1 manewrowosc itp. 😀 pozostaje obserwacja statow) tak mi sie wydaje chodzi mi o opisy w grze nie na forum .

Ok czyli rozumiem ze ma to byc tak mam swoja Mambe z zainstalowanym MEFOS ktory wymaga 1 kanoniera do obslugi, ktory to daje tylko mozliwosc uaktywnienia systemu ( jak rozumiem brak awansu bo siedzi i w szkiełka luka koloru zadnego niezmienil) do ladowni wsadzam Maszyniste(Motorniczy) da szybkosc + np. Nawigatora ktory da zwrotnosc, czekam godzine oni sie aklimatyzuja zmieniaja kolor i widze w statach statku ze wzrosla mi predkosc i manewrowosc tak ?

A ten kolor zmieniony bedzie przy imionach w ladowni tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki

Hmm niewiem u mnie jakos TP wsadza pilotow do ladowni tzn. wynajmuje personel na stacji badz z transportowcow lub za pomoca polecenia zatrudnij na moim TP i dziala to tak mam typa w ladowni ( Nawigator)

np. moj TP zadokowany na stacji z jakims tam innym statkiem biore Nawigatora i wsadzam jako pilota na mysliwca i on jest jako pilot tegoz mysliwca potem bez problemowo moge go zamienic na innego pilota a tenze pilot Nawigator laduje w ladowni.

Oni wszyscy maja w opisach rangi ze sa pilotam np. Pupu Topo -Mechanik profesja mechanik/ ranga cywilna-praktykant pilot/ ranga wojskowa-rekrut/ specjalne szkolenia-mechanik itd.

Czyzby moj skrypt sam sie rozwijal ? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy... nie rozumiem.

1. Po co wsadzasz do "innego statku" nawigatora, by potem zamienić go na zwykłego pilota?

2. TP? Nie TM?

Kiedy kupujesz pilota to jest w ładowni. Jeżeli postąpiłeś według instrukcji to wiesz co dalej się dzieje. Nie wiedziałem poleceniu zatrudnij kogoś i o tym całym specjalnym szkoleniu 😀 . Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh a propos niedokladnego czytania Xeeris 😀

poza tym po takiej zonglerce nic sie z Nawigatorm niedzieje moze tylko to ze jak polata jako pilot zyskuje chyba awans bo profesja mu pozostaje.

A tak na marginesie to zeby bylo widac te wszystkie rangi wojakow (pilotow) musialem dolozyc skrypt Grundgehalt i przetlumaczyc to jest chyba nowa nazwa skryptu Basic Salary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy posiada ktoś aktualne tłumaczenie do skryptu Personel Transport? Aktualna wersja to 3.4.01, a na mamucie jest dostępna 3.3.01. Korzystał bym ze starego skryptu (3.3.01), ale niestety wygasły linki i trzeba szukać alternatywnych, a dostępny jest tylko w wersji 3.4.01. Jak się korzysta z tłumaczenia ze starszej wersji to oczywiście nie działa.

EDIT:

Wersję 3.4.01 znalazłem tutaj:

http://www.xuniversum.info/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=219&Itemid=310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa czyli masz redtexty? i nie musisz korzystać, ze starej wersji skrpytu - wystarczy, że z plików tekstowych wersji 3.4.0.1 ctr+c, ctr+v nowe linie do spolszczenia wersji 3.3.0.1 - tak myśle, czy w wolnej chwili nie napisać jakiegoś prostego programu/skryptu do scalania tego typu rzeczy, bo widzę, że coraz więcej osób ma problemy z "przeterminowanymi" spolszczeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pojawiały się readtext'y, częściowo ze zwykłymi linijkami tekstu. Metodą prób i błędów przetłumaczyłem sobie plik tekstowy z wersji 3.4.01 i działa poprawnie. Jak go dopracuje (w nocy łatwiej o błędy z trudniejszymi wyrazami) i poprawnie spolszczę to podrzucę na mamuta (albo poproszę kogoś o radę jak to zrobić bo jeszcze tego nie robiłem)

Zdziwiłem się, bo myślałem, że będę musiał robić reinstalację gry, z powodu hotkey'ów (ktoś pisał w temacie skryptów i ich tłumaczeń, że jak są hotkey'e to nie da się już spolszczenia wrzucić, ale metoda nowa gra zadziałała i skrypt był "spolszczony na roboczo")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Proszę pisać w odpowiednich tematach. Przeszukać forum zanim założy się nowy temat o tym samym, z tą samą nazwą. Temat o skrypcie Personel Transport już istnieje od dawna, link do niego można było znaleźć w temacie o tłumaczeniach skryptów. Tematy połączone.

2. Kto ci powiedział, że aby pozbyć się readtextow w hotkey-sch trzeba reinstalować grę? Nie ma nawet potrzeby uruchamiania nowej gry, choć to też niweluje readtexty w hotkey. Po podmianie pliku txt na prawidłowy wystarczy w czytać sav zapisany przed instalacja tego skryptu. Skrypt tworzący hotkey zadziała ponownie i zapisze poprawne teksty zamiast readtextów.

3. Co do tłumaczenia i Mamuta, to plik jest na Mamucie i wystarczy go podmienić na twoją aktualizację, dzięki temu linki do niego nadal będą działać. Daj znać na PM to pomogę z aktualizacją na Mamucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...